Полтавська лікарня провалила торги на 2 мільйони
Комунальний заклад «3-я міська клінічна лікарня м. Полтави» скасував тендер на закупівлю цифрового рентгенівського діагностичного апарату для проведення масового скринінгу грудної клітини (флюрографії). Відповідне повідомлення з’явилось на порталі держзакупівель Prozorro.
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-07-31-001392-b
За контракт на поставку апарату змагались дві фірми – ТОВ «ЕКВІПМЕД» та ТОВ «ЛІВІН». Аукціон було завершено ще 17 серпня і замовник мав намір укласти угоду з ТОВ «ЕКВІПМЕД». Проте 6 вересня медики взагалі скасували торги за апарат. З урахуванням періоду оскарження та інших термінів згідно ч. 2 ст. 32 «Закону України про публічні закупівлі» укладання договору передбачалось до 7.09.2018 року.
У протоколі скасування процедури закупівлі зазначено, що торги було скасовано з причини відсутності у замовника необхідної суми вартості лоту.
«Згідно з п. 2.9 Порядку № 309 органи Казначейства не реєструють зобов'язання, зокрема, в разі відсутності у розпорядника бюджетних коштів бюджетних асигнувань, установлених кошторисом. З огляду на зазначене, хоч положення законодавства у сфері публічних закупівель надають можливість планувати здійснення закупівель виходячи з очікуваної вартості й не зобов’язують керуватися затвердженими кошторисними призначеннями, проте норми бюджетного законодавства при укладенні договору про закупівлю (до затвердження відповідних бюджетних асигнувань або на суму, що перевищує затверджені бюджетні асигнування) створюють певні проблеми в частині реалізації договірних зобов’язань. Плануючи проведення процедури закупівлі замовником було прораховано відповідні часові рамки проведення процедури для того, щоб не вийти за межі строків укладення закупівельного договору. На етапі завершення процедури закупівлі візуалізаційного обладнання кошти, заплановані для здійснення даної закупівлі, не були виділені з незалежних від замовника причин, дані обставини обмежують можливість лікарні як замовника укласти такий договір, так як укладення договору без затвердженого кошторису матиме ознаки бюджетного правопорушення», — йдеться у протоколі.
Попри процедуру скасування торгів, Закон не містить обмежень щодо здійснення закупівель товарів, робіт або послуг за тим самим предметом закупівлі повторно у разі виникнення потреби протягом поточного року, а отже, лікарня зможе здійснити закупівлю апарату, за такої необхідності та наявності бюджетних асигнувань.
Читайте також: Полтавські лікарні мають намір придбати нові апарати для флюрографії.
http://bastion.tv/news/poltavski-likarni-hochut-pridbati-novi-aparati-dlya-flyuorografiyi/