Полтавська новобудова біля парку «Перемога» відзначається рядом порушень

ПОЛТАВА
06.12.2019, 07:52

У Полтаві в історичній частині міста побудували багатоповерховий житловий будинок зі значними порушеннями.

Поруч із входом до парку «Перемога», за адресою проспект Першотравневий, 18-а, нещодавно зведено новий будинок. Його нинішній вигляд суперечить первісному плану. До таких висновків дійшли фахівці державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області.

Загалом, сам факт будівництва у цій частині міста дуже проблемний, каже головний архітектор Полтави Микола Шевельов.

За його словами ще на стадії завершення будівництва управління звертало увагу забудовника на необхідність дотримання вимог чинного законодавства і проєктної документації та просило надати інформацію щодо організації благоустрою прилеглої території. Але, на превеликий жаль, ні звернень управління з питань містобудування та архітектури, ні зауважень від проєктної організації забудовник не прийняв до уваги.

Полтавська новобудова біля парку «Перемога» відзначається рядом порушень_1

На вході до парку був збудований декоративний портик. За словами фахівців побудований він із порушеннями, які обмежують доступність. Невідомо і для чого там зробили сходинку, яка перешкоджає пішохідному рухові, а особливо людям з інвалідністю та маломобільним групам населення.

Проте це далеко не єдина біда. Як виявила нещодавно проведена перевірка, більшість робіт з упорядкування фасадів виконана зі значними порушенням: відхилення від технічних умов щодо виконання зливової каналізації; не відповідають проєкту конструкції парканів, які мають важливе значення при формуванні як функціонального, так і образного рішення паркової зони. Елементи зливової каналізації виконані неякісно.

Головний архітектор міста Микола Шевельов переконаний, що затоплення тротуарів, проїжджої частини, намерзання льодових мас, що перешкоджатимуть рухові пішоходів і транспорту, є просто неминучим. Також уже зараз спостерігається часткове просідання окремих ділянок вимощення.

Але на цьому перелік виявлених порушень не завершується. Микола Карюк, керівник підприємства «Полтаваархпроєкт», організації, яка була розробником проєктної документації для даного будинку, під час перевірки зазначив, що велика кількість елементів фасадної пластики виконана не у відповідності до проєктної документації.

Так, на головному фасаді, без будь-якого дозволу, зведена конструкція накриття тераси. А на рівні сьомого поверху відбуваються самочинні будівельні роботи зведення огороджуючих конструкцій, – розповідає головний архітектор Полтави Микола Шевельов.

Достеменно дізнатися, хто ж стоїть за таким нехтуванням культури і благоустрою нам поки що не вдалося. Проте «сліди» ведуть до колишнього губернатора Полтавської області Валерія Головка. Говорять, що будинок по проспекту Першотравневий, 18-а побудували його дуже близькі люди.

Наразі перевірку об’єкту проводить Державна архітектурно-будівельна інспекція. «Останній Бастіон» буде тримати руку на пульсі подій.

Читайте також:
Працівники комунального підприємства «Полтававодоканал» б'ють на сполох.
23 січня, 15:15
На початок 2020 року в Полтавській області близько 50 відсотків ліфтів відпрацювали свій встановлений термін служби.
09 січня, 17:25
Міст продовжує становити небезпеку для тих, хто ним користується.
05 січня, 09:00
Власника будинку поки що встановити не вдалося.
19.12.2019, 15:39
Перший сніг для когось в радість, а для комунальників як несподіванка. І це при тому, що синоптики ще за тиждень попереджали про сніг.
04.12.2019, 05:06
Подія сталася у ніч із 24 на 25 січня.
12:06