Полтавська ОДА: як оформити субсидію на опалення онлайн – покрокова інструкція

ПОЛТАВА
02.11.2020, 16:10
Полтавська ОДА: як оформити субсидію на опалення онлайн – покрокова інструкція
Фото: Google

Оформити субсидію можна не виходячи з дому, що стане у нагоді під час карантину.

У жовтні розпочався опалювальний період. Для багатьох родин витрати на комуналку, особливо на опалення – це суттєва стаття витрат сімейного бюджету. Держава передбачила субсидіювання  сімей, які потребують допомоги.

Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для всіх видів опалення (централізованого, автономного та індивідуального) в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня. Як повідомляє пресцентр Полтавської ОДА, сім’ї, які ще не отримують субсидію, можуть звернутись до територіальних управлінь соціального захисту населення з відповідною заявою.

У сільській місцевості та у об’єднаних територіальних громадах заяви громадян з необхідними документами для призначення житлових субсидій приймаються уповноваженими особами селищних і сільських рад, об’єднаних територіальних громад, та передаються територіальним управлінням соціального захисту населення.

Подати документи на призначення житлової субсидії у наступні способи:

  • особисто звернутися до управління соціального захисту населення, залишивши заяву та декларації у дистанційній скриньці;
  • направити поштою;
  • скористатись електронним сервісом Мінсоцполітики
  • через Центри надання адміністративних послуг, об’єднані територіальні громади, сільські (селищні) ради.

В умовах запровадження карантину актуальним є питання надання соціальних гарантій з використанням електронних сервісів. Тому для оформлення житлової субсидії рекомендуємо скористатись он-лайн сервісом https://subsidii.mlsp.gov.ua .

Основною перевагою даного сервісу є те, що скористатись ним можливо цілодобово, кожного дня та не виходячи з дому.

 Як скористатися послугою онлайн:

1) Перейти на веб-сайт Мінсоцполітики у розділ Е-сервіси/Субсидії або за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua.

2) Авторизуватись в один із 3-х способів: за допомогою електронного підпису, за адресою електронної пошти або ідентифікацією BankID.

3) Заповнити електронну форму заяви про призначення субсидії та декларації про доходи і витрати осіб.

4) Після заповнення всіх необхідних реквізитів необхідно перевірити та підтвердити правильність внесених даних.

У разі необхідності, в електронному сервісі можливо приєднати файл із сканованою копією документу (в pdf-форматі), а саме:

  • документи, що підтверджують фактичне місце проживання особи, відмінне від адреси реєстрації за адресою домогосподарства;
  • договір оренди житлового приміщення;
  • документи, що підтверджують факт надання особою соціальних послуг;
  • довідка про доходи, інформація про які відсутня в ДПС та Пенсійному фонді України;
  • документи що підтверджують факт перебування особи в складних життєвих обставинах.

5) Підписати заяву електронним підписом та направити на розгляд.

Звертаємо увагу, у разі подання документів на призначення субсидії через електронний сервіс без використання електронного підпису вам необхідно буде особисто звернутись до територіального управління соціального захисту населення аби власноруч підписати документи.

Працівники органу соціального захисту населення зв’яжуться з вами, для узгодження дати і часу вашого візиту.

Довідково. За жовтень поточного року житлові субсидії у грошовій формі призначено 161,0 тис. сімей (у грошовій готівковій формі – 134,9 тис., у грошовій безготівковій – 3,8 тис., 26,1 тис. сімей житлову субсидію визначено у розмірі ,,0” грн.). Крім того, 5,9 тис. сімей призначено субсидію на тверде паливо та скраплений газ. Загальна сума фінансування субсидій у жовтні складає 104,4 млн грн.

Виплата житлових субсидій у грошовій готівковій формі за жовтень поточного року буде проведена через банківські установи на початку листопада, через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» з 4 по 25 листопада. 

Житлові субсидії у грошовій безготівковій формі будуть перераховані надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» до 18 листопада. Про стан розрахунків за житлово-комунальні послуги АТ «Ощадбанк» направить одержувачам субсидії СМС повідомлення. 

У листопаді поточного року розміри житлових субсидій будуть розраховані автоматично на повний опалювальний місяць, в тому числі сім’ям, розмір субсидії яким у жовтні визначено у розмірі «0» грн. 

Читайте також:
За останні 6 років Україна отримала від Європейського союзу 156 мільйонів євро субсидій і 4,4 мільярда євро позик.
вчора, 08:42
Кількість готівкової маси, яку подружжя Порошенків зберігає вдома, приголомшила українську громадськість.
18 січня, 11:12
У найближчі роки цифровий юань замінить паперовий, аби уряд комуністичного Китаю мав змогу жорстко контролювати власних громадян.
16 січня, 21:07
Статус головного опозиціонера та борця за нагальні потреби громадян не заважає 5-му Президенту України розкошувати.
16 січня, 11:12
Концерн "Укроборонпром" має намір підписати угоду із ФОП Футало щодо надання постійних вендінгових послуг.
06 січня, 11:23
Деякі вітчизняні прокурори перед Новим роком отримали справжні подарунки від керівництва у вигляді підвищеної заробітної плати.
05 січня, 11:26