Полтавські архівісти презентували унікальний церковний архів

ПОЛТАВА
28.07.2016, 12:50
Полтавські архівісти презентували унікальний церковний архів

28 липня 2016 року минає 1028 років з Дня хрещення Русі. За Указом Президента України «Про відзначення у 2016 році Дня хрещення Київської Русі-України», стартував комплекс заходів по всій країні.

Полтава долучилася до всеукраїнських заходів документальною виставкою «З історії православної церкви на Полтавщині». Її презентація відбулася в Полтавській обласній державній адміністрації. Організатори заходу – полтавські архівісти та представники ОДА.

Залучивши документи державних архівних установ та Державного архіву Полтавської області, полтавцям презентували шлях становлення та розвитку правосланої церкви від 17 ст. і до сьогодення.
Серед матералів містились Універсали Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, світлини полтавських ченців періоду з 1919 по 1991 роки та документальні пам’ятки сьогодення.

– Ми розподілили документи в хронологічному порядку на три розділи. Перший розділ є свідченням впливу православної церкви на культурно-духовне життя країни та області до 1917 року. Наступна частина охоплює церковні процеси з 1919 по 1991. Завершує виставку сьогодення. Варто відзначити, що до архіву увійшли фото нещодавно встановленого пам’ятника Іванові Мазепі як одного з найбільших прихильників та меценатів православної церкви, – розповів представник архіву Олег Пустовіт.

Нагадаємо, пам’ятник гетьману Іванові Мазепі встановили 7 травня на Соборному майднані в Полтаві поблизу Свято-Успенського собору. Полтавському товариству «Просвіта» не вистачило 1 млн. 784 тис. 369 грн. для встановлення пам’ятника. На урочистому відкритті пам’ятника в присутності Президента Петра Порошенка товариство продовжило збір коштів на вже встановлений монумент.

БІЛЬШЕ: «Просвіта» збирала гроші на вже відкритий пам’ятник Мазепі

Олександр Гуцул 

Читайте також:
На тлі карантину через пандемію коронавірусу у Полтавській області планують сприяти туристичній галузі.
09:18
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
вчора, 13:51
Зі зняттям низки карантинних обмежень миргородська влада розпочала підготовчі роботи до купального сезону.
вчора, 08:46
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
28 травня, 12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
28 травня, 09:18
Станція екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Диканьці поповнилася новим транспортним засобом.
27 травня, 11:12