Полтавські письменники вшанували пам’ять дисидента Олекси Тихого

ПОЛТАВА
24.01.2017, 08:51
Полтавські письменники вшанували пам’ять дисидента Олекси Тихого

Полтавські митці вшанували пам’ять донецького дисидента та одного з засновників Української Гельсінської групи – Олекси Тихого.

Про складний життєвий шлях патріота розповів український письменник, літературознавець, вчений, журналіст, краєзнавець, педагог, доктор філологічних наук, професор, член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України та Національної спілки краєзнавців України Олексій Неживий.

– Це далеко не пересічна особа. Таких людей треба пам’ятати та примножувати те, що вони нам залишили у спадок. Жаль, що ми так і не побачили його словника слів-покручів в українській мові – Неживий.

Також полтавцям представили книжково-ілюстративну виставку «Хочу бути українцем» про діяльність Української Гельсінської Групи та її співзасновника Олекси Тихого.

Довідково: Олекса Тихий (27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) – автор самвидавних праць «Мова народу — народ», есеїв «Роздуми про українську мову і культуру в Донецькій області» і «Думи про рідний Донецький край», що стали, побіч участі у Гельсінкській групі, причиною обвинувачення в «антисовітській пропаганді».

Віктор Карпенко 

Читайте також:
З 8 години ранку техніка КП "Декоративні культури" облаштовує місце відпочинку для місцевих иліт
09:54
Машина з оператором та журналістом зіткнулась із вантажівкою
13 травня, 15:08
Крадіжки нафти та газоконденсату
11 травня, 20:23
Ілля Кива готує чергову провокацію для зміщення акцентів в інформаційному просторі ?
08 травня, 11:36