Полтавські письменники вшанували пам’ять дисидента Олекси Тихого

ПОЛТАВА
24.01.2017, 08:51
Полтавські письменники вшанували пам’ять дисидента Олекси Тихого

Полтавські митці вшанували пам’ять донецького дисидента та одного з засновників Української Гельсінської групи – Олекси Тихого.

Про складний життєвий шлях патріота розповів український письменник, літературознавець, вчений, журналіст, краєзнавець, педагог, доктор філологічних наук, професор, член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України та Національної спілки краєзнавців України Олексій Неживий.

– Це далеко не пересічна особа. Таких людей треба пам’ятати та примножувати те, що вони нам залишили у спадок. Жаль, що ми так і не побачили його словника слів-покручів в українській мові – Неживий.

Полтавські письменники вшанували пам’ять дисидента Олекси Тихого_1

Також полтавцям представили книжково-ілюстративну виставку «Хочу бути українцем» про діяльність Української Гельсінської Групи та її співзасновника Олекси Тихого.

Полтавські письменники вшанували пам’ять дисидента Олекси Тихого_3

Довідково: Олекса Тихий (27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) – автор самвидавних праць «Мова народу — народ», есеїв «Роздуми про українську мову і культуру в Донецькій області» і «Думи про рідний Донецький край», що стали, побіч участі у Гельсінкській групі, причиною обвинувачення в «антисовітській пропаганді».

Віктор Карпенко 

Читайте також:
Полтава
Напередодні Свята Покрови Пресвятої Богородиці хапуги і колаборанти з Полтавської обласної ради провели вишкіл.
вчора, 10:25
Полтава
15 вересня полтавець Дмитро Цись з іншими піротехніками розміновували околиці Лиману. На жаль, той день виявився фатальним.
29 вересня, 18:27
Полтава
Знахідки з колекції археологічних досліджень по вулиці Стрітенській доводять, російський вплив був мінімальний. Особливо у буденному житті.
25 вересня, 17:18
Полтава
За кілька годин після нічної атаки на Полтавщину голова ВЦА Лунін проінформував окупантів про її результати.
20 вересня, 12:55
Полтава
У 1990-х роках усі знали, куди ми йдемо. Нині це похід у невідомість.
14 вересня, 12:51
Полтава
Як ректор "Полтавської політехніки" Володимир Онищенко перетворює центр міста Полтави на чагарники та наркоманські притони
13 вересня, 14:48