Полтавський спрут

22.07.2022, 12:10
Полтавський спрут

Полтавська поліція та ОДА намагаються узурпувати ринок збуту виловленої риби у Градизьку

17 липня на територію СГКП “ПРИБІЙ” у місті Градизьк проникли троє осіб. Дані особи перелізли через паркан підприємства, один з них був представником екологічної інспекції, інший — працівник поліції Вишневський Андрій Вікторович, а третій (який відмовився представлятися) помічник попереднього голови Полтавської ОДА Бурлаков Євгеній Олександрович.

Фактично вони вчинили злочин, зокрема передбачений статтею 233 Кримінального кодексу України, про що "Останній Бастіон" обов'язково зазначить у зверненні до правоохоронних органів.

“На територію СГКП ПРИБІЙ вул. Гвардійська 27 смт. Градизьк, проникли троє невідомих осіб, точніше перелізли через паркан.

Як згодом виявилось, один з них представник екологічної інспекції, інший -  працівник поліції Вишневський Андрій Вікторович, а третій відмовився представлятися, але був помічником попереднього голови Полтавської ОДА.

Всі гості з м.Полтави приїхали не на службовому авто.

Є випадок рукоприкладства з боку третього члена, якого в народі називають"харківським рішалом". (за що передбачена кримінальна відповідальність ред. ОБ)

Під час війни заборонено перевірки бізнесу, але держустанови Полтавщини давно наплювали на це. Перешкоджання господарській діяльності чистої води.

І це далеко не перший випадок подібних безчинств  під час дії військового стану.

Більше того любителі лазити через паркан, приїхали на підставі розпорядження голови Полтавської військової адміністрації #133 від 20.06.2022.

Тобто є документ, який дозволяє кошмарити промислових рибалок під час війни. Подібних безчинств  немає в жодній області, де є промисловий лов риби. По даному факту написано дві заяви до тієї ж поліції. Кому війна з рашистами, а кому час вибудувати свої схеми. Писати звернення в область це марна трата паперу, тому пишемо тільки в офіс Президента України. Далі буде...",- написав на сторінці у соціальній мережі Facebook селищний голова Градизьку Мирослав Носа.

Бурлаков Євгеній Олександрович
Бурлаков Євгеній Олександрович
Вишневський Андрій Вікторович
Вишневський Андрій Вікторович

Під час війни заборонені перевірки бізнесу, але це не стало перешкодою для гостей з Полтави які незаконно проникли на територію СГКП “ПРИБІЙ”.

Журналісти “Останнього Бастіону” прибули до Градизьку, щоб розібратися в конфлікті та його причинах.

Ми поспілкувалися з головою правління СГКП "Прибій" Ігорем Руденком який зауважив, що підприємство працює на законних підставах, вилов риби здійснюється відповідно до квот, які були надані йому як користувачу водних біоресурсів.

Полтавський спрут_5

Троє осіб, які проникли на підприємство поводили себе зухвало, на прохання керівника підприємства надати документи, на підставі яких вони діють, поліціянт заявив: “Я підполковник і цього достатньо. Ми будемо робити все, що нам потрібно". (Вбивати теж ? ред. ОБ)

Враховуючи свавілля “гостей”, Ігор Руденко був змушений викликати поліцію.

Керівник підприємства повідомив, що під час спілкування один із трьох гостей (який не представлявся) вдарив місцевого підприємця Олександра Чипа, який приїхав на підприємство купувати рибу. Дана особа вела себе дуже зухвало, ображала працівників та керівництво підприємства, використовувала нецензурну лайку.

Враховуючи непересічність ситуації, Олександр Чип зателефонував також голові ОТГ. Мирослав Носа теж прибув на територію підприємства та був свідком вказаних подій.

Візит непроханих "гостей" він пов’язує з відкритим 7 жовтня минулого року кримінальним провадженням, в якому ще не пред’явлено жодного обвинувачення. Тобто, вже сплили всі строки передбачені КПК для завершення досудового розслідування.

В рамках даного кримінального провадження 29 квітня 2022 року у Градиську проходили масові обшуки. Тоді на територію громади прибули більше 100 правоохоронців з ГУ НП у Полтавській області на чолі з керівником ГУ НП Рогачовим.

Євген Рогачов
Євген Рогачов

У селищі провели десятки обшуків, деякі з обшуків проводилися у людей які не мають жодного відношення до рибного промислу.

Водночас  з обшуками прийшли і на СГКП "Прибій". Варто зауважити, що обшук на підприємстві відбувався без присутності його керівника, оскільки одночасно обшук проводили і вдома у Ігоря Руденка.

Під час проведення обшуку на підприємстві правоохоронці намагалися вилучити катери підприємства, хоча це суперечило ухвалі суду про надання дозволу на обшук, там були зазначені лише знаряддя лову, а катери є плавзасобами. Але правоохоронці заявили, що вони їх також вважають засобами вилову риби. Вилучити плавзасоби їм не вдалося, оскільки для їх вилучення потрібна була спецтехніка, якої вони не мали.

Найцікавіше, що вся вилучена риба та засоби вилову, через певний час правоохоронці повернули власникам, оскільки ті мали на них відповідні документи і жодних правопорушень правоохоронці так і не виявили.

Фактично більше сотні працівників ГУ НП у Полтавській області витратили цілий день даремно так і не виявивши жодних правопорушень. “Останній Бастіон” вважає, що це була акція залякування з боку Полтавських правоохоронців на чолі з Євгеном Рогачовим.

Як повідомив Ігор Руденко, за два тижні до приходу непроханих гостей на підприємстві вже проводилася перевірка рибоприймального пункту комісією, тоді все відбувалося в рамках закону. Під час перевірки були присутні близько 10 осіб у яких був лист-направлення на перевірку від голови Полтавської ОВА. Жодних зауважень чи приписів після перевірки підприємство не отримувало.

Тому поява трьох непроханих  “гостей” у нього викликала неабияке здивування. Особливо, якщо врахувати те, що вони не пред'явили жодних документів, які б могли підтвердити законність їх перебування на території підприємства.

Ігор Руденко вважає, що таким чином обласна влада та поліція намагалися зупинити роботу підприємства, з метою подальшої експропріації.

Журналісти “Останнього Бастіону” також поспілкувалися з селищним головою Миколою Носою, який був прибув на підприємство під час візиту непроханих “гостей”.

Селищний голова розповів, що СГКП "Прибій" є дуже важливим для громади. Підприємство забезпечує роботою місцевих мешканців та є найбільшим платником податків у громаді. Більше 2000 сімей отримують засоби для існування за рахунок того що вони працють у сфері риболовлі, або в рибопереробки, або в реалізації риби.

Він пояснив, що з початку повномасштабного вторгнення, громада активно долучилася до волонтерського руху, завдяки місцевим підприємцям збиралися гуманітарні конвої, які направлялися в міста де велися бойові дії.

Підприємство постійно допомагає армії і починаючи з березня вся виловлена риба безкоштовно передавалася СГКП "Прибій" для переробки як Градизькій громаді, та і іншим громадам Полтавської області, відповідно до наказу Кременчуцької ВЦА.

Також Микола Носа зауважив, що працівники підприємства не ховалися, і наразі чимало працівників є мобілізованими та захищають нашу країну, їм підприємство також допомагає.

Натомість поліція Полтавщини при теперішньому  керівнику Євгену Рогачові здійснює вплив на промисловий лов риби, з метою налагодження власних корисливих  інтересів, бо стільки проблем, як в цьому році створила поліція під час військового стану, не було створено ніколи.

Поліція чергує на берегах, поліція незаконно проникає на територію рибоприймальних пунктів, поліція (згідно розпорядження голови ВЦА Дмитра Луніна) хоче бути присутньою на кожній здачі риби.

Селищний голова переконаний, що поліція має якийсь корисливий інтерес в даній ситуації.

Мирослав Носа вважає, що всі ці дії поліції спрямовані на те, щоб або зруйнувати сферу промислового лову, або її монополізувати.

Не на камеру місцеві жителі розповідають, що у Градизьку намагаються монополізувати ринок вилову риби та змусити місцевих підприємців  здавати рибу одній особі за заниженими цінами.

Схоже, що за допомогою керівника Полтавської ОВА Дмитра Луніна та керівника ГУ НП у Полтавській області Євгена Рогачова (який був переведений до Полтави з Черкас) це намагаються зробити і з СГКП "Прибій".

Наразі монополізувати ринок намагаються через черкащанина Руслана Володимировича Мельника.

Руслан Мельник був працівником оперуповноважений в ОВС відділу боротьби з організованими групами і злочинними організаціями УМВС України в Черкаській області.

Руслан Мельник
Руслан Мельник

У 2011 році він був засуджений за зловживання владою та службовим становищем та незаконне придбання, зберігання, перевезення з метою збуту та незаконний збут психотропної речовини, вчинений за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах до 8 років позбавлення волі.

Полтавський спрут_11

Наразі Мельник є засновником понад 10 підприємств у Черкаській області, які пов'язані з рибним промислом.

Полтавський спрут_13
Полтавський спрут_15
Полтавський спрут_17
Полтавський спрут_19
Полтавський спрут_21

Серед цих підприємств є Приватне підприємство “Інститут з питань іхтіології”, що в свою чергу є засновником ГС “Перша рибна біржа” та “Спілки рибодобувних підприємств Черкаської області”.

У 2021 році Черкаська обласна прокуратура домоглася через суд повернути 0,7 га землі в межах Леськівської ОТГ у власність громади. На цій ділянці розташовувався рибний промисел ПП «Інститут з питань іхтіології».

Господарський суд Черкаської області скасував розпорядження Черкаської районної державної адміністрації, яким у 2016 році передавалась земельна ділянка біля берега Дніпра на 15 років ПП «Інститут з питань іхтіології». Був також визнаний недійсним договір оренди. Підприємство має повернути Леськівській ОТГ 0,7 га землі.

Підприємство є фігурантом кількох кримінальних проваджень пов'язаних з незаконним використанням водних біоресурсів.

Полтавський спрут_23
Полтавський спрут_25
Полтавський спрут_27
Полтавський спрут_29

У травні 2020 року Руслана Мельника та 9 спільників уже затримували за незаконний рибний промисел у великих розмірах на території Кременчуцького водосховища, а також подальший її збут.

Тоді Мельнику обрали запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 31530 грн., прокуратура намагалася оскаржити запобіжний захід, але апеляційний суд залишив рішення в силі.

Остання ухвала в даному кримінальному провадженні датована 23 липням 2021 року. Тоді суд продовжив строк досудового розслідування по кримінальному провадженні № 12020250270000081 від 22.01.2020 до шести місяців, тобто до 23 січня 2022 року.

У кримінальному провадженняі фігурують і підприємства, що мають відношення до Руслана Мельника - ТОВ “Рибтрейд”, ТОВ “Пешфуд”, ТОВ “Рибартіль”, ТОВ “Екологічний захист” та ПП «Інститут з питань іхтіології».

ПП «Інститут з питань іхтіології» входив до так званого «рибного пулу» авторитета Михайла Козлова, якого було вбито 22 вересня 2021 року у Черкасах.

Руслан Мельник є директором ТОВ “Охоронної фірми «Сталь», єдиним засновником якої був Михайло Козлов.  

Полтавський спрут_31
Полтавський спрут_33

Також Руслан Мельник є одним зі співзасновників ПП «Коваль ВН» разом з Оксаною Янковою, дружиною Михайла Козлова.

У 2021 році Руслан Мельник заснував у СМТ Градизьк ТОВ “Рибзавод”. Основними бенефіціарами підприємства стали Руслан Мельник та Наталія Прудникова. Статутний капітал товариства складає 500 000 гривень.

Полтавський спрут_35
Полтавський спрут_37

Основним видом діяльності підприємства зазначено “перероблення та консервування риби, ракоподібних і молюсків”.

Полтавський спрут_39

Саме на це підприємство і намагаються змусити здавати рибу місцевих підприємців.

Наталія Прудникова також є засновницею ТОВ “Торговий дім Полтаварибгосп” та колишнім керівником ТОВ “Консалтингова група Витязь”, основним видом діяльності останнього є “надання в оренду водних транспортних засобів”.

Полтавський спрут_41

Як бачимо, керівник ГУ НП в Полтавській області Євген Рогачов та керівник Полтавської ВЦА Дмитро Лунін вирішили допомогти “авторитетному" перевертню у погонах з Черкас монополізувати ринок збуту виловленої риби у Градизьку.

Замість того, щоб сприяти роботі підприємства, яке допомагає ЗСУ під час війни, поліція та ВЦА вирішили на цьому заробити. Євген Рогачов та Дмитро Лунін роблять все можливе, щоб зупинити роботу підприємства та змусити його співпрацювати з “потрібними людьми”.

Дмитро Лунін та Євген Рогачов
Дмитро Лунін та Євген Рогачов

Задля задоволення своїх меркантильних інтересів, Лунін та Рогачов навіть готові позбавити роботи сотні людей, котрі працюють на підприємстві.

Ми розуміємо, що розгорнути таку бурхливу діяльність, заручившись підтримкою ВЦА та поліції, сам Руслан Мельник не міг. Про сірих кардиналів з Міністерства аграрної політики та продовольства України та Національної поліції, котрі допогають йому вирішувати “складні питання”, розповімо пізніше.

Під час війни такі дії правоохоронців та представників Полтавської ВЦА є неприпустимими і вони однозначно мають отримати оцінку від керівництва держави. Вже давно настав час навести лад на Полтавщині й звільнити корумпованих чиновників та правоохоронців, котрі продовжують грабувати людей під час війни в країні.

Тільки по судаку (який СГКП “ПРИБІЙ” змушують продавати "смотрящому" від водної поліції по 30 грн. за кілограм) підприєство отримує збитки в розмірі 200 тис доларів на місяць, не кажучи вже інші види риби.

Щодо правдивості інформації про те, що Синєгубов і Лунін допомагали СГКП “ПРИБІЙ” отримати квоти на вилов та у відновленні підприємства, а підприємство з ними за це не розрахувалося — ми маємо великі сумніви.

Також ми сумніваємося і в правдивості інформації про те, що таким чином намагаються посунути Удовіченка та Чепурка, які нібито мають вплив на діяльність СГКП “ПРИБІЙ”.

Про роль в цій історії “смотрящого” від Полтавської ОДА Євгенія Бурлакова та Іллі Киви, який тісно співпрацював з Олегом Синєгубовим, ми розповімо в наступних наших публікаціях.

Кива, Синєгубов та інспектор Вагінський
Кива, Синєгубов та інспектор Вагінський

Останній Бастіон продовжує пильно стежити за ситуацією котра склалася у Градизькій громаді та буде інформувати читачів про подальший розвиток подій.

Правду не зупинити !

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Політика
Ухвалений й неодноразово редагований внутрішніми ворогами Основний Закон покликаний зробити з титульної нації меншість. Це ганьба!
18 квітня, 07:09
Полтава
Чиновники та депутати вирішили не чекати на завершення війни проти РФ, а роздерибанити надра тут і зараз. Громаду ж ніхто, звісно, не питав.
17 квітня, 12:23
Полтава
Обранці почали гризтися через наближеність до бюджету. Жителям Диканьки не позаздриш, можновладці на них знову наплювали.
11 квітня, 07:11
Полтава
Маленька острівна країна у Карибському морі ніколи не була безпечною для життя (особливо білошкірих). А після нещодавніх подій — і поготів.
13 березня, 21:33
Світ
Релігійні фанатики та підприємливі бариги-сіоністи взялися розпродувати зачищену від корінного народу багатостраждальну смугу Ґази.
06 березня, 19:13
Світ
Правда завжди стає публічною, а брехня згодом тьмяніє. Про це мали б знати ті, хто стоять у керма сіоністської та рашистської пропаганди.
08.12.2023, 19:57