Полтавський телеканал «Місто» продовжив вибіркову цензуру
Цензура зумовлена політикою одного з відомих власників
Один із власників привітав працівників телеканалу на День журналіста через свій фонд
Полтавський телеканал ТОВ «Студія Місто» продовжив спотворювати інформацію через політику керівництва. Вибіркова цензура телеканалу стосується політичних конкурентів одного з відомих власників телеканалу. Вона спрямована, насамперед, проти викривальної діяльності «Останнього Бастіону» та Геннадія Сікалова, полтавського фахівця з енергетики та екології.
Так 19 липня 2016 року 239 атовців отримали документи на розроблення проекту землеустрою в Полтавській обласній раді. Геннадій Сікалов відмовився від частини власної землі на користь військових. На цьому під час заходу наголосили Валерій Довженко, керівник Центру допомоги атовцям та Вадим Чувпило, в.о. керівника Держгеокадастру Полтавщини.
ЧИТАЙТЕ ПРО ЦЕ БІЛЬШЕ: Понад 200 атовців отримали земельні ділянки в Полтавському районі
Журналістка «Міста» Олена Ляшенко, що мала відеофіксацію заходу, написала в сюжеті: «Їх землі (натовців – ОБ) знаходяться на території Кротенківської сільської ради, загальна площа – майже 24 гектари. Щоб атовці отримали обіцяне державою, від своїх ділянок відмовилися декілька відомих людей Полтави».
«Останній Бастіон» звернувся до телеканалу з листом, де просив не порушувати журналістські стандарти та дотримуватися об’єктивності у висвітленні матеріалу.
– Учергове доводимо до вашого відома, що атовці отримали документи на земельні ділянки завдяки злагодженій роботі Вадима Чувпила на чолі Полтавського Держгеокадастру, Валерія Довженка, керівника Центру допомоги учасникам антитерористичної операції Полтавської області. Землю учасникам війни на Сході України передали Геннадій Сікалов, голова «Останнього Бастіону» та Віктор Якович Манжос, у минулому начальник ІІ відділу Полтавського обласного військкомату – повідомлялося в листі.
Звернення змусило «Місто» внести правки в сюжет. Та вони знову не пройшли цензурування. Редактори лише замінили одну спаплюжену інформацію на іншу. Замість «декількох» тепер ішлося про «одного» відомого полтавця. Імена земледавців знову не назвали.
Щоб атовці отримали обіцяне державою, попрацювали керівник центру допомоги учасникам АТО Валерій Довженко та очільник Полтавського Держгеокадастру Вадим Чувпило. Від власної ділянки на користь атовців відмовився один із відомих полтавців, – Місто.
Наявність вибіркової цензури на телеканалі вкотре спростувало інформацію про його об’єктивність.
Нагадаємо, власниками ТОВ «Студія Місто» є декілька відомих полтавців. Щодо громадянства одного з них є сумінви. Журналісти довідалися про наявність австрійського підданства в одного з власників телеканалу.
Також полтавців обурило фінансування депутатами міської ради приватного місцевого телеканалу «Місто» за рахунок державного бюджету. Думку громадян висловив пересічний виборець Олександр Масюк. Він зазначив, що депутати виділили 150 тис. грн каналу, що транслює порно в нічний час.