Помер 96-річний першовідкривач української нафти й газу

26.10.2016, 07:38
Помер 96-річний першовідкривач української нафти й газу

Учора поховали Валентина Павловича Каменського, першовідкривача нафти й газу Східного нафтогазовидобувного регіону України.

Його не стало на 97-річниці життя.

Висловлюємо співчуття всім рідним та близьким, колегам та всім, хто знав Валентина Павловича. На жаль, кращі відходять. Це – неоціненна втрата для українського суспільства та нафтогазовидобувної галузі країни.

Валентин Каменський – першовідкривач Східного нафтогазовидобувного регіону України, піонер нафтогазової промисловості в УРСР, заслужений геолог, кандидат геолого-мінералогічних наук,автор 10 раціоналізаторських розробок у нафтогазовій галузі.

Видав 80 наукових публікацій, технічних звітів та 30 книг про історію, розвиток та сучасний стан нафтогазової індустрії.

За участю геолога відкрито понад 50 родовищ нафти й газу: Радченківське, Сагайдацьке, Михайлівське, Новогригорівське, Північно-Долинське, Битківське, Клинсько-Сарське, Краснознаменське, Танявське, Пневське, Гвиздецьке та ін.

За значні досягнення в георозвідці, нафто- й газовидобуванні, сучасники за життя називали Каменського геологом від Бога.

Помер 96-річний першовідкривач української нафти й газу_1

Нагадаємо, 6 вересня Валентин Каменський відсвяткував своє 96-річчя. «Останній Бастіон» привітав його й пообіцяв перевидати наукові праці геолога в одній збірці. Наразі почалася робота над обробкою матеріалу. 

Некролог