Понад 30 країн на прохання США виставлять на ринок стратегічні запаси нафти

СВІТ
18.04.2022, 18:43
Понад 30 країн на прохання США виставлять на ринок стратегічні запаси нафти

На світовий ринок нафти буде направлено стратегічні запаси «чорного золота» з більш ніж 30 країн світу

Це наповнить попит десятками мільйонів барелів, що призведе до обвалу ціни на пальне. Про це заявив президент США Джо Байден, повідомляє пресслужба Білого дому.

«Я погодив цей крок із союзниками та партнерами по всьому світу. Сьогодні вранці понад 30 країн світу зібралися на позачергову зустріч і погодилися вивільнити для ринку десятки мільйонів додаткових барелів нафти», — сказав він.

Точного списку країн, які погодилися на розконсервацію своїх запасів у Білому домі, не публікують. Там лише згадали, що «країни об'єднуються, щоб позбавити Путіна можливості використовувати свої енергетичні ресурси як зброю проти не лише американських сімей, а й сімей у Європі та в усьому світі».

Байден оголосив про рішення спрямовувати на ринок зі стратегічного запасу США в середньому по 1 млн барелів нафти на добу протягом найближчих 6 місяців і закликав місцевих виробників збільшити видобуток, щоб скоригувати у бік зниження цін на нафту та бензин.

"Наскільки знизяться ціни - ніхто не знає", - сказав він.

Байден назвав нинішнє вивільнення палива зі стратегічного запасу США наймасштабнішим в американській історії. Він додав, що його адміністрація працює з американськими виробниками нафти для збільшення її виробництва.

Тим часом московія намагається обійти санкції та продавати нафту контрабандою. Багато країн відмовлятимуться від російської нафти через агресію московії проти України. Тому, щоб продавати свою сировину, московія веде свій ринок чорного золота в тінь. CNN повідомляє, що до 1,5 млн барелів нафти щодня кудись поставляється.

Танкери із сирою російською нафтою та нафтопродуктами почали регулярно зникати з радарів. Причому така тіньова активність зросла на 600%. Причину всі бачать одну – спроба обійти санкції.

«Ми спостерігаємо сплеск кількості випадків, коли російські танкери навмисно відключають транспондери, щоби обійти санкції. Російський флот починає приховувати своє місцезнаходження та свій експорт», - сказав гендиректор Windward Амі Даніель.

Зокрема, за один тиждень з 12 березня було зафіксовано 33 випадки тіньової активності танкерів із російською нафтою та нафтопродуктами. Зазначається, що це на 236% вище, ніж у середньому протягом тижня за попередні 12 місяців.

Також, за оцінками дослідницької компанії Rystad Energy, з початку війни кудись зникало від 1,2 до 1,5 млн барелів російської нафти на день. Аналітики припускають, що її таємно купують китайські та індійські нафтопереробні заводи.

Раніше повідомлялося, що Нігерія готова замінити російську нафту на ринку в рамках своєї квоти з операції ОПЕК+, якщо виникне такий запит. Оскільки Нігерія не зацікавлена ​​у зростанні цін на «чорне золото», то робить усе для підтримки стабільності на світовому ринку нафти.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
В Угорщині, Туреччині та Об'єднаних Арабських Еміратах припинили обслуговувати банківські картки UnionPay, видані «Газпромбанком».
23 листопада, 15:09
Політика
Російський проєкт Arctic LNG 2 скоротив видобуток на газових родовищах майже до нуля через західні санкції на експорт.
12 листопада, 15:36
Економіка
Ельвіра Набіулліна — один із найбільш технічних наших ворогів. Вона вмілий управлінець, завдяки якій економіка РФ досі у чималому плюсі.
06 листопада, 07:10
Політика
Муса Бажаєв залишався власником курорту Forte Village на Сардинії навіть через два місяці після запровадження санкцій.
23 жовтня, 15:35
Політика
У січні-вересні 2024 року Індія закупила 6,1 млн т енергетичного вугілля, що на 26% менше, ніж за аналогічний період 2023 року.
15 жовтня, 15:35
Економіка
Московська біржа найближчим часом вийде із складу акціонерів Казахстанської фондової біржі (KASE).
11 жовтня, 17:15