Попри войовничу риторику влада США не поспішає застосовувати санкції проти Путіна та його оточення

СВІТ
29.03.2021, 17:12
Попри войовничу риторику влада США не поспішає застосовувати санкції проти Путіна та його оточення
Фото: Комерсант

У Байдена налаштовані домовлятися із "залізним" щуром?

Влада США майже завершила огляд дій Росії, які у Вашингтоні вважають «ворожими», і планують прийняти «серйозні заходи». 

Про це розповів глава Держдепартаменту США Ентоні Блінкен в інтерв'ю телеканалу CNN.

«Ми повсюдно бачимо різні приклади російської агресії ... І президент (Джо Байден) чітко дав зрозуміти, що ці дії спричинять наслідки», – заявив Блінкен, натякаючи на економічні санкції.  

Конкретних термінів введення нових антиросійських санкцій Блінкен не назвав, але нагадав про заяву Байдена, в якому той «ясно дав зрозуміти», що США реалізує «необхідні заходи, тоді, коли забажає».

Нагадаємо, що днями президент США Байден назвав Путіна вбивцею. В ході передвиборчих перегонів Байден також обіцяв, що «тиранії Путіна прийде кінець», якщо він стане президентом.

Однак услід за звинуваченням кремлівського ватажка у вбивствах Байден запросив його на міжнародну конференцію з питань клімату.

Услід за звинуваченням кремлівського ватажка у вбивствах Байден запросив його на міжнародну конференцію з питань клімату.

У Москві відразу розцінили це запрошення як вибачення Байдена за те, що назвав Путіна вбивцею.

На думку багатьох коментаторів, в т.ч. в Росії, риторика Вашингтона хоча і виглядає грізно, в реальності досі не привела до скільки-небудь серйозних проблем для найближчих спільників Путіна.
 
США обмежуються різного роду санкціями проти другорядних фізичних осіб, урядових структур та підприємств, але ніяк не зачіпають головних бенефіціарів панівної в Росії путінської банди, в т.ч. і самого Путіна.

У США заговорили про спільні інтереси з Росію

Коментатори відзначають, що єдине чого насправді побоюються Путін і його довірені подільники - це арешт і конфіскація їх власних активів на Заході (близько 1 трлн. доларів) і заборона на проживання там їх сімей і родичів. 

Все інше, в т.ч. і секторальні санкції, відключення від SWIFT та ін. їх хоч і турбують, але не є, на їхню думку, критичними.

Крім того, попри жорстку риторику, США продовжують т.зв. «збалансовану політику» і не забувають нагадувати, що у США і Росії «є загальні сфери інтересів», в яких є можливою плідна співпраця.

ДОВІДКА

По батьковій лінії глава Держдепартаменту США Блінкен є правнуком уродженця Переяслава, випускника Київського комерційного училища Меїра Блінкена, емігранта з України, який був відомим у США єврейським письменником, що писав мовою їдиш під псевдонімом Б. Меєр.

А його баба та дід по материнській лінії були угорськими євреями.

 Блінкен також є відомим лобістом Ізраїлю.

Так, за словами того ж таки Блінкена, одним з перших таких прикладів стало продовження в лютому на 5 років російсько-американського ДСНВ-III.

А раніше один з радників президента США з національної безпеки заявив, що продовження Договору з Росією про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь є лише початком серйозних переговорів з Москвою.
 

Читайте також:
Опінії
Як нам схилити цю публіку на свій бік?
14 листопада, 09:15
Війна
Трамп критикував Байдена за виведення військ США з Афганістану, але тепер може сам зіткнутися з цією проблемою.
13 листопада, 16:11
Опінії
Як тепер аналізувати українсько-американські відносини та їх ширший контекст?
11 листопада, 09:30
Війна
Представник Туреччини в ООН Ахмет Їлдиз закликав припинити кровопролиття.
30 жовтня, 16:00
Опінії
Антоніу Ґутерриш створив небезпечний прецедент, ставши на бік агресора і воєнного злочинця. Можливо, виторгував собі пенсію від «Газпрому».
29 жовтня, 13:40
Опінії
Україна або буде в НАТО в найближчі роки, або повернеться до рф, яким би це зараз дивним не було
28 жовтня, 09:28