Посли G7 закликали владу України активніше боротися з контрафактом

ЕКОНОМІКА
31 травня, 10:40
Посли G7 закликали владу України активніше боротися з контрафактом

Шановний Уряд, як будемо реагувати? На підакцизному напрямку ми щорічно втрачаємо майже 1.2 млрд доларів бюджетних надходжень.

«Ми закликаємо Україну продовжувати зусилля, спрямовані на максимізацію внутрішніх надходжень до бюджету.

Вжиття відповідних заходів для боротьби з нелегальним ринком могло б допомогти відновити доходи, втрачені урядом через ухилення від сплати податків.

Ми вважаємо, що боротьба з нелегальною діяльністю у тютюновій, алкогольній та паливній галузях матимуть найбільш значний та негайний вплив.»

Саме з таких слів починається лист підписаний послами G7 до Прем’єр Міністра Дениса Шмигаля та ще десяти адресатів включаючи, Голову ОП Андрія Єрмака, Міністра фінансів Сергія Марченка, Віце-Прем’єрів, Народних депутатів та Голів комітетів.

Своїм листом посли прямо вказують Уряду України, що для наповнення бюджету, першочергово, потрібно шукати гроші на тіньових та нелегальних ринках, а конкретно на ринку підакцизних товарів.

Більш того, посли конкретно вказують скільки ми отримаємо грошей, якщо правоохоронці зроблять свою роботу якісно.

На тютюновому полі у 2023 втрати надходжень від ухилення від сплати акцизних податків складають 600 млн дол. + прогноз зростання у 2024 році до 610 млн.

На ринку алкоголю посли констатують втрати бюджету 192-275 млн доларів.

По пальному приблизно 275 млн доларів.

Тобто, країни партнери, які кредитують нашу економіку ті підтримують нас в війні констатують, що лише через неспроможність навести лад в тіньовій економіці, лише на підакцизному напрямку ми щорічно втрачаємо майже 1.2 млрд доларів бюджетних надходжень.

Далі ще одна цитата з листа.

«Виходячи з цих оцінок, активізація зусиль уряду по боротьбі з ухиленням від сплати податків у цих трьох секторах можуть принести значні додаткові надходження до бюджету. Тому ми закликаємо Україну визначити чітку стратегію, завдання та часові рамки дій правоохоронних органів та органів державної влади для боротьби з нелегальною торгівлею в цих пріоритетних секторах».

На додачу до листа посли G7 дають додаток у вигляді переліку конкретних виробників нелегальних сигарет в Україні, які контролюють тіньовий ринок.

Ви уявляєте рівень сорому для нас? Посли країн вже розібралися навіть в цьому, тому що їм не байдуже що ми втрачаємо гроші.

А нам?

Шановний Уряд, як будемо реагувати?

Автор : Євген Плінський
Читайте також:
Політика
Як заробити майже 600 млн грн на закупівлях дронів для Сил оборони і до чого тут Федоров
10:01
Кримінал
Анатолію Савичу призначили 5,5 років позбавлення волі. Валерію Нікіфорову – 3 роки і 1 місяць увʼязнення
вчора, 16:34
Політика
НАБУ і САП підозрюють його у незаконному збагачення та недостовірному декларуванні.
вчора, 11:46
Політика
Державне бюро розслідувань вчора й сьогодні проводить масштабні обшуки в Одеському Бюро економічної безпеки.
вчора, 11:21
Кримінал
Вартість послуг складала від 6 до 12 тисяч доларів США, залежно від складності діагнозу та необхідної групи інвалідності.
29 жовтня, 18:00
Політика
Лише 1,5% корупціонерів сіли до в'язниць за час повномасштабного вторгнення.
29 жовтня, 15:15