Посол США в ОБСЄ звинуватив Кремль у порушенні міжнародного права

СВІТ
12 травня, 13:41
Посол США в ОБСЄ звинуватив Кремль у порушенні міжнародного права
Фото: Newsmax

Повноважний представник американського уряду в Організації з безпеки та співробітництва в Європі Джеймс Ґілмор засудив російську агресію.

З такою заявою він виступив до європейської спільноти з головної трибуни ОБСЄ у Відні напередодні Дня перемоги над нацизмом.

Джеймс Ґілмор прямо звинуватив теперішнє державне керівництво РФ у тривалому порушенні міжнародного права та нехтуванні взятими на себе зобов'язань щодо підтримки миру і стабільності в Україні.

«Росію давно час покарати за те, що вона озброює, навчає, фінансує і очолює незаконні формування на Сході України, котрі замість того, аби скласти зброю, ще й перешкоджають діяльності моніторингової групи. Москва, як і раніше сповнена рішучості спробувати усунутися від відповідальності, готується стати лише посередником у цьому конфлікті, що вона сама й організувала», — наголосив посол США в ОБСЄ.

Крім того, Джеймс Ґілмор зауважив, що влада РФ удає ніби не є агресором і безпосереднім учасником війни на Донбасі, хоча усі наявні факти свідчать про зворотне.

«Майже щотижня на Форумі ОБСЄ зі співробітництва в галузі безпеки представляються нові докази присутності Росії на Донбасі. А тим часом, упродовж останніх 6 років усі ми бачили численні повідомлення ЗМІ про присутність російської техніки та військових на Сході України, що говорить про одне Росія — винуватець війни», — підкреслив американський дипломат.

Читайте також:
Лідери непримиренних балканських країн — Сербії та Косового — готуються до своєї першої зустрічі для налагодження двосторонніх відносин.
27 червня, 11:25
Спільну кампанію у лівійській та сирійській громадянських війнах планують міністерства закордонних справ і оборони Туреччини й РФ.
14 червня, 10:38
Дипломатична служба України за рік президентства Володимира Зеленського втратила свою суб'єктність.
05 червня, 12:49
Йоель Ліон порадив українцям не нарікати на кількість євреїв-олігархів та забути про власну історію.
03 червня, 18:23
"Гарант" прагне заплямувати тих, хто заважав і нині заважає отримувати "вподобайки" з виборців, кому "какая разніца"...
21 травня, 12:43
«Гарант» погодив кандидатуру представниці кримськотатарського народу.
18 травня, 17:08