Посольство України в Бельгії відреставрувало могилу сотника Армії УНР Твердовського

СВІТ
01 квітня, 19:07
Посольство України в Бельгії відреставрувало могилу сотника Армії УНР Твердовського
Фото: youtube.com

Представниця фонду «Героїка» Олена Подобєд-Франківська розшукала могилу Героя Крут, командира бронепотягу «Помста».

У березні цього року, ще до початку всесвітньої пандемії коронавірусної хвороби, наше посольство в Бельгії оплатило роботи з капітальної реставрації надгробку на могилі сотника Армії УНР Осипа Твердовського. Реставрація успішно проведена.

Про це йдеться на сторінці благодійного фонду «Героїка»

Там нагадують, що у березні 2018 р. представниця «Героїки» Олена Подобєд-Франківська, за допомогою мерії м. Еш-сюр-Альзетт та люксембурзьких архівістів, розшукала могилу командира бронепотягу «Помста» Осипа Твердовського (1891 – 1930).

«Виявилось, що сотник похований на міському кладовищі Святого Йозефа за адресою: Rue du Cimetière, 4059 Esch-sur-Alzette, реєстраційний номер №17055. Могила розташована у лівій частині кладовища, сектор №89. Місце поховання оплачено українкою зі США до 2032 р. В одній могилі з Осипом Твердовським похований Олекса Чуб (1897 – 1984), ймовірно сотник Армії УНР», – йдеться у повідомленні.

Однак, адміністрація цвинтаря Святого Йозефа повідомила невтішну новину: пам’ятник на могилі знаходиться в аварійному стані й потребує невідкладного ремонту.

Тоді, у 2018 р., на допомогу прийшла пані Наталі Павлик з організації «Українка» ASBL. Це досить відома та діяльна організація українців Люксембургу. Стараннями організації «Українка» ASBL був знайдений підрядник, який уклав досить помірний як для Люксембургу кошторис ремонтних робіт.

Частину робіт було виконано Наталею Павлик та її друзями-українцями.

Читайте також:
Лідери непримиренних балканських країн — Сербії та Косового — готуються до своєї першої зустрічі для налагодження двосторонніх відносин.
27 червня, 11:25
Спільну кампанію у лівійській та сирійській громадянських війнах планують міністерства закордонних справ і оборони Туреччини й РФ.
14 червня, 10:38
Дипломатична служба України за рік президентства Володимира Зеленського втратила свою суб'єктність.
05 червня, 12:49
Йоель Ліон порадив українцям не нарікати на кількість євреїв-олігархів та забути про власну історію.
03 червня, 18:23
"Гарант" прагне заплямувати тих, хто заважав і нині заважає отримувати "вподобайки" з виборців, кому "какая разніца"...
21 травня, 12:43
«Гарант» погодив кандидатуру представниці кримськотатарського народу.
18 травня, 17:08