Потрібно знову обороняти Європу: польський ієрарх порівняв новітні культурні виклики з радянською окупацією

СВІТ
18.09.2019, 05:33
Потрібно знову обороняти Європу: польський ієрарх порівняв новітні культурні виклики з радянською окупацією

Під час проповіді у Вавельському соборі з нагоди 80-ї річниці вступу СРСР у війну проти Польщі Краківський митрополит архієпископ Марек Єдрашевський провів паралелі між подіями 1939 року та сьогоденням.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, архієпископ Єдрашевський не обмежився нагадуванням про події вересня 1939 року і звернув увагу на сучасну ситуацію.

«Перед нами стоять нові виклики, труднощі та загрози. Не стільки політичні, скільки культурні. Нам потрібно знову захищати Польщу та Європу», – сказав митрополит.

Під викликами архієпископ Єдрашевський імовірно мав на увазі сучасні ідеологічні течії мультикультуралізму, гендерної теорії, секуляризму. Митрополит закликав повернутися до світогляду, основами якого є «чотири слова: Бог, людина, родина, нація».

Краківський митрополит не вперше проводить паралелі між радянською окупацією та сучасними ідеологічними викликами.

Так, влітку під час проповіді, присвяченої 75-й річниці Варшавського повстання, архієпископ Єдрашевський сказав, що Польща перебуває під «облогою веселкової чуми» і порівняв рух ЛГБТ із колишнім комуністичним режимом.

«Наша земля більше не страждає від червоної чуми. Але це не означає, що немає жодної іншої, яка хоче контролювати наші душі, серця та розум», – заявив Краківський митрополит під час згаданої проповіді.

«Не марксистська, більшовицька, але народжена у тому ж дусі, неомарксистська. Не червона, а веселкова», – пояснив Єдрашевський.

Читайте також:
Прикордонна служба Коста-Рики за підтримки поліції вилучила великий вантаж наркотиків, що прямував з Південної Америки до Європи.
10:50
Заступник генерального прокурора США закликав відмовлятися від продукції технологічного гіганта з КНР на користь європейських аналогів.
09:30
Естонська розвідка стверджує, що у НАТО в Європі немає ракетних систем, які дорівнювали б російським.
вчора, 15:00
«Смерть трансатлантичного союзу є сильно перебільшеною. Захід перемагає».
вчора, 07:58
Польські дипломати вважають можливою миротворчу операцію на Донбасі за участю НАТО.
вчора, 07:24