Потрійні штрафи для вітчизняних виробників зброї гальмують розвиток ВПК

ПОЛІТИКА
27 березня, 13:46
Потрійні штрафи для вітчизняних виробників зброї гальмують розвиток ВПК
Фото: Facebook

Забезпечити дешеві кредити для вітчизняної оборонної промисловості — питання держави. Влада продовжує вставляти дрючки у колеса галузі.

Сьогодні Верховна Рада планує розглянути законопроєкт №12258. Він переглядає один із найбільш нелогічних штрафів — 3% щомісячно за «користування» коштами попередньої оплати, а такі штрафи — петля на шиї виробника.

Через цю абсурдну ситуацію, через бюрократизм, країна на може розширяти виробництво зброї та гарантувати безпеку у незалежності від поставок озброєння партнерами. Ми ж маємо бути готові до того, що постачання зброї зі США може в будь-який момент припинитися; тоді залишається два шляхи:

  • перший — домовлятися про значне збільшення допомоги з країн ЄС;
  • другий — збільшити власне виробництво зброї.
Щодо Європи, то терміново на складах більше зброї не стане. Тому найбільш логічним було б посилити саме наш ВПК!

Щоби активніше розвивати ВПК, потрібно в першу чергу вирішити нагальну проблему вітчизняних виробників. Саме про це законопроєкт №12258; наразі діють за один вид порушення потрійні фінансове покарання.

Лише за перший місяць таких штрафів набігає 13%, що втричі більше, ніж прибуток за весь рік. Якщо із незалежних від виробника причин відбувається затримка поставки комплектуючих, то він змушений сплачувати потрійний штраф.

Навіть у разі, якщо гроші так і не потрапили до виробника, а залишились на рахунках Казначейства. Також ці штрафи не дають конкурувати вітчизняним виробникам з іноземними компаніями у нашій країні.

Деякі українські компанії навіть переносять виробництво за кордон, де менше бюрократії та не має таких штрафів. Законопроєкт пропонує скасування одного з трьох штрафів — санкції за користування авансовими коштами, який за результатами місяця може становити до 3%.

Скасовується лише абсурдний штраф, але контроль із боку держави залишається. Зокрема, і кримінальна відповідальність за невиконання контракту та санкції за інші порушення.

Підтримку законопроєкту публічно висловили всі профільні об'єднання. Виробники, Верховна Рада, Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України; досягнуто рідкісного консенсусу, коли всі зацікавлені в ухваленні документа.

Наразі ВПК — наша найкраща гарантія безпеки. Тому потрібно вирішувати проблеми виробників та продовжувати створювати умови для масштабування виробництва зброї.

Автор : Тарас Загородній
Читайте також:
Політика
Очільниця Рахункової палати України Ольга Піщанська володіє нерухомістю у Франції, але не декларує її.
вчора, 16:32
Опінії
Куратори, коханки й кров: неофіційна біографія Стерненка.
03 травня, 09:49
Позиція
Кілерка, яка не влучила: постановка тижня.
02 травня, 20:00
Економіка
Поціновувач общипування вітчизняних гусаків знову хоче обібрати кожного громадянина України. Каґал Сівковича-Гетманцева марить грошвою.
30 квітня, 21:36
Війна
Володимир  Зеленський може залишитися в історії як останній президент України. Тригерна фраза, звісно, але це точно не фігура мовлення.
30 квітня, 11:56
Політика
«Логіку» Зе-команди важко пояснити — все дуже логічно якраз. З першого дня при владі її «підготовка» до війни чітко все показує, хто є хто.
25 квітня, 20:34