Повторне зараження коронавірусом більш болісне — науковці

15.10.2020, 09:42
Повторне зараження коронавірусом більш болісне — науковці
Фото: Google

Антитіла до вірусу SARS-CoV-2, відомого як COVID-19, зберігаються в людському організмі не більше 4 місяців після одужання.

До такого спільного висновку прийшла низка вчених у сфері медицини й охорони здоров'я, оприлюднивши його у журналі "The Lancet".

Крім того, згідно з проведеними дослідженнями, повторне зараження коронавірусом може протікати важче й болісніше.

«Вірус є рецидивним. Тож симптоми хвороби, якщо вона раніше агресивно себе не проявляла, будуть серйознішими, аж до летального випадку», – йдеться у вказаному ґрунтовному матеріалі.

Науковці вивчили кілька випадків повторного зараження у США і ЄС, коли незнайомі один з одним люди впродовж 48 днів заразилися двома окремими коронавірусними інфекціями.

Причому вдруге хвороба значно зашкодила імунітету, який не проявив здатності виробляти антитіла до вже мутованого вірусу.

«У світлі наявних зараз даних, випадки повторного зараження зустрічаються вкрай рідко. Однак у цілому необхідні подальші дослідження для точнішого визначення тривалості імунітету, сталість якого в організмі оцінюється приблизно шістнадцятьма тижнями», – зауважили вчені.

Читайте також:
Теперішнє керівництво Харківської обласної державної адміністрації "заморозило" будівництво нового сучасного онкоцентру.
15 січня, 10:36
Зе-команда задорого купує китайську вакцину проти коронавірусу, тоді як на вітчизняні медичні розробки бракує грошей.
08 січня, 09:01
Середня зарплата українського лікаря залишається вкрай низькою.
30.11.2020, 18:55
Упевнені, в Україні безкоштовні тести для населення — така ж фікція, як і безкоштовне навчання та безкоштовна медицина, що у нас.
02.11.2020, 10:33
Асимптоматична коронавірусна інфекція зменшує здатність людського організму виробляти стійкі антитіла.
28.10.2020, 09:42
Медичний препарат, який розробляють науковці Університету Оксфорда з компанією "AstraZeneca", спричинив першу смерть.
22.10.2020, 12:46