Повторне зараження коронавірусом більш болісне — науковці

15 жовтня, 09:42
Повторне зараження коронавірусом більш болісне — науковці
Фото: Google

Антитіла до вірусу SARS-CoV-2, відомого як COVID-19, зберігаються в людському організмі не більше 4 місяців після одужання.

До такого спільного висновку прийшла низка вчених у сфері медицини й охорони здоров'я, оприлюднивши його у журналі "The Lancet".

Крім того, згідно з проведеними дослідженнями, повторне зараження коронавірусом може протікати важче й болісніше.

«Вірус є рецидивним. Тож симптоми хвороби, якщо вона раніше агресивно себе не проявляла, будуть серйознішими, аж до летального випадку», – йдеться у вказаному ґрунтовному матеріалі.

Науковці вивчили кілька випадків повторного зараження у США і ЄС, коли незнайомі один з одним люди впродовж 48 днів заразилися двома окремими коронавірусними інфекціями.

Причому вдруге хвороба значно зашкодила імунітету, який не проявив здатності виробляти антитіла до вже мутованого вірусу.

«У світлі наявних зараз даних, випадки повторного зараження зустрічаються вкрай рідко. Однак у цілому необхідні подальші дослідження для точнішого визначення тривалості імунітету, сталість якого в організмі оцінюється приблизно шістнадцятьма тижнями», – зауважили вчені.

Читайте також:
Асимптоматична коронавірусна інфекція зменшує здатність людського організму виробляти стійкі антитіла.
вчора, 09:42
Медичний препарат, який розробляють науковці Університету Оксфорда з компанією "AstraZeneca", спричинив першу смерть.
22 жовтня, 12:46
Черговий із передвиборчих постулатів Порошенка — Віра — руйнується через недоступність лікарні "Оберіг" звичайному українцю.
14 жовтня, 12:15
Смерть медиків від вірусного захворювання, обличчя яких використали для агітації, показує нездатність Зе-команди впоратися з пандемією.
05 жовтня, 11:24
Ультрафіолетова лампа «Care 222 знищує 99% вірусів та бактерій у повітрі й на відстані 2,5 метра від лампи за 6–7 хвилин.
22 вересня, 16:23
Мешканці сусідніх із Гадячем сільських громад віднині мають доступ до сучасного медичного обслуговування.
25 липня, 08:58