Повторне зараження коронавірусом більш болісне — науковці

15.10.2020, 09:42
Повторне зараження коронавірусом більш болісне — науковці
Фото: Google

Антитіла до вірусу SARS-CoV-2, відомого як COVID-19, зберігаються в людському організмі не більше 4 місяців після одужання.

До такого спільного висновку прийшла низка вчених у сфері медицини й охорони здоров'я, оприлюднивши його у журналі "The Lancet".

Крім того, згідно з проведеними дослідженнями, повторне зараження коронавірусом може протікати важче й болісніше.

«Вірус є рецидивним. Тож симптоми хвороби, якщо вона раніше агресивно себе не проявляла, будуть серйознішими, аж до летального випадку», – йдеться у вказаному ґрунтовному матеріалі.

Науковці вивчили кілька випадків повторного зараження у США і ЄС, коли незнайомі один з одним люди впродовж 48 днів заразилися двома окремими коронавірусними інфекціями.

Причому вдруге хвороба значно зашкодила імунітету, який не проявив здатності виробляти антитіла до вже мутованого вірусу.

«У світлі наявних зараз даних, випадки повторного зараження зустрічаються вкрай рідко. Однак у цілому необхідні подальші дослідження для точнішого визначення тривалості імунітету, сталість якого в організмі оцінюється приблизно шістнадцятьма тижнями», – зауважили вчені.

Читайте також:
Світ
Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання. З'ясувалося, що проблема у збільшенні крапель жиру у клітинах мозку.
17 березня, 14:53
Життя
Здавна людство досягло великого прогресу у діагностиці та лікуванні сухот. Це інфекційне захворювання викликають палички Коха.
15 березня, 19:17
Життя
Дерматологи з лікарні Ханчжоу Чжецзянського медичного університету приголомшили дослідженням. Виявилося, що алопеція залежить від бактерій.
13 березня, 07:10
Життя
Учасники дослідження, віком 18-30 років, перебували під постійним наглядом протягом двох 24-годинних сеансів. Вони спали вночі по 8 годин.
12 березня, 14:55
Життя
Біологи з'ясували: деякі ґрунтові й озерні бактерії високогірного азійського краю виробляють молекули рифаміцинів, кадаміцинів, хадаміцинів.
04 березня, 22:40
Життя
Міжнародна команда біологів дослідила бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл. Протиотруту випробували на мишах.
25 лютого, 16:39