Правоохоронці повідомили про підозру 12 особам у справі Ігоря Мазепи

ПОЛІТИКА
22 січня, 09:47
Правоохоронці повідомили про підозру 12 особам у справі Ігоря Мазепи

Серед підозрюваних – один із керівників Головного управління Держгеокадастру в Київській області

Прокуратура повідомила про підозру 12 особам, імовірно причетними до розкрадання стратегічних земель Київської ГЕС.

Про це заявив процесуальний керівник у справі бізнесмена Ігоря Мазепи, прокурор Офісу Генпрокурора Євген Сльота в ефірі телемарафону.

За його словами, серед підозрюваних – один із керівників Головного управління Держгеокадастру в Київській області. Він перебуває під вартою. Перевіряється причетність інших посадових осіб до незаконного відведення ділянок на вказаній території.

Прокурор пояснив, що, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом України, правоохоронці мають право без ухвали суду затримати підозрюваного, якщо є обґрунтовані підстави вважати, що він може втекти й ухилитися від кримінальної відповідальності.

«У слідчих було достатньо підстав вважати, що підозрюваному було відомо про те, що в кінці минулого року у цьому ж провадженні групі осіб було повідомлено про підозру. 6 з них було взято під варту, 1 особу оголошено в розшук. Саме тому, на думку слідства, підозрюваний, 18 січня вчинив спробу виїхати за межі України», – сказав Сльота.

На переконання Сльоти, жодної політичної вмотивованості чи тиску на бізнес у цій справі немає. Він зазначив, що розмір застави для підозрюваного не повинен дублювати розмір збитків.

19 січня  Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід директору інвестиційної компанії Concorde Capital Ігорю Мазепі. Згідно з рішенням суду, бізнесмен сідає в слідчий ізолятор. Водночас у нього є можливість вийти, сплативши 349 млн грн застави.

Прокуратура просила для Мазепи арешт з можливістю застави у розмірі 700 млн грн.

20 січня столичний суд відправив до СІЗО брата Мазепи Юрія. Водночас Феміда призначила йому 44,9 млн грн застави.

Прокуратура наполягала на заставі у 500 млн грн.

За версією правоохоронців, Ігор Мазепа підозрюється у створенні злочинної організації та заволодінні землею дамби Київської ГЕС. Окрім засновника інвестиційної компанії, фігурантами є його брат та кілька інших осіб.

Ідеться про земельну ділянку у Вишгородському районі (між селами Хотянівка та Лебедівка) площею понад 7 га вартістю понад 20 млн грн. Цю ділянку незаконно відчужено з державної власності та безоплатно передано у приватну власність підконтрольним особам начебто для ведення садівництва. Більшість з цих осіб були студентами столичних навчальних закладів, які за винагороду поставили підписи у документах.

Від «Останнього Бастіону»:

Незрозумілими є претензії прокурорів та слідчих до власника Concorde Capital. Ігор Мазепа не був, і не є розпорядником земель комунальної, чи державної власності.

Читайте також:
Політика
Суддя Ірина Олексієнко скаржилася на тиск з боку СБУ та НАЗК.
18 вересня, 10:00
Політика
Суддя Ірина Олексієнко заявила про тиск з боку СБУ та НАЗК
17 серпня, 15:05
Політика
Ірина Олексієнко подала скаргу до ВРП у зв'язку із втручанням в її професійну діяльність.
03 серпня, 08:27
Світ
Вороже міністерство юстиції оновило перелік «небезпечних і заборонених організацій». Туди додали всіх тих, хто формує підпілля всередині РФ.
28 липня, 16:31
Політика
Сторона захисту каже, що досі не має доступу до всіх матеріалів справи.
22 червня, 15:35
Позиція
Підтримати Червінського прибули представники «Правого сектору» та небайдужі громадяни. Очікуємо на прибуття потерпілих Зеленського і Єрмака
14 червня, 15:00