Представники Московського патріархату захопили храм Православної Церкви України на Закарпатті

ПОЛІТИКА
24 серпня, 16:35
Представники Московського патріархату захопили храм Православної Церкви України на Закарпатті

Подія відбулася у неділю під час богослужіння

У неділю під час богослужіння на парафії ПЦУ в селі Присліп Міжгірського району представники Хустської єпархії УПЦ МП незаконно захопили храм Свято-Вознесенської парафії Мукачівсько-Карпатської єпархії ПЦУ.

Як передає Укрінформ, про це у Facebook повідомив єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Віктор Бедь.

«Чергова кровава неділя під час богослужіння на парафії ПЦУ в с. Присліп на Міжгірщині. І в цю неділю безкарно діюча злочинна група представників від Хустської єпархії Російської православної церкви в Україні (керуючий єпархією архієрей Московського патріархату в м. Хусті Марк Петровцій) на чолі із московським попом Володимиром Бітляном в с. Присліп на Міжгірщині незаконно захопила храм Свято-Вознесенської парафії Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної церкви України», – зазначив єпископ.

За його словами, під час злочинного розгулу та розбою представників УПЦ МП, за злочинної бездіяльності та злочинного сприяння влади та правоохоронних органів, черговий раз зірвали Божественну Літургію на парафії ПЦУ, побили священника ПЦУ Михайла Чабана і прихожан.

«Виходить, що Конституція України та закони України на Закарпатті не діють… А влада і правоохоронні органи (поліція, прокуратура) не здатна виконувати покладені на неї Конституцією та законами України обов’язки», – зазначив Бедь.

Єпископ наголошує, що це запитання до влади та правоохоронців, бо «розвиток подальших подій в с. Присліп (і не тільки в с. Присліп), викликаний безкарною злочинною діяльністю з боку окремих представників Московського патріархату, стає неконтрольованим, і наслідки можуть бути важкими».

Конфлікт у с. Присліп вже не вперше. 19 серпня Віктор Бедь заявив про грубе порушення конституційних прав і свобод парафіян та настоятеля релігійної громади Свято-Вознесенської парафії Православної церкви України в с. Присліп Міжгірського району представниками Московського патріархату.

Читайте також:
З доходів в 2019 році Олійник вказав тільки офіційну зарплату в 477,7 тис. гривень
27 листопада, 15:30
До таких дій слідство змушене вдатися, зважаючи на відсутність інших законних шляхів для доставлення підозрюваних до суду
26 листопада, 19:50
Мер Києва видав ілюстровану книгу під назвою "Хто не чув, то побачить".
26 листопада, 18:28
Суд відклав засідання у справі про націоналізацію
26 листопада, 15:50
Українського громадського діяча, блогера та музиканта затримали в Індонезії та видають на запит Російської Федерації
25 листопада, 15:10
Напруження між Офісом президента і Конституційним судом паралізує боротьбу з корупцією в Україні, заважаючи євроінтеграції.
25 листопада, 08:51