Президент Ґвінеї-Бісау як «рятівний жилет» карлика із Кремля

ПОЛІТИКА
29.10.2022, 17:00
Президент Ґвінеї-Бісау як «рятівний жилет» карлика із Кремля
Фото: Voice of Nigeria

Ресурсна федерація московія продовжує самовбивче піке у безодню. Бункерний щур вирішив застосувати останні дипломатичні козирі.

Владімір Путін уже достібався до Ґвінеї-Бісау, а це третя ліга дипломатії, дєтка! Умару Ембалу – новий посол доброї волі Путіна, тому варто детальніше поговорити про свіжо представленого друга "рашн фюрера".

Як і більшість попередніх президентів Ґвінеї-Бісау, він – генерал. Це, так би мовити, країна військової демократії, де одна воєнна хунта відбирає владу в іншої.

За останніх 20 років там переворотів "у погонах" трапилося більше, ніж разів, коли Путін обіцяв "денацифікувати" та "демілітаризувати" Україну, а він, погодьтеся, любить цю справу. У сенсі, поговорити...

У Ґвінеї-Бісау президент – формально – може обиратися нескінченну кількість разів, однак реально більшість керівників країни не доживали до кінця першого терміну повноважень. Лише один очільник країни відсидів 5-річну каденцію.

А проте, Ґвінея-Бісау:

  • входить у п'ятірку найбідніших країн світу;
  • смертність серед немовлят – 98 на 1000;
  • середня тривалість життя – 48 років;
  • славиться як надійний перевалковий пункт для постачання кокаїну з Південної Америки в Європу (це головний бізнес тамтешньої хунти);
  • родзинка на торті – країна залежить від російських міндобрив, без яких у державі наступить голод.

Крім того, приватна військова компанія "Вагнер" уже долучилася до перевороту у низці сусідніх країн, і запросто може змінити владу й у Ґвінеї-Бісау, зважаючи інтерес до непомірних доходів від наркоторгівлі. Дивуюся, чому Євгєній Прігожин досі цього не зробив; хіба що Ембалу вже платить данину...

І ось представник цієї країни уповноважений Путіним передати Володимиру Зеленському нестримну жагу до переговорів. Спочатку "рашн фюрер" намагався вплинути на Київ через американців, британців і німців із французами. Потім спустився щаблем нижче, передаючи привіти через країни другої дипломатичної ліги.

Але "союзники" (тобто люди, які ще готові з ним спілкуватися) закінчуються скоріше, ніж швидкість, з якою буряти тікали від Збройних Сил України під Харковом. Тому Путін вдався до совєцького прийому "інтернаціональної дружби": якщо ніхто не хоче дружити по-хорошому, то буде по-поганому чи, принаймні, – за гроші.

Гадаю, незабаром трапиться низка переворотів в африканських країнах, де до влади приходитимуть "блідолиці" прігожинці, і вони також проситимуть про переговори Москви та Києва. Тож, спостерігаємо за розширенням географії друзів "рашн фюрера".

Автор – Орест Сохар, військовий експерт і шеф-редактор "OBOZREVATEL"

Читайте також:
Світ
Десятилітню антиджихадистську операцію завершено.
23.12.2023, 07:10
Політика
Так звана "Військова рада", котра захопила владу у Ніамеї, оголосила про зняття недоторканності з голови французької дипломатичної місії..
31.08.2023, 20:22
Кримінал
Причиною вказаного кроку влади Південноафриканської республіки названо... "банальну переповненість тюрем".
12.08.2023, 21:12
Світ
Який неприємний сюрприз для кремлівського бункерного щура напередодні відкриття африканського шапіто у Санкт-Петербурзі.
26.07.2023, 19:57
Війна
Крім місцевих військовослужбовців армії африканської країни на базі розміщувалися російські бойовики із компанії Євгєнія Пригожина.
22.04.2023, 18:24
Економіка
Москва підкупила Каїр чималим ясаком. Тепер найбільша за чисельністю африканська країна перебуває у російській антизахідній коаліції.
10.03.2023, 21:07