Примітивність біда не лише України

Опінії
23 березня, 12:54
Примітивність біда не лише України
Фото: Facebook

Москва як уявний «третій Рим» готує Україні роль «третього Карфагену» по двох Пунічних війнах. Маємо завадити цій екзистенційній катастрофі.

Доктор історичних наук, краєзнавець, громадсько-політичний діяч

Українцям, попри героїзм, втрати, біль та образу, варто усвідомити, якщо вони прагнуть зрозуміти суть нинішніх трансформацій, що російсько-українська війна вже не є глобальним центром уваги світових гравців. Вона є лише складовою великої гри.

При цьому зовсім не основною. А відтак, саме тому вона стає субконтинентальною проблемою Європи й уже не наріжним каменем новітньої системи безпеки, яка складається.

Нині цією серцевиною є Близький Схід, до якого прикута основна увага світових гравців. А глобальним же ребусом, до розв'язанння якого звернено ключову увагу (у тому числі з огляду на найближче майбуття), є планетарне протистояння команд на чолі зі США і КНР, що включає у собі не лише цих двох гравців, а й з осібною роллю Індії.

І осереддям задачі є Індійсько-Тихоокеанський регіон, отож решта — похідне. Власне, у Вашинґтоні, Пекіні, Нью-Делі чи Москві (як і у Парижі чи Лондоні) мислять власними інтересами, вигодами і можливостями, а не якимись просторікуваннями про гуманістичні принципи та підходи у світовій геополітиці.

Так ніколи, власне, не було, не є і не буде. Саме тому усі ці шмарклі зі звинувачень інших в українському суспільстві й політикумі є лише свідченням його незрілості, меншовартості та світоглядної короткозорості.

А також підтвердженням відсутності його самодостатності та нездатності до адекватного сприйняття світу. Це обмежується сектантсько-гасловим ірраціональним уявленням про винятковість на планеті свого закутка, із самооманливим трактуванням його пупцем всесвіту.

Не усвідомивши це у війні із РФ в Україні, неможливо приймати правильні рішення і виробити нову тактику дій та новітню стратегію перемоги (не миру, що призведе до поразки). В Європі це усвідомили, а в Україні — ні.

І саме тому Європа готується (принаймні, на словах) до майбутньої війни — опір України заощаджує їй час на це. Наголошую, що ні Дональд Трамп, ані Емманюель Макрон чи Кір Стармер не є президентами України, а тому не політичний істеблішмент США, Франції чи Британії (список продовжіть самі) чи народи тих держав мають перейматися безпекою та майбуттям України.

В Україні все ще не розуміють, із причини тотальної неосвіченості населення і його нездатності до аналітично-критичного способу мислення, яке обирає собі відповідний провід та до краю толерує його, в яку пастку ведуть Україну 5-6 абсолютно всебічно примітивних і некомпетентних менеджерів на вулиці Банковій. Очолює їх тандем нарцисів, які переймаються виключно комбінаціями зі збереження особистої влади.

Примітивність біда не лише України_1
Читайте також:
Опінії
Очевидно, що це проти логіки. Зрозуміло, що це дратує. Не секрет, що очікування були зовсім інші.
09:17
Світ
Поліція Харбіна, міста на північному сході Китаю, оголосила в розшук трьох осіб, яких звинувачують у причетності до цих атак.
вчора, 16:25
Війна
Верховна представниця ЄС із зовнішньої та безпекової політики закликала до «максимального тиску» на росію.
14 квітня, 15:25
Політика
Дуда закликав до спокою і розсудливості, і продовження нинішнього політичного курсу, заснованого на зміцненні безпеки і стабільності.
09 квітня, 14:29
Світ
Але розходяться в тому, чи будуть вони «прямими»
08 квітня, 11:00
Економіка
Оголошені сьогодні Дональдом Трампом тарифи для торгових партнерів Штатів по всьому світу коливаються від 10% до 49% на імпортні товари.
03 квітня, 17:04