Приречена ублюдками країна

Позиція
31 жовтня, 11:27

Зеленський, у якого 20 травня 2024 року скінчились президентські повноваження, вчинив черговий злочин.

Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Андрія Костіна з посади генерального прокурора України.

Відповідний документ оприлюднено на сайті Офісу Президента у четвер 31 жовтня.

«Звільнити Костіна Андрія Євгеновича з посади генерального прокурора», – йдеться в указі.

Указ про звільненні Андрія Костіна
Указ про звільнення Андрія Костіна

Андрій Костін обіймав посаду генерального прокурора з 28 липня 2022 року.

22 жовтня генеральний прокурор України Андрій Костін заявив, що у ситуації, яка склалася із розслідуваннями про фальшиві інвалідності посадових осіб державних органів, «буде правильним заявити про звільнення». 

Пізніше, 28 жовтня, Володимир Зеленський (як хто?) вніс до Верховної Ради подання про звільнення генерального прокурора Андрія Костіна.  

29 жовтня Верховна Рада підтримала звільнення генерального прокурора Андрія Костіна. «За» проголосували 255 депутатів.

Останній Бастіон нагадує читачам, що президентські повноваження Володимира Зеленського скінчились 20 травня 2024 року.

Стаття 103 Конституції України чітко говорить, що «Президент України обирається громадянами України... строком на п'ять років».

І виконання статті 108 Конституції України поза п'ятирічним терміном є порушенням статті 103, отже порушенням Конституції, незаконним утриманням влади й, отже, державним переворотом.

15 травня 2014 року Конституційний Суд України розглянув на пленарному засіданні справу за конституційним поданням 101 народного депутата У країни щодо офіційного тлумачення положень частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України у системному зв'язку з пунктом 16 розділу ХУ «Перехідні положення» Конституції України стосовно визначення строку, на який обирається Президент України на позачергових виборах.

Рішенням Конституційного Суду України від 15 травня 2014 року у справі №  1-19/2014 було встановлено, що:

положення частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України необхідно розуміти так, що Президент України обирається громадянами країни на позачергових, як і на чергових, виборах строком на п'ять років.

Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Отже, 20 травня 2024 року у Володимира Зеленського скінчились президентські повноваження.

Статтею 1 Закону України «Про прокуратуру» встановлено, що прокуратура України становить єдину систему, яка в порядку, передбаченому цим Законом, здійснює встановлені Конституцією України функції з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави.

Статтею 2 Закону України «Про прокуратуру» визначено основні функції прокуратури:

  • підтримання державного обвинувачення в суді;
  • представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених цим Законом та главою 12 розділу III Цивільного процесуального кодексу України;
  • нагляд за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство;
  •  нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Статтею 8 Закону України «Про прокуратуру» встановлено, що Офіс Генерального прокурора організовує та координує діяльність усіх органів прокуратури, забезпечує належне функціонування Єдиного реєстру досудових розслідувань та його ведення органами досудового розслідування, визначає єдиний порядок формування звітності про стан кримінальної протиправності і роботу прокурора з метою забезпечення ефективного виконання функцій прокуратури, а також здійснює управління об’єктами державної власності, що належать до сфери управління Офісу Генерального прокурора.

Офіс Генерального прокурора очолює Генеральний прокурор, який має першого заступника та не більше п’яти заступників, у тому числі заступника Генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Статтею 40 Закону України «Про прокуратуру» встановлено, що Генеральний прокурор призначається на посаду Президентом України за згодою Верховної Ради України.

Статтею 42 Закону України «Про прокуратуру» встановлено, що Генеральний прокурор звільняється з адміністративної посади Президентом України за згодою Верховної Ради України.

Оскільки повноваження Володимира Зеленського скінчилися 20 травня 2024 року, він не мав права звільняти Генерального прокурора України. Підписавши указ про звільнення Андрія Костіна, Володимир Зеленський вчинив черговий злочин.

Автор : Іван Сірко
Читайте також:
Світ
Новий-старий президент США виконуватиме забаганки свого ізраїльського патрона. Не пса, звісно, а скаженого маніяка у прем'єрському кріслі.
17 листопада, 07:09
Політика
Саме цей «спрут» і став основним джерелом корупції.
26 жовтня, 14:13
Політика
«Слуга народу» Олександр Дубінський розкритикував мирний план Зеленського та дії ОП.
19 жовтня, 18:00