Природа допомагає відновити Великий Луг!

23 березня, 07:18
Природа допомагає відновити Великий Луг!

Уперше за понад 90 років у Великому Лузі відбувається справжнє весняне водопілля.

Великий Луг у 1950-х роках був примусово затоплений комуністичною владою під час створення Каховського водосховища. Це один з найбільш важливих природних і історичних ландшафтів України. Після підриву росіянами греблі Каховської ГЕС ці території перестали бути водосховищем.

Наразі багато ЗМІ поширюють новину про те, що через весняне водопілля «вода повертається до Каховського водосховища».

В Українській природоохоронній групі не згодні з цим формулюванням, але справді, водосховища більше не існує, тож уперше за понад 90 років у Великому Лузі відбувається справжнє весняне водопілля.

Це не лише прекрасне природне явище, але й життєво необхідна для біорізноманіття подія. Вода на тривалий час зволожить територію заплави Дніпра, де з минулого року відновлюються природні екосистеми.

Територія колишнього водосховища аж ніяк не перетворилася на пустелю.

В Українській природоохоронній групі проаналізували дані про те, якими екосистемами була зайнята територія Великого Лугу до створення водосховища. 

На 65% це були заболочені та перезволожені території. Тож немає нічого дивного в тому, що колишній гідрологічний режим заплави починає відновлюватись.

Є й інші хороші новини.

☘️По-перше, водопілля це не лише «багато води», а й велика кількість органіки, яку несуть весняні води. Ґрунти заплави збагачуються й уже цього року ресурсу для відновлення рослинності буде значно більше.

☘️По-друге, після минулорічних експедицій до території колишнього водосховища, окрім місцевих видів рослин, звільнену від води територію почали захоплювати й інвазійні рослини. Утім, ці види є переважно посухостійкими (вони легко поширюються за посушливих умов). Тому значне зволоження заплави Дніпра сприятиме зменшенню чисельності видів-чужинців і збільшить шанси для місцевої флори річкової долини.

☘️По-третє, водопілля важливе для поширення насіння рослин, міграції водних тварин, коли вода перетікає з основного русла і сполучає відокремлені водойми. Намулок та піщані відклади створюють умови для проростання насіння, укорінення рослин, місця важливі для харчування навколоводних птахів.

Читайте також:
Полтава
Невідомі особи без дозвільної документації здійснили геодезичні й вибухові роботи у ландшафтному парку «Гадяцький». Завдано збитків державі.
18 квітня, 19:14
Життя
Родина кілегрудих птахів, які уподобали життя у холодних широтах Південної півкулі Землі, мають дивні звички. Одна із них — стрибки в океан.
18 квітня, 14:45
Полтава
Фахівці обстежили ділянку проєктування поблизу бази відпочинку «Зóрі». Об'єкт розташований в Омельницькій громаді Кременчуцького району.
16 квітня, 14:45
Життя
Йдеться про Південний океан. Саме над ним виявлено низький рівень аерозолів — зважених у повітрі твердих частинок або крапель рідини.
12 квітня, 06:03
Життя
Рожева істота, яка має рукоподібні плавці, відзняли в уламках затонулого у XIX столітті корабля. Незвична зустріч сталася поблизу Тасманії.
07 квітня, 08:48
Полтава
Нерестова заборона в області діятиме до кінця весни. Це дозволяє природоохоронцям кількісно відновлювати наявність прісних біоресурсів.
26 березня, 14:45