Вкрай рідкісні нині зразки степової флори ростуть біля села Дмитренки. Ковила з астрагалом перебувають під загрозою винищення людьми.
Фотозвіт чергової експедиції Полтавським краєм оприлюднила пресслужба Київського еколого-культурного центру. Зазначається, що розквітлі рослини на лівому березі річки Полузір'я у межах Мачухівської громади справляє дивовижне враження.
Ковила волосиста і астрагал шерстистоквітковий занесені до Червоної книги України, проте сільгоспвиробники не зважають, розорюючи чудові угіддя під ріллю. На щастя, вітчизняні екологи виявили незаймані технікою землі з ендеміками.
«Жадібні, дурні й неосвічені люди майже не залишили цим квітам місця для життя, все розорали чи засипали звалищами. Деколи стає соромно, що ти живеш у такій дикій країні. Тому ми будемо заповідати ці ділянки, виявлені у Дмитренках, щоби зберегти залишки ковили та астрагалу», — прокоментували ситуацію природоохоронці.
Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що науковці виявили гриби, які руйнують пластик за 140 днів. Синтетичний полімер і продукт полімеризації пропілену можна утилізувати без шкоди для навколишнього середовища залучивши гриби.