Притулок Найробі: порятунок осиротілих слонів

30.11.2020, 12:37

Це — найуспішніший у світі центр з порятунку та реабілітації осиротілих слонів. Його заснував Девід Шелдрік 1987 року.

Сюди з усієї Кенії привозять слоненят, багато з яких стали жертвами браконьєрів. Досі це величезна проблема і, за підрахунками природозахисників, кількість убитих дорослих тварин досягає 4000 осіб на рік.

Тут слонів підліковують і покращують їх психологічний стан. Також виходжують малят, поки ті не почнуть харчуватися самостійно.

Потім слонів перевозять в один з двох реабілітаційних центрів у національному парку Цаво. І лише через вісім або навіть через десять років уже дорослі тварини повертаються в дику природу.

У притулку доглядачі стають для слоненят справжньою родиною. Цим дітям цілодобово необхідні догляд і любов, яку вони повертають відвідувачам притулку.

Мутара — одна з наймолодших сиріт. Самотнє слоненя знайшли, коли їй було лише сім днів; її матір вбили браконьєри.

Мутара була настільки слабкою, що ніхто не сподівався на її виживання. Зараз їй сім місяців і вона повністю здорова.

Доглядати осиротілих слоненят — справа вкрай непроста, тому що вони дуже залежать від материнського молока: перші два роки свого життя — повністю і до чотирирічного віку — частково. Тож пошук правильного сорту молока став величезною проблемою для притулку.

Декілька років доглядачам зовсім не вдавалося вигодовувати маленьких слоненят, тому що не виходило підібрати суміш, яка відповідала б за поживними якостями слонячому молоку.

Але незадовго до своєї смерті Девід Шелдрік разом з дружиною нарешті змогли підібрати склад на основі дитячого харчування і кокоса.

Всі охочі можуть познайомитися з умовами утримання тварин і поспостерігати за ними. Двері притулку завжди відкриті для відвідувачів.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Сьогодні, через втручання людини, залишилася лічена кількість колоній даного виду.
18.03.2023, 11:29
Життя
Самець горбатого кита встановив рекорд відстані для цього виду.
вчора, 17:34
Життя
Давня мудрість сходу пояснює, чому ми стаємо слабкими і не можемо вирішувати свої постійно виникаючі проблеми.
11 грудня, 15:42
Життя
Особливості людської пам'яті знову серед головних тем сучасних досліджень у галузі психології та нейробіології. Важливо фіксувати зміни.
11 грудня, 08:27
Життя
У процесі своєї еволюції люди змогли створити сприятливі умови життя. Це вплинуло на позитивний розвиток мікроорганізмів усередині шлунку.
09 грудня, 07:14
Життя
Друга чи третя мова легко піддається засвоєнню, коли є із ким нею спілкуватися. Без розмовної практики з носіями це вкрай складно.
08 грудня, 18:41