Притулок Найробі: порятунок осиротілих слонів

30.11.2020, 12:37

Це — найуспішніший у світі центр з порятунку та реабілітації осиротілих слонів. Його заснував Девід Шелдрік 1987 року.

Сюди з усієї Кенії привозять слоненят, багато з яких стали жертвами браконьєрів. Досі це величезна проблема і, за підрахунками природозахисників, кількість убитих дорослих тварин досягає 4000 осіб на рік.

Тут слонів підліковують і покращують їх психологічний стан. Також виходжують малят, поки ті не почнуть харчуватися самостійно.

Потім слонів перевозять в один з двох реабілітаційних центрів у національному парку Цаво. І лише через вісім або навіть через десять років уже дорослі тварини повертаються в дику природу.

У притулку доглядачі стають для слоненят справжньою родиною. Цим дітям цілодобово необхідні догляд і любов, яку вони повертають відвідувачам притулку.

Мутара — одна з наймолодших сиріт. Самотнє слоненя знайшли, коли їй було лише сім днів; її матір вбили браконьєри.

Мутара була настільки слабкою, що ніхто не сподівався на її виживання. Зараз їй сім місяців і вона повністю здорова.

Доглядати осиротілих слоненят — справа вкрай непроста, тому що вони дуже залежать від материнського молока: перші два роки свого життя — повністю і до чотирирічного віку — частково. Тож пошук правильного сорту молока став величезною проблемою для притулку.

Декілька років доглядачам зовсім не вдавалося вигодовувати маленьких слоненят, тому що не виходило підібрати суміш, яка відповідала б за поживними якостями слонячому молоку.

Але незадовго до своєї смерті Девід Шелдрік разом з дружиною нарешті змогли підібрати склад на основі дитячого харчування і кокоса.

Всі охочі можуть познайомитися з умовами утримання тварин і поспостерігати за ними. Двері притулку завжди відкриті для відвідувачів.

Читайте також:
В Університеті Гельсінкі розробили інноваційний назальний спрей, який захищає від COVID-19 у ситуації з високим ризиком зараження.
15 січня, 12:15
Щорічно 11 січня в Японії відзначають День собак на честь знаменитого на весь світ пса Хатіко, увічненого у літературі та кіно.
12 січня, 10:35
Почуття відданості є свого роду механізмом, що зберігає потяг людини до мотиву. За відсутності такого настає ментальний дефолт...
05 січня, 13:16
Все це передбачається змінами до Податкового кодексу України
03 січня, 18:23
У зв'язку із подорожчанням сировини та матеріалів.
02 січня, 10:35
Про пронизливу самотність і безмежну любов
31.12.2021, 18:50