Останні колонії ховраха європейського в Україні мають бути збережені

18.03.2023, 11:29
Ховрах європейський
Ховрах європейський
Фото: Михайло Русін

Сьогодні, через втручання людини, залишилася лічена кількість колоній даного виду.

Ховрах європейський − зникаючий вид фауни України. Століття тому його чисельність сягала кількох тисяч особин. Сьогодні ж, через втручання людини, залишилася лічена кількість колоній виду. Усі вони локалізуються в Чернівецькій та Вінницькій областях і потребують збереження.

Українська природоохоронна група підготувала клопотання для створення 16 ландшафтних заказників місцевого значення (6 у Вінницькій області, 10 − у Чернівецькій) загальною площею 794 га.

Пропоновані до заповідання території − усі відомі нори, де відмічено вид.

Ховрах європейський живе в річкових каньйонах, балках, а також пасовищах. Тому громади не втрачають вигоди від створення об’єктів ПЗФ, а навпаки примножують їх завдяки отриманню екосистемних послуг від природи, як-от випасання худоби, збір ягід та лікарських рослин, підвищення якості повітря та води, покращення емоційного стану тощо.

Підставою для створення об’єктів ПЗФ є те, що ховрах європейський охороняється законом України − Червоною книгою та ратифікованою Україною Бернською конвенцією. Виконання вимог останньої обов’язкове в рамках євроінтеграції. Іншою підставою є ухвалені Україною нормативно-правові акти із завданнями розширити до 2030 року частку заповідних територій до 15% площі країни. Наразі цей показник не перевищує 7%.

Клопотання вже надіслані до Вінницької обласної державної адміністрації та Чернівецької обласної військової адміністрації

Також звернулися за допомогою в створенні заповідних територій до народного депутата Юлії Овчинникової. З нетерпінням чекаємо на схвалення клопотань та швидке створення об’єктів ПЗФ, допоки території з поселенням червонокнижного виду не зазіхнули фермери.

Усі колонії ховраха щорічно обстежуються, тому в разі їх пошкодження винуватців буде притягнуто до відповідальності за порушення земельного, водного та природоохоронного законодавств.

Джерело: Українська Природоохоронна Група - UNCG

Читайте також:
Життя
Це — найуспішніший у світі центр з порятунку та реабілітації осиротілих слонів. Його заснував Девід Шелдрік 1987 року.
30.11.2020, 12:37
Життя
У майбутньому не буде смартфонів і планшетів. Людство спілкуватиметься в інакший, прогресивніший спосіб, як у фантастичних фільмах.
вчора, 07:00
Життя
Новий закон забороняє певні види використання ШІ.
13 липня, 19:43
Життя
Данський виробник іграшок-конструктору здивував новинкою. Презентовано «космічні цеглинки» із метеорита віком 4,5 мільярда років.
12 липня, 21:48
Життя
Це дуже важливий крок на шляху створення термоядерної енергії.
12 липня, 16:15
Життя
Сьогодні святкує свій день народження генерал-полковник Петро Шатковський
12 липня, 11:05