Created with Sketch.

Про американську допомогу Україні, якою маніпулюють наші вороги

12 лютого, 14:56
Фото: Facebook

Кремлю вдалося згуртувати на Заході політиків-ізоляціоністів, яким Україна — кістка у горлі. Дарма, що через їхні дії страждаємо ми з вами.

Періодично у західній пресі та науково-дослідних центрах публікуються тексти з приводу фактів американської допомоги Україні. Для нас це дуже корисно з погляду зняття існуючих штампів, а зараз (у контексті по суті блокування конгресменами-трампістами) тим більше.

Днями американський Інститут дослідження війни якраз випустив таку ґрунтовну публікацію. Отже, необхідно детальніше зупинитися на змісті цього документу:

Твердження 1. «Над американською допомогою Україні не здійснюється достатній нагляд через корупцію в Україні».

Факт. Нагляд США — масштабний, а нагляд українського уряду та звітність — не менш широкий, як говорять критики. Вони вказують на нещодавню корупційну справу щодо розтрати оборонним підприємством $40 мільйонів із бюджетних коштів на закупівлю амуніції.

Але критики чомусь уникають того, шо український уряд спіймав злодіїв та повернув кошти. Також йдеться, що 84% коштів для України у запропонованому пакеті допомоги США надійде безпосередньо американським компаніям, американській армії чи арміям союзників.

Твердження 2. «Союзники Америки в НАТО і країнах Азії та інші європейські країни виділяли менше грошей на підтримку України, ніж США».

Факт. Союзники Америки та союзники по НАТО виділили понад $178 мільярдів на підтримку України, більше, ніж США обіцяли з урахуванням пакету допомоги, що розглядається. Так, зокрема, вказується на те, що:

Тим часом член НАТО Туреччина будує новий завод із виробництва дронів та їх подальшого обслуговування в Україні. Північна Македонія надіслала 10 партій військової допомоги Україні, включаючи зброю ще совєцького дизайну, а також навчала українських солдатів.

Південна Корея також розширює виробництво критично важливої амуніції калібру 155 мм, щобт поповнити склади країн Заходу для продовження постачання озброєння Україні. Японія виділила Україні $4,5 мільярда і зобов'язалася виділити $37 мільйонів у фонд НАТО.

Австралія виділила Україні $590 мільйонів військової та гуманітарної допомоги. Тоді, як її сусідка Нова Зеландія поставила Україні військову гуманітарну допомогу на $48,7 мільйонів.

Твердження 3. «Україна є черговою нескінченною війною для США».

Факт. США допомагають Україні відбивати російські атаки для скорочення ризиків війни між Вашинґтоном і Москвою у майбутньому. Перемога росії в Україні наблизить російські війська до кордонів НАТО, що змусить США перекидати додаткові війська на оборону союзників.

Твердження 4. «Відправка військової допомоги Україні скорочує боєздатність американської армії».

Факт. Відправка військової допомоги Україні сприяє модернізації США власної арміі, а значить — і кращій підготовці для до потенційної наступної війни. США підтримують Україну для того, щоб Америка не воювала із росією.

Переважна частина американської допомоги йде на зміцнення військово-промислової бази США, дозволяючи розширювати виробничі лінії. Америка постачає Україні здебільшого застарілі моделі, оновлюючи свої; тобто паралельно модернізує американську армію.

Твердження 5. «США виписують чи виписували раніше Україні відкритий чек».

Факт. США ніколи не виписували Україні відкритий чек. Конґрес виділяв певні суми під конкретні цілі, а українські та американські чиновники здійснюють моніторинг допомоги, щоби вона використовувалася з визначеними цілями.

Водночас «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, як пересічні американці, котрим слід було б краще знати, що робити, вибирають страх, а не Конституцію. Вони знаходять виправдання для ігнорування законів.

Читайте також
Син нардепки від «ЄС» Южаніної керував авто під наркотиками
Політика
Шмигаль допоміг втекти ворюзі. Але не вийшло
Політика
Гра в наперстки, або чому держава кинула ВПО
Політика
Будівництво госпіталю для військових на Рівненщині подорожчало до 1,6 мільярда
Політика
В Москві ліквідовано заступника генерального конструктора КБ «Марс» Михайла Шатського
Політика
Олаф Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів із путіним
Політика