Прокуратуру Хмельниччини захопили інваліди

ПОЛІТИКА
04.12.2024, 15:02
Прокуратуру Хмельниччини захопили інваліди

Печерський районний суд м. Києва дав дозвіл слідчим на перевірку Хмельницьких прокурорів-інвалідів

Печерський районний суд Києва надав прокурорам з Генеральної інспекції офісу генпрокурора тимчасовий доступ до медичної документації працівників Хмельницької обласної прокуратури, які мають групу інвалідності.

Про це йдеться в ухвалі суду.

Слідство має намір зробити копії медико-експертних справ, рішень, актів, висновків, протоколів засідань МСЕК, довідок, листків непрацездатності, інших документів, на підставі яких встановлювались групи інвалідності прокурорам.

Загалом, ідеться про документи 42 прокурорів Хмельниччини, які зберігалися в обласному МСЕК, а нині їх вилучило НАБУ.

Під час досудового розслідування перевіряються обставини можливого внесення працівниками закладів охорони здоров’я та уповноваженими посадовими особами медико-соціальних експертних комісій недостовірних відомостей до офіційних медичних документів діючих працівників органів прокуратури України, що стало підставою для можливого необґрунтованого встановлення діагнозу захворювання та  відповідних груп інвалідності у період воєнного стану.

Крім того, перевіряється правильність рішень МСЕК про встановлення працівникам Хмельницької обласної прокуратури різних груп інвалідностей.

Кримінальне провадження відкрито за статтями «Надання неправомірної вигоді службовій особі» (ч. 3 статті 369 Кримінального кодексу) і «Підробка документів» (ч. 2 і ч. 4 статті 358 Кримінального кодексу).

За даними Офісу генпрокурора, високий відсоток прокурорів, які мають статус особи з інвалідністю, виявлено у двох областях: Черкаській та Хмельницькій. Зокрема, на Черкащині 60 прокурорів органів прокуратури мають статус особи з інвалідністю. Це становить 27,4% від загальної кількості прокурорів, які там працюють. 59 з них отримали його до повномасштабного вторгнення.

У Хмельницькій області такий статус має 61 прокурор або 29,8% від загальної кількості. 50 отримали групи інвалідності до повномасштабного вторгнення.

Нагадаємо, що 4 жовтня 2024 року керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) Тетяну Крупу та її сина – начальника обласного Пенсійного фонду Олександра Крупу було викрито на незаконному збагачені.

Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже $6 млн. 7 жовтня Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід Тетяні Крупі. Її відправили під варту з можливістю внесення застави розміром в понад 500 млн грн. Згодом суди зменшили заставу – до 280 млн грн.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Дев’ять осіб отримали статус інваліда без достатніх підстав.
14 січня, 09:53
Політика
Ексзаступник прокурора Одеської області Олег Корнілов став фігурантом справи НАБУ.
08 січня, 09:39
Політика
На Одещині молодий прокурор вигадав, як оформити інвалідність і раніше піти на пенсію.
07 січня, 09:26
Політика
ОГП не зміг підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей жодного з 67 прокурорів Хмельницької прокуратури.
31.12.2024, 10:49
Політика
Вісім перших заступників і заступників керівників обласних прокуратур мають статус осіб з інвалідністю
26.11.2024, 09:21
Політика
Родина експрокурора придбала квартиру за 7 млн в Аланії.
13.11.2024, 11:06