П(Р)ОЛІТ НАД ДНОМ. Зеленський продовжує знищувати українську науку

Опінії
12 квітня, 10:39
П(Р)ОЛІТ  НАД  ДНОМ. Зеленський продовжує знищувати українську науку

В.о. ректорки Національного авіаційного університету призначена депутатка від «Слуги урода» з Кривого Рогу. Без наявності наукового ступеня

Український політичний діяч, народний депутат України 3-го скликання

Виконуючою обов'язки ректорки Національного авіаційного університету призначена депутатка Київради від «Слуги народу», землячка Президента В.Зеленського, 34-річна Ксенія Семенова.

Не маю честь знати цю молоду леді. Вона пише на своїй сторінці у FB, що є «депутаткою твого серденька» і «кицею у солом'янських котиках».

Принаймні — так позначено на її ж фото.

П(Р)ОЛІТ  НАД  ДНОМ. Зеленський продовжує знищувати українську науку_1

Колись і я був депутатом від цього району. Але, треба вважати — «киці» більш відповідають сучасним віянням. І Київ знають ліпше самих киян.

До речі — може котів краще обирати? Гірше точно не буде. А обійдуться дешевше.

А ще вона постить фотки з моделями літаків та ракет, як на фото. Один погляд на таку фотку не лишає сумнівів — майбутнім авіаторам пощастило з такою професіоналкою.

П(Р)ОЛІТ  НАД  ДНОМ. Зеленський продовжує знищувати українську науку_3

Щоправда, є закон «Про вищу освіту». В якому зазначені кваліфікаційні вимоги для зайняття посади ректора. Зокрема — наявність наукового ступеня, вченого звання, стажу науково-педагогічної роботи не менше ніж 10 років.

П(Р)ОЛІТ  НАД  ДНОМ. Зеленський продовжує знищувати українську науку_5

Наскільки я зрозумів, далеко не все з переліченого новоспечена ректорка має. Та хто сьогодні звертає увагу на такі дрібниці? Коли є правильні місце народження і партійна належність.

А ще, як злі язики судачать — її батько був колегою батька нашої першої особи.

Чергове «ІПСО», мабуть. Бо боротьба з непотізмом і кумовством-  передвиборча обіцянка Президента.

Тим паче — молода керівниця ВНЗ пише, що за допомогою «крутої команди» буде долати заскорузлисть, бюрократію, корупцію та інші ганебні явища.

А «крута» команда, слід вважати — це ще один найдосвідченіший освітянин, профільний віцепрем'єр М.Федоров. А також голова Наглядової ради ВНЗ, радник міністра освіти і науки О.Лісового, П.Чернишев.

Останній раніше очолював компанії Славутич-Карлсберг та Київстар. Був колись моїм сусідом згори.

Мав, наскільки я зрозумів, російське громадянство. І звичку шуміти вночі.

Одного разу він так гучно вболівав за Зеніт, спостерігаючи телетрансляцію фіналі кубка УЄФА, що я змушений був зробити ввічливе зауваження.

Мій заклик дотримуватися тиші так обурив «пітерця», що він прислав для з'ясування стосунків зі мною свого юриста і начальника служби охорони.

Щоправда, хлопців попустило, коли зрозуміли, що «нагнути лоха» в цьому випадку не вийде. Зрештою, і шум нагорі припинився.

Ну в тепер цей вже пан, а не господин, треба вважати — підв'язався на ниві освіти. Немає сумнівів — з такими віцепрем'єрами, міністрами, їх радниками та ректорами ми можемо спати спокійно хоч в тривогу.

Як повідомляє новоспечена ректорка, Міністерство призначило її на посаду за рекомендацією Наглядової ради ВНЗ. Чи ця рада проводила конкурс — не повідомляється. Навряд чи.

Україна нещодавно запозичила американську практику, коли ректора обирає наглядова рада. А раніше процедура визначення керівника ВНЗ проходила куди прозоріше.

Питання вирішувалося голосуванням на розширених зборах вченої ради ВНЗ, за участю викладачів, науковців, представників студентів, з наступним затвердженням міністерством обраної кандидатури. Що цілком відповідає європейським практикам.

Але в нас копіюють далеко не кращі зразки західного досвіду. Наглядові ради, сформовані не з фахівців, а зі «своїх» — яскравий тому приклад.

Але повернемось до Національного авіаційного університету.

Його планують розділити на Київський авіаційний інститут і Льотну школу в Кропивницькому. Немає сумнівів — новоспечена ректорка впорається.

А як допоможе це підготовці пілотів, інженерів, техніків — час покаже. Куди летітимемо. Або як пролітатимемо.
Читайте також:
Політика
До обшуків залучили ДСР Нацполіції - один з найкорумпованіших правоохоронних підрозділів, який контролює Олег Татаров
вчора, 18:37
Політика
Міноборони закликало чинних військових не завантажувати застосунок «Резерв+»
21 травня, 18:09
Опінії
Ворог не тільки суне зі Сходу на Україну, він уміло зосередив свою агентуру на Печерських пагорбах Києва. А саме — на вулиці Банковій.
19 травня, 09:37
Війна
Вітчизняний шоубізнес не знає потреб нації, котра боронить країну від ворога зі Сходу. Тому досі плодяться «Свати» й «Слуга народа».
17 травня, 07:18
Політика
У Мінцифри заявили, що заборонити військовим грати неможливо, бо проросійські оператори отримують їх дані.
15 травня, 09:13