«Промова недомірка нагадує олів’є»: як на виступ Зеленського реагували соцмережі
Зеленський підтвердив, що не є президентом для багатьох українців.
Привітання Володимира Зеленського з 2020 роком може побити рекорди несприйняття подібних виступів.
Якщо в попередні роки опозиційно налаштовані українці просто залишали критичні відгуки про чинних президентів, то виступ Зеленського розібрали по тезах, ретельно проаналізували і протиставили власні переконання.
«Моя національна ідея - "В своїй хаті своя правда і сила і воля". А промова недомірка нагадує олів'є... Навіть персонаж, який займає пост президента, не має права ставити в одну когорту бандерівців та ватніків. Просто дешевий маніпулянт, без хребта, без ідеї, який жонглює надважливими термінами на рівні недолугих "шутачєк" з 95 кварталу», – пише учасник війни на Донбасі Назар Сарабун.
«Неважливо: якою мовою розмовляєш; чиїм ім'ям названі вулиці; ватник, чи малорос; Україна, чи федеральний округ РФ», – саркастично коментує тези Зеленського користувач Віталій Чорний.
Багатьох українців прикро вразила сама естетика відео.
«Виступ "зеленських чоловічків" на ТБ, новорічні салюти і олів'є - це хвора, вироджена естетика, яка має понуре майбутнє та мусить бути демонтована», – констатує Іван Гонта.
«Мені ще ніколи не було так соромно за свою, тут знак питання доречний би був, державу. Що це за корпоратив? Що це "галубой аганьок"? Що це за полякови, монатіки, потапи, винники? Це обличчя держави?», – пише учасник війни, а нині видавець Олексій Бешуля.
«"У паспорті не пишуть патріот, малорос, ватнік чи бандерівець... Ми всі - громадяни України" Класний ряд. Ідентичність людей, які зробили все щоб зберегти цю кляту державу, прирівняно до ватніків. Це серйозно? Це справді заява преЗедента? Чи краще сказати ведучого корпоративу у офісі президента? "Яка різниця до якої церкви ходите, якою мовою говорите, під яким пам'ятником чекаєте коханих, як названа вулиця, якщо вона заасфальтована і освітлена" А хіба не в цій різниці сенс існування держави? Хіба не повна дурість протиставляти кохання-асфальти національній ідентичності? Хіба не логічно би вже тоді сказати яка різниця який прапор, яка різниця яка держава, яка різниця які кордони?», – продовжує ділитися враженнями від виступу ветеран.
Співробітник аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник пише: «Мені важливі назви вулиць та імена героїв, кров яких не можна зрадити задля поплескування по плечі московської руки. Заколисуюча капітуляція під толерантні завивання – то їхній шлях, яким ведуть обдурений народ».
«Від Майдану 2014 р. я говорив і говорю, що країну спасе лише диктатура свідомої націоналістичної меншості. Без ніяких компромісів і реверансів у бік ковбасно-ватної більшості. З часом з цього може народитися народ, нація, громада як носій народовладдя (тобто демократії). Сьогодні обраний абсолютною більшістю населення презедент у зверненні до населення озвучив ту саму тезу, лише від супротивного», – ділиться враженнями університетський викладач Тарас Тимо.
На думку представника «Правого сектора» Юрія Пономаренка наступним президентом узагалі може стати Рабінович: «Кожен новий президент наш все ліберальніше й ліберальніше – все більше любить "різноманіття"... І кожен все обрізаніше й обрізаніше) Мабуть, наступний буде Рабінович».