путін знову "всіх переграв"

ЕКОНОМІКА
26 травня, 10:15
путін знову "всіх переграв"

Китай будує газопровід з Туркменістану замість газопроводу з рф

За інформацією Reuters, Китай надає перевагу будівництву трубопроводу для отримання газу з Туркменістану, попри пропозицію від рф про другий газопровід "Сила Сибіру-2".

Прагнучи збільшити продажі природного газу до Китаю, щоб компенсувати втрату європейського ринку, росія веде переговори з Пекіном про будівництво другого газопроводу "Сила Сибіру-2" з річною потужністю 50 млрд кубометрів.

Натомість як зазначає видання, Китай прагне зміцнити зв’язки з Центральною Азією.

Хоча туркменський газ коштує Пекіну на 30% дорожче за російський, а переговори про знижку не принесли результату, китайські урядовці дали "зелене світло" проєкту Лінія D, за яким із Туркменістану імпортуватиметься 30 млрд кубометрів палива щорічно.

"Центрально-азіатські трубопроводи вважаються наріжними інвестиціями в енергетичний і геополітичний простір Китаю. Це канал постачання зі стратегічною цінністю, який витісняє комерційні занепокоєння", - зазначив представник китайської нафтової компанії China National Petroleum.

Зазначається, що Китай врешті-решт може укласти обидві угоди, щоб задовольнити свої величезні довгострокові потреби в газі, але надає перевагу Туркменістану, оскільки давно розглядає Центральну Азію, як кордон для розширення торгівлі, безпеки енергії та підтримки стабільності в регіоні.

Читайте також:
Економіка
Ай, да Володька Зеленський, переграв усіх, не тільки відвертих критиків, але, що найголовніше, власних урядовців-профанів.
01 червня, 17:09
Економіка
Курс турецької валюти до американської оновив історичний мінімум, причина того полягає у перемозі на виборах чинного президента.
29 травня, 21:20
Економіка
Тепер законодавці мають ухвалити відповідний законопроєкт до 5 червня, аби офіційно підвищити ліміт державного боргу США.
28 травня, 12:20
Економіка
Ер-Ріяд перебуває під тиском необхідності підтримувати вищі ціни на нафту
28 травня, 12:10
Економіка
Прокремлівський маріонетковий режим Алєксандра Лукашенка перетворив колись перспективну східноєвропейську країну на колонію РФ.
27 травня, 18:27
Економіка
Очільниця російського Центрального банку разом із чинною головою Ради Федерації Федеральних Зборів РФ відвідали Тегеран.
25 травня, 16:01