П'ять років без Бориса Нємцова

ПОЛІТИКА
06.10.2020, 12:35
П'ять років без Бориса Нємцова

Він був застрелений у центрі Москви в ніч на 28 лютого 2015 року. Нємцову було 55.

Борис Нємцов був помітною фігурою російської політики, ліберальним реформатором, який був жорстким критиком російської влади. А ще він був ядерним фізиком, екологом і батьком чотирьох дітей.

П'ять років без Бориса Нємцова_1

Бориса Нємцова вбили на Великому Москворецькому мосту о 23:31 27 лютого 2015 року. За три години до загибелі він брав участь в ефірі на "Ехо Москви", де говорив про відповідальність президента Росії Володимира Путіна за розв'язання війни на сході України та про корупцію в російській владі.

Підозрюваних затримали вже через тиждень після вбивства, вони засуджені та майже два роки сидять у в'язниці. Але досі невідомий мотив злочину — за версією слідства, п'ятеро чоловіків з Чечні вбили Бориса Нємцова просто за гроші. До відповіді на питання, хто їм заплатив і чому, слідство за п'ять років не наблизилося.

Противники президента Путіна побачили в трагічній загибелі Нємцова грізне застереження для себе. Кровопролиття в путінській "атмосфері ненависті та насильства" неминуче. Сигнал зрозумілий: "протиставиш себе Путіну — і твоє життя буде небагато чого коштувати".

2015 року у день народження Бориса Нємцова у Швейцарії відбувся концерт пам'яті. Андрій Макаревич, "Океан Ельзи" і Андрій Гаврилов відіграли концерт на честь російського опозиціонера, якому тоді виповнилося б 56 років.

На місці вбивства політика, на Великому Москворецькому мосту, був створений народний меморіал — там виставляються квіти та фотографії Нємцова, — який регулярно знищується владою.

П'ять років без Бориса Нємцова_2
Читайте також:
Діти, трудові колективи та трудящі зі шпальт газети “Правда” також привітали "Генерального секретаря ЦК КПРС".
вчора, 17:20
Нескоромний має інформацію по кейсу "вагнергейт" на Баканова і Єрмака.
24 січня, 18:01
Так званий журналіст у 2014 році закликав саботувати призов до армії.
24 січня, 15:03
З історії зовнішньої розвідки України.
24 січня, 12:25
“Шекспір ​​таки був генієм. Так влучно назвати п'єсу – "Багато шуму з нічого" ... Причому в цьому випадку "Нічого" – це іменник.
22 січня, 19:21