Рада дає СБУ і БЕБу доступ до особистої інформації громадян в інтернеті

ПОЛІТИКА
29 січня, 19:01
Рада дає СБУ і БЕБу доступ до особистої інформації громадян в інтернеті
Фото: drive2.ru

Операторів перетворюють на стукачів.

Тепер силовики без рішення суду отримуватимуть доступ до будь-яких персональних повідомлень.

Рада позапланово прийняла в другому читанні законопроєкт «Про бюро економічної безпеки України» 3087-д та в першому читанні проголосувала за внесення змін до Закону України «Про Службу безпеки України» стосовно “вдосконалення організаційно-правових основ діяльності СБУ».

При цьому даний законопроєкт розглянуто позапланово. Не вперше вже зауваження інтернет-спільноти відверто проігноровані.  

В інтернет асоціації України коментуючи останні рішення ВР вважають, що, зокрема, законопроєкт стосовно діяльності СБУ необґрунтовано розширює повноваження працівників спецслужби.

Зокрема він встановлює:
-можливість без рішення суду отримувати інформації про персональні дані громадян і про зміст телекомунікаційних послуг (фактично про зміст повідомлень громадян);

-встановлення не законом, а підрозділом СБУ умов отримання технологічної інформації;

-покладання на операторів провайдерів телекомунікацій невластивих для них функцій у сфері технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації;

Своєю чергою і законопроєкті «Про бюро економічної безпеки України» розширює можливості для проведення негласних слідчих дій новоствореною силовою структурою:

Відтепер оператори телекомунікацій зобов'язані з власних коштів встановлювати на своїх телекомунікаційних мережах технічні засоби, необхідні для здійснення уповноваженими органами оперативно-розшукових заходів, негласних слідчих (розшукових) дій, і забезпечувати функціонування таких технічних засобів, а також в межах своїх повноважень сприяти проведенню негласних слідчих (розшукових) дій та недопущенню розголошення організаційних і тактичних прийомів їх проведення.

Якщо говорити простішою мовою, то операторів провайдерів телекомунікацій перетворюють в стукачів СБУ та так званого бюро економічної безпеки. 

«Минула спроба змусити операторів купувати таке обладнання скоїв охоплений агонією режим Януковича своїми «диктаторськими законами від 16 січня 2014 року». Вони протрималися кілька тижнів і були знесені перемогою Революції Гідності», – нагадують в інтернет асоціації України.

Серед провайдерів нові опуси законотворчості народних депутатів вже прозвали «перетворенням СБУ в гестапо».

Зазначимо, що зняття інформації з  телекомунікаційних мереж покладається вже на уповноважені підрозділи органів Національної поліції, БЕБУ і СБУ. 

Справді, якась дивна реформа СБУ виходить.
 

Читайте також:
Теракт міг бути організований людьми Авакова і Грицака.
вчора, 20:14
Йдеться про есмінець ВМС Великої Британї «Дефендер» і фрегат ППО ВМС Нідерландів «Евертсен»
вчора, 16:45
Все створене для того, щоб заляканий народ без спротиву віддав усе – в тому числі й Незалежність.
вчора, 15:56
Друзі, літо в розпалі, тому - гайда до пригод та самовдосконалення!
17 червня, 18:25
"У бійці ворогів проти зрадників можна залишитися спостерігачем".
17 червня, 16:49
Пам’яткоохоронця з Львівщини переслідують місцеві корупціонери.
17 червня, 15:24