Рада може прийняти законопроєкт, який радикально обмежує свободу слова і переконань

ПОЛІТИКА
16.12.2019, 14:56
Рада може прийняти законопроєкт, який радикально обмежує свободу слова і переконань

Активісти готують акції протесту.

Цього вівторка, 17 грудня, Верховна Рада буде розглядати законопроєкт 0931 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу)».

Можливість прийняття цього закону збурила частину українського суспільства. Противники законопроєкту 0931 говорять, що він украй ідеологічно заангажований, зокрема зорієнтований на інтереси руху ЛГБТ.

Якщо закон приймуть, пояснюють активісти, українців почнуть штрафувати всього лиш за те, що вони не погоджуються з ідеями руху ЛГБТ. Критичне ставлення до гомосексуалізму та розладів статевої ідентичності, навіть якщо воно продиктоване етичними, релігійними чи науковими міркуваннями, буде розглядатися як «дискримінація», за яку «правопорушник» понесе адміністративне покарання. Проєкт закону передбачає внесення відповідної норми до Кодексу України про адміністративні покарання.

Рада може прийняти законопроєкт, який радикально обмежує свободу слова і переконань_1

Особливо крупні адміністративні стягнення передбачені для підприємців. Скажімо, якщо підприємець-кондитер, виходячи з власних переконань, відмовиться випікати торт, який для імітації весілля замовила пара гомосексуалістів, йому загрожує штраф до семисот неоподатковуваних мінімумів.

Можливість прийняття законопроєкту неабияк збурила громадськість.

Серед тих, хто категорично виступає проти прийняття закону, є, зокрема, фахівці-юристи. Так, адвокат Сергій Гула у своєму відеоблозі зауважив, що в Україні ще ніколи не піддавалася такому ризику свобода людини. Юрист також наголосив, що законопроєкт 0931 становить більшу загрозу, ніж сумнозвісні «закони 16 січня».

Крім того у соцмережах набрав популярності флешмоб, учасники якого публікують колаж із власною світлиною та заявою про підготовку до «злочину дискримінації».

«Підготовка до злочину»
«Підготовка до злочину»

Завтра під Верховною Радою відбудеться акція протесту «Законопроєкт 0931 – шлях до Диктатури!» Її учасники почнуть збиратися під стінами парламенту о 8:30.

Законопроєкт 0931 був зареєстрований ще попереднім скликанням парламенту. З його ініціативою, зокрема, виступили Ірина Геращенко, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Світлана Заліщук. Однак існує ймовірність, що він буде підтриманий монобільшістю нинішнього скликання Верховної Ради.

Читайте також:
Битва за Delfi триває в Одесі, а мер міста вирішив красиво зробити Главу ОДА і підняти танкер за допомогою крана.
17:05
ЦВК визначила перелік територіальних громад Донецької та Луганської областей, на території яких неможливо провести місцеві вибори.
15:30
Другий президент України (1994-2005) Леонід Кучма в неділю, 9 серпня, відзначає 82-й день народження.
13:05
Кремль використовує народного депутата Андрія Деркача з метою здійснення впливу на цьогорінчі вибори в США.
вчора, 20:19
У великому інтерв'ю для Дмитра Гордона чинний президент Білорусі критично висловився про дії Олександра Турчинова весною 2014 року.
вчора, 10:02
Активісту заборонено покидати місце проживання з 21:00 до 6:00 наступної доби.
07 серпня, 16:50