Raiffeisen зупинив продаж російського підрозділу на тлі «відлиги» в США

ПОЛІТИКА
18 квітня, 16:08
Raiffeisen зупинив продаж російського підрозділу на тлі «відлиги» в США

російський суд заморозив акції російського дочірнього банку Raiffeisen, а в січні наклав на банк стягнення у розмірі 2 млрд євро збитків.

Raiffeisen Bank International, найбільший західний банк, все ще провідний бізнес у росії, припинив спроби продати свій підрозділ у країні на тлі зближення Вашингтона та Москви.

Про це пише Financial Times з посиланням на джерела.

RBI опинився під тиском з боку регуляторів та іноземних урядів, включно з ЄС та США, з вимогою продати свій російський бізнес після повномасштабного вторгнення російського диктатора владіміра путіна на Україну у 2022 році.

«І без того складний продаж був ще більше зупинений у вересні після того, як російський суд заморозив акції російського дочірнього банку Raiffeisen, а в січні наклав на банк стягнення у розмірі 2 млрд євро збитків. Але RBI прийняв рішення у лютому призупинити спроби продажу, оскільки Москва та Вашингтон почали відновлювати політичну взаємодію», ‒ йдеться у матеріалі.

Одне з джерел зазначило, що причиною зупинки стала глобальна невизначеність, а також мінливі відносини між США та росією. Ще одне водночас додає, що спроби серйозно продати «припинилися» наразі, але внутрішня ситуація може знову змінитись.

У своїй заяві RBI повідомив, що процес продажу «продовжується”, але додав, що судовий розгляд зупинив виконання будь-якої угоди.

«Зараз акції RBI в Raiffeisen Bank Russia заблоковані, і тому транзакція на цей момент неможлива», ‒ заявили вони. Зусилля зі згортання бізнесу все ще продовжуються відповідно до вимог Європейського центрального банку.

Пауза в процесі продажу відбулася після того, як США, які попередили австрійський банк, що він ризикує втратити доступ до американської фінансової системи через зв'язки з росією, виявили серйозну зацікавленість у поновленні економічного співробітництва з Москвою. Стів Віткофф, спеціальний посланник Трампа, заявив, що США та росія обговорюють «дуже привабливі комерційні можливості» після того, як він зустрівся з путіним минулого тижня втретє цього року.

Міжнародні компанії, які залишаються працювати на росії, напряму фінансують російські воєнні злочини та геноцид українців.

«Останній Бастіон» закликає їхніх клієнтів і партнерів бойкотувати ці бренди, поки вони не перестануть отримувати криваві прибутки й не вийдуть з росії.

Також ми закликаємо українців бойкотувати вітчизняні компанії, які є партнерами міжнародних компаній, які залишаються працювати на росії.

Український бізнес має нарешті визначитися щодо того, що йому дорожче: репутація та клієнти чи криваві гроші.

Автор : Валерій Гонтар
Читайте також:
Політика
Представники росії та США провели переговори щодо варіантів відновлення продажів російського газу до Європейського Союзу.
09:03
Війна
DN Solutions під загрозою санкцій: Україна вимагає розслідування реекспорту в рф.
03 травня, 11:09
Політика
Буркіна-Фасо надала російській компанії Nordgold ліцензію на промисловий видобуток для ще одного золотодобувного проєкту.
28 квітня, 18:03
Війна
рф планує постачати газ до Ірану вже у 2025 році. Зокрема, планується як використання наявних газопроводів, так і будівництво нових.
28 квітня, 17:02
Війна
Лідирують із великим відривом США.
28 квітня, 10:11
Війна
Гроші на вентиляторах в росії.
16 квітня, 15:00