Ракета із термоядерним двигуном може вдвічі скоротити час польоту на Марс.

15.08.2023, 11:27
Ракета із термоядерним двигуном може вдвічі скоротити час польоту на Марс.

Британська аерокосмічна компанія працює над створенням термоядерної ракети, що розганяється до 800 000 км на годину

Британська аерокосмічна компанія працює над створенням термоядерної ракети, яка, на її думку, дозволить скоротити час польоту людини на Марс і далі, що дозволить людям досліджувати місця, які зараз знаходяться далеко за межами досяжності.

Суть проблеми

Тривалий вплив мікрогравітації та космічного випромінювання може спричинити серйозні проблеми зі здоров'ям космічних мандрівників. Це означає, що майбутні польоти на Марс мають бути досить короткими, щоб люди поверталися додому здоровими – для цього достатньо за межами Землі менше чотирьох років.

Однак при використанні сучасних технологій ракетного двигунобудування доставка астронавтів на Марс триватиме сім місяців. Якщо додати до цього час, необхідне повернення на Землю, то вийде, що майже третина безпечного терміну перебування для астронавта на Марсі буде зайнята польотом туди й назад.

Ідея

Британська аерокосмічна компанія Pulsar Fusion вважає, що може скоротити час, необхідний для досягнення Марса, вдвічі, використовуючи енергію ядерного синтезу – того самого процесу, який живить Сонце.

"Людство відчуває величезну потребу в більш швидких рухових установках в нашій космічній економіці, що росте, а термоядерний синтез в 1000 разів перевершує за потужністю звичайні іонні двигуни, які використовуються в даний час на орбіті", - заявив генеральний директор компанії Річард Дінан.

Як це працює

Термоядерний синтез відбувається при злитті двох атомів. При цьому виділяється величезна кількість енергії без шкідливих викидів, що давно зробило використання ядерного синтезу заповітною мрією дослідників у галузі чистої енергетики.

Ракета із термоядерним двигуном може вдвічі скоротити час польоту на Марс._1

Компанія Pulsar розпочала третій етап – виготовлення першого випробувального блоку Прямого термоядерного приводу. Статичні випробування мають розпочатися у 2023 році, а демонстрація технології на орбіті (IOD) – у 2027 році.

Стримуючи надгарячу плазму в електромагнітних полях, кільком групам експериментаторів вдалося на короткий час запустити термоядерні реакції. Тепер завдання полягає в тому, щоб зрозуміти, як їх підтримувати.

"Вченим не вдається контролювати турбулентну плазму, оскільки вона нагрівається до сотень мільйонів градусів, і реакція просто зупиняється", - розповів Джеймс Ламберт, фінансовий директор Pulsar Fusion.

Термоядерна ракета

У планах Pulsar Fusion – створення термоядерної ракети, що використовує атомну реакцію для створення швидкості вихлопу, яка зрештою приведе космічний корабель у рух зі стрімкою швидкістю 800 000 км на годину – найшвидша швидкість польоту ракети з екіпажем становить 39 897 км на годину.

Це дуже амбітна мета, але, можливо, підтримувати термоядерну реакцію в холодному вакуумі космосу буде набагато простіше, ніж Землі. Якщо Pulsar вдасться це зробити, то термоядерна ракета зможе скоротити час, необхідний для відправлення людей та автоматичних апаратів до Сонячної системи.

"Термоядерна ракета може дозволити нам відправляти людей на Марс і повертати їх назад за кілька тижнів, а не місяців або років", - каже Адам Бейкер, інженер з рухової установки Pulsar. - "Вона може дозволити нам здійснювати кругові польоти до зовнішніх планет Сонячної системи, відправляти людей подивитися на кільця Сатурна та місяця Юпітера".

Перспективи

Нещодавно Pulsar Fusion спільно з компанією Princeton Satellite Systems (PSS), що займається аерокосмічними розробками, провела дослідження, в якому за допомогою штучного інтелекту моделюється поведінка гарячої плазми термоядерному ракетному двигуні. Компанія також оголосила про початок будівництва у Великій Британії восьмиметрової термоядерної реакційної камери.

Її мета – розпочати випал камери у 2025 році та досягти термоядерних температур до 2027 року. Наступним кроком після цього стане проведення випробувального пуску на орбіті, який доведе, що термоядерна ракета може стати основним транспортним засобом наступної ери освоєння космосу.

"Якщо ми збираємося залишити межі Сонячної системи протягом життя людини, то немає іншої відомої нам технології, яка могла б це зробити", - упевнений Дінан.

Читайте також:
Життя
Нейрочіп від стартапу Ілона Маска використають у Канаді
21 листопада, 18:16
Мистецтво
Портрет математика Алана Тюрінга, який створив робот Ai-Da, став першим твором мистецтва, проданим на аукціоні
08 листопада, 16:04
Життя
У той час, коли розумні рухаються в науковому просторі, інші рухаються у зворотньому напрямку.
04 листопада, 11:43
Економіка
Українська компанія «Awedyne» анонсувала найновішу зброю. Нею наші захисники ліквідовуватимуть вибухову загрозу з повітря.
29 жовтня, 08:22
Світ
Міноборони США напередодні додало компанію до списку таких, що співпрацюють з військовими.
19 жовтня, 11:00
Війна
Журналісти провели два дні, подорожуючи країною з підрозділом безпілотників, коли він готувався запустити понад 100 безпілотників за ніч.
17 жовтня, 10:27