Ракети SpaceX могли спровокувати «полярні сяйва»

01.12.2023, 07:25
Ракети SpaceX могли спровокувати «полярні сяйва»

Запуски ракет створюють тимчасові «дірки» у верхніх шарах атмосфери

Астрономи виявили новий тип «полярних сяйв», що може виникати в результаті повернення перших ступенів ракет Falcon 9 компанії SpaceX.

Про це повідомляє livescience.

За словами фахівців, запуски створюють тимчасові «дірки» у верхніх шарах атмосфери, що викликають червоні смуги світла, схожі на полярне сяйво.

Астрономи вважають, що ці «сяйва» не загрожують навколишньому середовищу або життю на Землі, оскільки «дірки» затягуються за десятки хвилин.

Але вони можуть впливати на астрономічні дослідження та короткохвильовий радіозв’язок, а також перешкоджати роботі GPS та мати непередбачені наслідки у довгостроковій перспективі.

Дослідники десятиліттями знали, що запуск ракет у космос може пробити діри у верхній частині іоносфери — частині атмосфери від 50 до 400 миль (80 і 644 кілометрів) над поверхнею Землі, де газ іонізується або позбавляється електронів.

Ці «іоносферні діри» можуть збуджувати молекули газу в цій частині атмосфери та викликати яскраві смуги червоного світла, схожого на полярне сяйво.

Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00