Ракети SpaceX могли спровокувати «полярні сяйва»

01.12.2023, 07:25
Ракети SpaceX могли спровокувати «полярні сяйва»

Запуски ракет створюють тимчасові «дірки» у верхніх шарах атмосфери

Астрономи виявили новий тип «полярних сяйв», що може виникати в результаті повернення перших ступенів ракет Falcon 9 компанії SpaceX.

Про це повідомляє livescience.

За словами фахівців, запуски створюють тимчасові «дірки» у верхніх шарах атмосфери, що викликають червоні смуги світла, схожі на полярне сяйво.

Астрономи вважають, що ці «сяйва» не загрожують навколишньому середовищу або життю на Землі, оскільки «дірки» затягуються за десятки хвилин.

Але вони можуть впливати на астрономічні дослідження та короткохвильовий радіозв’язок, а також перешкоджати роботі GPS та мати непередбачені наслідки у довгостроковій перспективі.

Дослідники десятиліттями знали, що запуск ракет у космос може пробити діри у верхній частині іоносфери — частині атмосфери від 50 до 400 миль (80 і 644 кілометрів) над поверхнею Землі, де газ іонізується або позбавляється електронів.

Ці «іоносферні діри» можуть збуджувати молекули газу в цій частині атмосфери та викликати яскраві смуги червоного світла, схожого на полярне сяйво.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Апарат Odysseus американської приватної компанії здійснив успішну посадку в районі південного полюса Місяця.
11:40
Життя
Мета інноваційного проєкту — замінити метал, з якого виробляють космічні апарати, біорозкладними матеріалами. Розробка готова до запуску.
21 лютого, 12:35
Новини
Відбір екіпажу здійснюватиметься відповідно до стандартних та додаткових критеріїв NASA для кандидатів у астронавти.
19 лютого, 11:15
Життя
Новий представник екзопланет з ультракоротким орбітальним періодом названо Wolf 327b. Він знаходиться за 93 світлові роки від Сонця.
04 лютого, 07:59
Світ
Комерційну орбітальну станцію Starlab виведуть на орбіту за допомогою ракети-носія Starship компанії SpaceX.
01 лютого, 10:05