Реформа спрацювала: поліція охорони Полтавщини бере на роботу розумово відсталих

ПОЛТАВА
18.07.2017, 13:05
Реформа спрацювала: поліція охорони Полтавщини бере на роботу розумово відсталих

Особи з психічними розладами, в тому числі, з діагнозом «легка розумова відсталість», не можуть перебувати на службі в підрозділах Управління поліції охорони в Полтавській області (далі УПО – ред.). Таку відповідь на запит дав в.о. начальника УПО Сергій Запорожець.

Запит стосувався Роменського, який працює охоронцем І рангу в УПО, про що є документальне підтвердження Запорожця.

Охоронець Роменський, згідно з даними з Полтавського обласного психоневрологічного диспансеру, з 1999 року перебуває на обліку, а з 2014 року – на консультативному обліку в психдиспансері. Має діагноз легка розумова відсталість.

Охоронці першого розряду (Роменський, зокрема) крім усього мають право нести службу з засобами активної оборони (гумові та пластикові кийки, кайданки, аерозольні балончики сльозоточивої і дратівливої дії), зазначив у відповіді на запит Запорожець.

У зв’язку з вищевикладеним видання адресує питання до:

Управління поліції охорони в Полтавській області, яким чином попри неможливість перебування в підрозділах структури з діагнозом легка розумова відсталість, Роменський був влаштований на роботу й працює на посаді охоронця І рангу? Хто з посадових осіб Управління проводив перевірку Роменського на наявність психічних розладів? Як Роменському вдавалося проходити щорічну атестацію та медичну комісію?

Міністерства внутрішніх справ, яким чином Управління поліції охорони в Полтавській області взяло на роботу й надало право на користування засобами активної оборони Роменському з встановленим діагнозом легка розумова відсталість?

Звертаємо увагу прокуратури Полтавської області на службову недбалість посадових осіб Управління поліції охорони в Полтавській області при зарахуванні Роменського на посаду охоронця.

Довідково: Легка розумова відсталість – легкий ступінь психічного недорозвинення, який характеризується нездатністю до розуміння і продукування складних понять, узагальнень, аналізу і переваженням конкретно-описового типу мислення, спрощеністю поглядів. Характерними проявами цих станів є: тенденція до затримки розуміння і мовлення в різному ступені, з різною частотою зустрічаються супутні стани: аутизм, розлади поведінки, епілепсія, труднощі навчання в загальноосвітній школі, висока сугестивність, потрапляння під чужий вплив, обов’язкова недостатність понятійного мислення, наявність мікроорганічної неврологічної симптоматики. Показник інтелектуального розвитку (IQ) за адаптованим варіантом тесту Векслера знаходиться в діапазоні 50-69.

Читайте також:
57% від витрачених 7,4 млн грн за перші 6 місяців 2020 року з бюджету Хорольської міської ради вклали у благоустрій та охорону здоров'я.
09:27
Руками підлеглого Євгена Бови прости Господи депутатка обласної ради Ірина Степаненко провела сесію Новоселівської ОТГ у закритому режимі.
14 липня, 18:20
Опорний заклад середньої освіти у селі Мартинівка підготували до капітальної реконструкції з проведенням комплексної термомодернізації.
14 липня, 14:06
Попри різку зміну погодних умов на Полтавщині досі спостерігається високий рівень пожежної небезпеки.
14 липня, 08:57
Що потрібно для того, щоб стати пілотом? Відповідь професіоналів.
13 липня, 17:25
Зеленський має відвідати Полтавщину 15 липня.
13 липня, 15:58