РФ мусить дорого заплатити за свою агресію, — шведський аналітик Андерс Ослунд

20 листопада, 12:16
РФ мусить дорого заплатити за свою агресію, — шведський аналітик Андерс Ослунд

Хто б не був при владі в РФ, він повинен знаходиться у повній ізоляції через незаконно захоплений Крим і війну на Донбасі.

Таку думку висловив співробітник аналітичного центру "Атлантична рада" (Atlantic Council) Андерс Ослунд в інтерв'ю для "Polskie Radio".

За його словами, Кремль намагається відновити втрачені з 2014 року позиції на міжнародній арені, зокрема через втручання у вірменсько-азербайджанський конфлікт за Нагірний Карабах.

«Результат 44-денної війни на Південному Кавказі показовий. Азербайджан отримав назад свою законну і визнану світом територію. Я вважаю, це означає, що перемир'я може виявитися стійким. Водночас Росія розмістила у Карабасі миротворчі сили без узгодження з Мінською групою ОБСЄ, що займалася врегулюванням конфлікту. Це досвідчені підрозділи, у складі яких є бійці, котрі брали участь в операціях проти України», — зазначив Андерс Ослунд.

Між тим, шведський аналітик певен, що втручання Кремля у внутрішні справи країн-сусідів буде посилюватись, особливо на тлі кризи всередині США та ЄС.

«Вважаю, що дії Путіна стосовно Карабаху — тривожний сигнал для Білорусі, Грузії, Молдови та України. Присутність російських військ на Південному Кавказі, у будь-якому статусі, є елементом довгострокової стратегії Кремля з попереджувальною метою для інших світових гравців. Перш за все йдеться про Америку, де зараз обирають президента», — наголосив Андерс Ослунд.

Співробітник аналітичного центру "Атлантична рада" стверджує, що РФ не змінила своєї зовнішньої політики, яка продовжує бути доволі агресивною та непередбачуваною.

Фактично, з настанням економічної кризи, спричиненої пандемією коронавірусу, путінський режим зачаївся для перегрупування і нового наступу.

«Лідери провідних країн світу мусять визнати, що влада в Кремлі лишилася статичною. Там і надалі ні з ким не планують рахуватися, приймаючи вельми спірні рішення. Отже, трансатлантичній спільноті в особі США і ЄС слід проводити більш узгоджену політику для протидії РФ. Йдеться про те, щоби Кремлю доводилося якомога дорожче розплачуватися за завдані своїм сусідам кривди, зокрема і за незаконно захоплений Крим. Я б радив запровадити міжнародну ізоляцію та посилення санкцій», — підсумував Андерс Ослунд.

Читайте також:
Фактичне гібридне визнання сепаратистів Придністров'я було одним з основних наслідків президентства Ігоря Додона.
17 листопада, 12:05
Провідні аналітики Фінляндської Республіки у сфері оборони застерігають європейців від загравання з Кремлем.
20 жовтня, 12:15
Майже кожен п'ятий житель України цікавиться інформацією, яку подають ворожі ресурси.
16 жовтня, 16:38
З території РФ бойовикам завозяться залізницею нові танки Т-72Б.
16 жовтня, 15:11
Найвища державна посада в Україні не заважає Володимиру Зеленському заробляти гроші на території країни-агресора.
03 жовтня, 15:15
І причому тут Фокін?
30 вересня, 14:08