РФ не буде панувати у Чорному морі, чого б нам це не коштувало — американський генерал

СВІТ
06 червня, 11:39
РФ не буде панувати у Чорному морі, чого б нам це не коштувало — американський генерал
Фото: Washington Times

Колишній командувач сухопутними військами США в Європі генерал Фредерик-Бенджамін Годжес заявив про можливе посилення НАТО у Чорному морі.

Відповідну інформацію нещодавно оприлюднило авторитетне видання "Stars and Stripes".

У своїй останній доповіді для Центру аналізу європейської політики американський військовослужбовець назвав регіон "стартовим майданчиком для дестабілізаційних операцій" Москви, якій слід найактивніше протидіяти.

За словами генерала Фредерика-Бенджаміна Годжеса, командування Збройних сил Румунії вже давно називає Чорне море "сирійським експресом РФ".

Останні мають на увазі потік російських кораблів, що перевозять техніку, боєприпаси та солдатів з окупованого Криму до Сирії.

«Якщо ви подивитеся на будь-яку мапу Європи, розроблену фахівцями НАТО, побачите, що Чорне море розташоване десь в нижньому правому куті. І саме так до нього і ставилися — як до периферії. Але якщо посунути мапу так, що Чорне море буде посередині — це дасть зовсім інший погляд на регіон. І саме такий погляд ми вважаємо вірним зараз», — підкреслив колишній командувач сухопутними військами США в Європі.

У своїй новій доповіді він пропонує створити на території Румунії своєрідний вузловий форпост НАТО, що стратегічно пов'яже Чорноморський регіон з військовими базами у Польщі та країнах Балтії.

«Для мене очевидно, що мета РФ — повністю контролювати якщо не ціле море, то хоча б все його північне узбережжя. Вони вже практично заблокували українські порти в Бердянську та Маріуполі, а далі спробують задавити будь-яку морську активність в Одесі, тож у НАТО мають готуватися до тривалого протистояння в цьому регіоні», — наголосив генерал Фредерик-Бенджамін Годжес.

Він вважає, що Москва намагається не тільки сама панувати в Чорному морі, але й максимально зменшити можливості інших країн в регіоні, головно тих, хто є членом НАТО — Румунії, Болгарії та Туреччини.

Читайте також:
У Кремлі вітають заплановане Дональдом Трампом виведення військового контингенту США з Німеччини.
31 липня, 13:44
Військова присутність США в Естонії не покращить, а тільки погіршить ситуацію з безпекою у Балтійському регіоні.
09 липня, 12:27
В армії посилять вивчення англійської мови, у тому числі за допомогою західних інструкторів.
22.12.2019, 15:50
Таку інформацію лідер Білорусі озвучив у своєму посланні до народу
16:30
Північна Корея продовжує ядерну програму і досягла певних успіхів. Вона вже може володіти боєголовками з ядерним зарядом.
14:40
Угоду щодо так званої протидії домашньому насильству, ініційовану Радою Європи, перевірять на відповідність чинному законодавству Латвії.
13:49