РФ не буде панувати у Чорному морі, чого б нам це не коштувало — американський генерал

СВІТ
06.06.2020, 11:39
РФ не буде панувати у Чорному морі, чого б нам це не коштувало — американський генерал
Фото: Washington Times

Колишній командувач сухопутними військами США в Європі генерал Фредерик-Бенджамін Годжес заявив про можливе посилення НАТО у Чорному морі.

Відповідну інформацію нещодавно оприлюднило авторитетне видання "Stars and Stripes".

У своїй останній доповіді для Центру аналізу європейської політики американський військовослужбовець назвав регіон "стартовим майданчиком для дестабілізаційних операцій" Москви, якій слід найактивніше протидіяти.

За словами генерала Фредерика-Бенджаміна Годжеса, командування Збройних сил Румунії вже давно називає Чорне море "сирійським експресом РФ".

Останні мають на увазі потік російських кораблів, що перевозять техніку, боєприпаси та солдатів з окупованого Криму до Сирії.

«Якщо ви подивитеся на будь-яку мапу Європи, розроблену фахівцями НАТО, побачите, що Чорне море розташоване десь в нижньому правому куті. І саме так до нього і ставилися — як до периферії. Але якщо посунути мапу так, що Чорне море буде посередині — це дасть зовсім інший погляд на регіон. І саме такий погляд ми вважаємо вірним зараз», — підкреслив колишній командувач сухопутними військами США в Європі.

У своїй новій доповіді він пропонує створити на території Румунії своєрідний вузловий форпост НАТО, що стратегічно пов'яже Чорноморський регіон з військовими базами у Польщі та країнах Балтії.

«Для мене очевидно, що мета РФ — повністю контролювати якщо не ціле море, то хоча б все його північне узбережжя. Вони вже практично заблокували українські порти в Бердянську та Маріуполі, а далі спробують задавити будь-яку морську активність в Одесі, тож у НАТО мають готуватися до тривалого протистояння в цьому регіоні», — наголосив генерал Фредерик-Бенджамін Годжес.

Він вважає, що Москва намагається не тільки сама панувати в Чорному морі, але й максимально зменшити можливості інших країн в регіоні, головно тих, хто є членом НАТО — Румунії, Болгарії та Туреччини.

Читайте також:
Поки Володимир Зеленський скаржиться на не можливість повернути Крим воєнним шляхом, літаки НАТО вчаться бомбардувати окупантів.
02 лютого, 10:37
Чорноморський регіон віднині під опікою американських ударних безпілотників.
05 січня, 12:14
Передислокація спрямована на "посилення стримування Росії й зміцнення альянсу (НАТО)
09.08.2020, 09:05
У Кремлі вітають заплановане Дональдом Трампом виведення військового контингенту США з Німеччини.
31.07.2020, 13:44
Військова присутність США в Естонії не покращить, а тільки погіршить ситуацію з безпекою у Балтійському регіоні.
09.07.2020, 12:27
В армії посилять вивчення англійської мови, у тому числі за допомогою західних інструкторів.
22.12.2019, 15:50