Рідкісні знахідки з розкопок поблизу Глинського на Полтавщині

ПОЛТАВА
31.07.2018, 21:19
Рідкісні знахідки з розкопок поблизу Глинського на Полтавщині

Цьогорічні дослідження ділянки середньовічного поселення поблизу села Глинське Зіньківського району Полтавської області знову принесли археологам неочікувані знахідки. З 16 липня, в рамках заходів Другого міжнародного літнього практикуму з археологічної керамології, на пам’ятці продовжила роботу археологічна експедиція Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України під керівництвом кандидата історичних наук Юрія Пуголовка. До робіт залучені студенти-практиканти Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, а також фахівці з Києва, Полтави, Охтирки.

«Дослідження 2018 року продовжують наші роботи розпочаті ще в 2011. Площі наших розкопів порівняно невеликі, але це і добре – зазначає Юрій Пуголовок – адже дозволяє нам більш ретельно приділяти увагу дослідженням культурних нашарувань цієї надзвичайно цікавої пам’ятки». В цьому році археологи, попри складні погодні умови, виявили унікальні для цього регіону, і в цілому для Полтавщини знахідки.

«Це жіночі прикраси літописних сіверян, які походять із дитячого поховання виявленого у житлі, різноманітні побутові та особисті речі часу Київської Русі та після монгольської доби – розповідає Юрій Пуголовок – з їх числа привертає увагу срібна ординська монета, а також виразна колекція імпортного столового посуду – це лисковані глеки червоного та помаранчевого кольору, що здогадно походять з Азаку, а також уламки середземноморської поливної кераміки. Увесь комплекс знахідок засвідчує надзвичайно цікаву історію цих місць та проливає світло на життя віддалених давньоруських градів після приходу монголів на Русь. Наразі знахідки вже проходять реставраційні роботи, аби якомога швидше вони стали доступними для огляду в музеї».

Вже четвертий рік поспіль археологічні дослідження на пам’ятці проводяться за підтримки Громадської спілки «Останній бастіон».


Читайте також:
Роками битий вантажівками автошлях, що сполучає Карлівку з Полтавою, нарешті відремонтують.
вчора, 12:46
На території села Макухівка та міста Горішні Плавні вогнеборці ліквідували займання на полігонах побутових відходів.
30 вересня, 08:45
Кременчуцький комунальний електротранспорт поповнився двома тролейбусами з автономним ходом білоруського виробництва.
28 вересня, 14:13
У лісовому масиві на околиці села Терентіївка Полтавського району спалахнула пожежа.
28 вересня, 13:05
Як дівчина з аутизмом спілкується зі світом через свої картини.
27 вересня, 13:05
Посушлива та спекотна погода спровокували займання рослинності у Решетилівському районі.
26 вересня, 07:00