РИМСЬКІ КАНІКУЛИ
Їм їсти не дай, а дай до кінця життя відновлювати Україну.
Римська конференція, присвячена відбудові України, зібрала ввесь цвіт нашої мародерії — світових чемпіонів у галузі освоєння коштів, інкасації бюджету й швидкісного збагачення.
Поховавши калькулятори в бездонних кишенях, видатні відбудовники (бо ж війна вже закінчилася! Вже можна підбивати кошториси!) заледве встигають підтирати слюньки, які течуть при одній лиш думці про мільярдики в прив’язці до формули: «чим більше руйнувань, тим більше буде що відновлювати».
Їм їсти не дай, а дай до кінця життя відновлювати Україну, рулити тендерами й контролювати потоки. Блиск очей, які палають бажанням відбудовувати Україну, просто осліпив столицю Італії.
У Римі звучали словесні пасажі про план Маршалла.
Позаяк наші «месії» лише чули цей термін, ось легенький лікнеп, що таке план Маршалла:
-
Відбудова зраненої Європи відбувалася за рахунок Америки й під контролем американських консультантів.
У кожному уряді були зовнішні радники.
Без американців не схвалювалися жодні рішення. -
За теперішнім курсом план Маршалла — це 118 млрд доларів. Але не на одну країну (як зараз), а на 18 — і це при тому, що весь континент лежав у руїнах, а війна закатрупила 70 млн осіб (у цьому плані Зеленський замість применшувати цифру загиблих мав би, навпаки, вказувати на її катастрофізм).
-
План Маршалла мав супутні політичні вимоги:
в урядах-реципієнтах не могло бути комуністів.
Ідеологічна мета:
послабити лівацтво на тлі злиднів, де соціалізм і патерналізм неминуче би буяв. -
План Маршалла прив’язав європейські економіки до долара.
Усі мусили знизити мита, скасувати імпортні ліцензії, девальвувати свої валюти.
Європа активно почала купувати продукцію зі США. -
80% вливань були безоплатними — у вигляді прямих траншів, поставок продовольства та техніки. Решта — пільгові кредити.
-
Допомога була точковою й реальною.
Наприклад, Греції, де згоріло 2 тисячі сіл і вся худоба, Америка дала 400 млн доларів і кілька тисяч мулів для орання. -
У лівій Італії запустили пересувні кінотеатри з критикою СССР, паралельно заінвестували в автоконцерн FIAT. І підмовили Папу Римського засудити комунізм і відлучити від Церкви лідерів-ліваків зі забороною вінчання й хрещення їхніх дітей.
-
Винуватиця війни — Німеччина — теж отримала гроші з одночасним відніманням репарацій.
●
30 народних депутатів, 6 міністрів та півсотні активістів широкого профілю відправилися на Римські канікули подалі від шахедів та ракет.
І питання не тільки в абсолютній неадекватності цієї багаточисельної мандрівної трупи «реформаторів». Ніби не можна було делегувати одного профільного міністра (бажано без підозр у корупції) і 5 депутатів, які б представили позицію фракцій ВР.
Питання ще в тій шкоді, яку завдають їхні заяви на цій конференції.
Згадаймо.
➤ Перша віцепрем’єрка, міністр економіки Юлія Свириденко, 2023:
Україна ставить за мету за десять років збільшити валовий внутрішній продукт (ВВП) до $1 трлн.
Зростання за десять років до $1 трлн означає щорічне збільшення номінального ВВП України в доларах на 20%.
➤ Радник Офісу Президента Ростислав Шурма, 2023, озвучив ініціативу, яка нібито допоможе подолати корупцію в Україні та залучити інвестиції — необхідно просто «скасувати готівку».
На думку Шурми, це зменшить контакти з кешем, що зменшить корупційні ризики. Раніше він уже висував ініціативу перевести на безготівку розрахунки підакцизних товарів (алкоголь та цигарки).
➤ Зеленський у 2024 заявив, що Україна за допомогою партнерів має намір побудувати у 2024 році до 1 гігавата газової маневрової генерації та ще 4 гігавати у найближчі роки.
➤ Ольга Стефанішина, віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, 2023:
«Ми будемо готові до членства в ЄС у найближчі 2 роки, але, звичайно, перебіг війни визначатиме політичні рамки.
Я вважаю, що 2 років нам буде достатньо для повної готовності, й у момент, коли завершиться війна, ми зробимо в 10 разів більше, ніж зараз, щоб це рішення було ухвалене.
Готовність України — найвища серед інших країн. Тому рішення щодо України може бути ухвалене раніше».
Такі промови не просто заслуговують на премію Мюнхаузена.
Вони щорічно формують стійке враження для західних партнерів, що або в укрвладі дурні, або за дурнів вони мають європейців.
Не дивно, що всі ці ДАЙ-програми виливаються в пустопорожній політичний туризм.
А замість «Житлової та інфраструктурної модернізації з проєктом інвестицій $150–250 млрд, включно з локалізацією виробництва конструкцій», тимчасово переміщені особи з розбомблених українських міст, які живуть у бараках, отримують гарні селфі слуг народу з Римських канікул.
●
А ви помітили, як спочатку всі розвінчально-викривальні репортажі про Батальйон Монако/Відень/Берлін ішли на ура, а з часом вони припинилися, втухли, згасли?
Бо перестали викликати в суспільства припадки злості.
Зважаючи на популярність ріки Тиси і дедалі більшу популярність гірських маршрутів на Румунію, тепер ідея поповнити якийсь із закордонних «батальйонів» ризикує стати національною ідеєю цілого покоління. Виїхати стає життєвим завданням загнаних у тупик і замкнених на колодку.
І тому репортажі з Лазурних узбереж про «еліту», яка завбачливо здриснула, вже не такі й подразливі, як на початках. Люди вже не ненавидять утікачів — вони їм тихо чи нетихо заздрять, уявляючи себе на їхньому місці. Особливо на тлі тієї вакханалії, яка розгулялася тут.
Та й Батальйон Монако уже є жалюгідно-мізерним на тлі того, що до жменьки втікачів-мільйонерів додалися 6 млн простих біженців, тож тепер географія Монако роздулася до рівня всієї Європи. І вже не йдеться про пекучу несправедливість (мовляв, клептократія задоволено ніжиться під шезлонгом чи шпацерує приморським променадом) — тепер це мріє робити кожен другий нормальний.
Бо людоньки не є дурні, вони усікли хитромудру науку: молодці, хто подбав про себе й свої сім’ї, а хто не подбав — той герой.
Вивернуто все.
Шкереберть стала вся система координат.
І зробили це не якісь людиська, а малоадекватні одноосібники, які спеціалізуються на суцільних і мегасистемних шкеребертях.
Їм їсти не дай, а дай до кінця життя відновлювати Україну й освоювати кошти.
Шанси країни прямопропорційні до якості національного керівництва. У нас шансів нема.
Каркас країни — 12 млн економічно продуктивного населення VS 17 млн непродуктивного, з яких 5 млн — діти, а решта — потребуючі в односторонньому порядку. 60% населення — баластне обтяження на бюджет.
Популяційний портрет повоєнної України — прогнозовано колапсовий. Бідні й старі.
А де є бідні й старі — там буде відсталість, популізм, соціальний патерналізм і політична демагогія.
Пожирачі благ обиратимуть усю владу.
Бідні й старі — це легка купівля влади тими, хто намародерив під час війни на 5 каденцій наперед.
З римської конференції, присвяченої відбудові України, можна, авжеж, кинути заклик розмножуватися — і при цьому впритул не розуміти, що треба не збільшувати населення, а заповнювати прогалини в статево-віковій структурі. Тобто — повертати працездатних і здорових. Оскільки нахлібників збільшиться вдвічі, економіка загнеться без припливу 25–45-річного населення.
І конференції не допоможуть.
Стратегічним майбутнім не може займатися профанна піонерія, навіть якщо їй і пасує триденний заріст.
Слайди повоєнної України, мальовані аніматорами з кварталу, нагадують ідилічні картинки з брошурок єговістів. Усе таке пишне, квітуче, хайтеківське, каталожне.
А затим — мертве, неживе, штучне, віртуальне.
Брехливе. Несправжнє. Фейкове. Далеке від реальності.
Ідилічні слайди про повоєнний садок вишневий коло хати малює «еліта», яка добряче засвоїла науку: людиною може керувати будь-хто, якщо людину вважати за будь-що.
Сталося найгірше.
Над нацією безсмертних героїв, де сміливістю й хоробрістю компенсовується відсутність грамотної еліти, розпростирається гірший із гірших сценаріїв: тему припинення війни оголосити намертво закритою та присвоїти війні (без досяжних цілей) статус нерозв’язувальної, нерозрішувальної й вічної.
Ось, власне кажучи, і все.
●
Конференція ні про що.
«Зе у вояж — ракети в Київ».
Це вже почало доходити навіть до його затятих прихильників.
Усе важче їм самих себе переконувати: а чому ж його вороги «так старалися убити», а тепер аж настільки дбайливо оберігають?
Але з Італії на атаки пожалілася одна відома шанувальниця скумбрії по 8 гривень. Цинічно й фальшиво? Так, безумовно. Але й привід задуматися: чому її останнім часом стало аж настільки багато? Такі ідилічні сценки політики люблять розкручувати до виборів. Але ні виборами, ні перемир’ям поки геть не пахне.
Он, навіть у Римі Зе запевняв, що війна ще буде дуже довго…
Згадався старий анекдот. Той, де дружина жаліється, що її щойно зґвалтували, а чоловік байдуже радить: «З’їж лимон».
У підсумку, ви й самі пам’ятаєте:
«У тебе фізіономія занадто щаслива».
То, Вова, з’їж, будь ласка, пару кілограмів лимонів.
Нам уже від завтра будуть розповідати про неймовірний успіх конференції по «телемарахфету», але я бачу лише цілковитий провал.
Причому провал добре продуманий і підготований.
Автори: Остап Дроздов, Юрій Луценко, Тарас Чорновіл