Ризик збройного конфлікту між Туреччиною та «Ізраїлем» зростає

СВІТ
07.01.2025, 16:03
Ризик збройного конфлікту між Туреччиною та «Ізраїлем» зростає

Конфронтація між двома сторонами в регіоні може перерости у прямий збройний конфлікт.

«Ізраїльська» газета Jerusalem Post із посиланням на експертів повідомляє, що напруженість у відносинах між Туреччиною та «Ізраїлем» переходить на новий рівень після повалення режиму Асада в Сирії.

На думку єврейських експертів, конфронтація між двома сторонами в регіоні може перерости у прямий збройний конфлікт.

Посилення позицій Туреччини в Сирії та її географічне зближення з «Ізраїлем» створюють потенціал для нового кризового сценарію в регіоні.

Прагнення Туреччини придушити спроби курдських комуністів PKK/YPG здобути незалежність у Сирії суперечить політиці «Ізраїлю», який підтримує комуністичне угруповання сирійських та іракських курдів. Можлива військова конфронтація між Туреччиною та «Ізраїлем» стала б безпрецедентною подією на Близькому Сході.

Експерти вказують, що така війна потрясла б регіон. На їхню думку, повністю виключити можливість збройного конфлікту неможливо.

«Існує ймовірність майбутньої військової конфронтації між Ізраїлем і Туреччиною», — сказав The Media Line професор Ефрат Авів, експерт із питань Туреччини з Департаменту всесвітньої історії Бар-Іланського університету та Центру стратегічних досліджень Бегіна-Садата. «Це безпрецедентно, як і всі події, що відбулися в регіоні останнім часом».

Нагадаємо, що раніше президент Туреччини Ердоган віддав наказ збивати ізраїльські літаки, якщо вони спробують надати підтримку курдським комуністам у Сирії.

Турецька влада, місцеві експерти та ЗМІ також періодично порушують тему можливої війни з «Ізраїлем».

Анкара вважає, що причиною збройного конфлікту з сіоністською владою «Ізраїлю» стане експансіонізм і єврейська агресія, продиктовані стратегічною метою сіоністів — створення так званого «великого Ізраїлю», до складу якого вони включили й частину території Туреччини.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Туди вже вирушив і глава МЗС Ірану Арагчі.
20 червня, 13:25
Війна
Єрусалим не брав участі в переговорах і дізнався про їх завершення фактично в останній момент.
16 червня, 06:05
Війна
Сторони домовилися про негайне і остаточне припинення військових дій на всіх фронтах.
15 червня, 11:05
Війна
Бо це заважає угоді між США та Іраном.
15 червня, 07:52
Війна
Документ передбачив пом'якшення санкцій, відкриття Ормузької протоки та нові зобов'язання Ірану щодо ядерної програми.
12 червня, 11:07
Війна
Після ударів по Ірану хусити перекривають Червоне море для ізраїльських суден.
08 червня, 20:02