Родичі засудженого за махінації в "Нафтогазі" Кацуби скуповують газові компанії

ПОЛТАВА
03.08.2020, 19:55
Родичі засудженого за махінації в "Нафтогазі" Кацуби скуповують газові компанії

Антимонопольний комітет (АМКУ) дозволив Олександру і Тетяні Гузенко стати власниками по 50% статутного капіталу ТОВ "Надра-Геоінвест"

ТОВ "Надра-Геоінвест" розробляє Скоробагатьківське нафтогазоконденсатне родовище в Полтавській області.

Відповідні рішення АМКУ прийняв 17 липня, передає БізнесЦензор з посиланням на Наші гроші.

До цього компанією "Надра-Геоінвест" володіла кіпрська "Mollyco limited", яка була записана на естонця Віталія Нантоя, і кіпрська "AFL Asia Financial LTD", яка також була записана на громадянина Естонії Олега Ягольника.

Нові власники "Надра Геоінвест" Олександр і Тетяна Гузенко — це батько і дочка. Олександра Гузенка раніше журнал Forbes включав в топ-20 найбагатших жителів Дніпра, основою його бізнесу є ПАТ "Едем", що займається виробництвом шпалер та керамічної плитки.

Зараз Олександра Гузенка вказано бенефіціаром ТОВ "Сенс-Д". До переліку засновників цієї компанії він увійшов після того, як у 2018 році Держгеонадра видали фірмі без аукціону спеціальний дозвіл на газове родовище в Полтавській області.

Крім того, Тетяна Гузенко також у 2020 році, за даними системи Smida, стала власницею 24% в ПАТ "Пласт", яке раніше належало втікачу екснардепу Олександру Онищенку. Зараз у компанії п'ять дійсних спецдозволів для робіт на родовищах для видобутку газу, а система Youcontrol вказує Гузенко її кінцевим бенефіціаром.

Газовим бізнесом Тетяна Гузенко зайнялася у 2017 році, коли стала співвласницею ТОВ "Газ-МДС", що займається постачанням газу.

Це сталося після її одруження з Олександром Кацубою — ексзаступником голови правління НАК "Нафтогаз України". Цю посаду у 26-річному віці він отримав у спадок від свого старшого брата Сергія, який став у 2012 році народним депутатом. Тоді ж від Партії регіонів нардепом став і їх батько Володимир Кацуба.

Після Революції гідності Генпрокуратура звинуватила Олександра Кацубу в заволодінні майже $ 500 млн коштів "Нафтогазу" і в замаху на крадіжку ще 5 млрд грн коштів компанії. Однак у 2017 році він уклав угоду про визнання винуватості та компенсував 130 млн грн в бюджет, після чого вийшов на свободу. Також він був свідком у справі про закупівлю "вишок Бойка".

Під час кримінального розслідування Олександр Кацуба формально розлучився з Тетяною Гузенко, але пізніше пара подорожувала разом, а на початку липня 2020 року Гузенко оприлюднила спільну фото з ним і дітьми до ювілею весілля.

Гузенко балотувалася на виборах у 2019 році до Верховної Ради від політпроєкту блогера Анатолія Шарія - "Партії Шарія", де була в списку під №11. У цьому ж списку була її теща Наталія Гордієнко (офіційно розлучена з Володимиром Кацубою), яка очолює обласну партійну організацію.

За даними "Харківського антикорупційного центру", офіс партії знаходиться в Харкові за адресою Суздальські Ряди, 9. За цією ж адресою знаходиться і ряд фірм, засновники яких перераховують гроші партії. Сама ж будівля з офісом належить британським компаніям "Сomterra limited" і "BT Bautex LTD", бенефіціарами яких в реєстрі вказана Дарина Гасан. Її батько, Олександр Цупило був парламентським помічником Володимира Кацуби, на його сім'ю був переоформлений бізнес екснардепа.

Нагадаємо, "Надра Геоінвест" була заснована в кінці 2007 року компанією "Гео-Інвест" (50%) і національною компанією "Надра України" (50%). У той час держкомпанію очолював Едуард Ставицький, а "Гео-Інвест" контролював його підлеглий Максим Максименцев. У 2012 році, коли Ставицький вже став міністром, "Надра Геоінвест" без аукціону отримала спеціальний дозвіл на Старобагатьківское родовище, яке до цього розроблялося державною компанією.

Після зміни влади у 2014 році Ставицький покинув Україну, був оголошений в розшук, а фірма "Надра-Геоінвест" кілька разів змінила власників. Торік вона анонсувала буріння на вищевказаному родовищі. Також "Надра Геоінвест" має спеціальний дозвіл на видобуток вуглеводнів на Вороньківській-Селюхівскій площі.

За даними Youcontrol, за підсумками 2018 року "Надра Геоінвест" отримало 89 млн грн валового прибутку, що майже на чверть нижче показника роком раніше.

Читайте також:
Опінії
ВАСУ нарешті задовольнив позов про націоналізацію підприємств, які належали російському олігарху і путінському другові Олєгу Дєріпасці.
17 лютого, 20:24
Кримінал
Рідкісний будівельний камінь із Рокосовського родовища, загальні запаси якого становлять 42,4 мільйона м³, планували вивозити за кордон.
30.12.2022, 17:01
Економіка
Поки Реджеп Тайїп Ердоган роз'їжджає з "гуманітарними" місіями, його чиновники хизуються розробкою власних газових родовищ.
23.08.2022, 17:36
Економіка
Поки на Сході та Півночі України тривають бойові дії з москалями, на Заході галицькі газовики відкрили чергове родовище.
01.04.2022, 17:51
Кримінал
Угруповання порушників чинного законодавства спричинило збитки не менше, ніж на 13 мільйонів гривень.
30.09.2021, 12:56
Економіка
Хто за них відповідає?
13.07.2021, 12:05