Родина заступника міністра енергетики Немчінова купила котедж за 35 млн грн

КРИМІНАЛ
06.09.2024, 18:56
Родина заступника міністра енергетики Немчінова купила котедж за 35 млн грн

Сьогодні суд відпустив Немчінова без запобіжного заходу.

НАБУ та САП підозрюють Немчінова та екснардепа Володимира Вечерка в організації зловживань майже на 12 млн грн під час продажу вугілля. Разом з ними підозрюють ексдиректора держпідприємства «Укрвугілля» Віталія Зюзька.

За версією слідства, наприкінці липня 2022 року «через військові дії ринок вугілля в Україні був обмежений». Тому задля стійкого проходження опалювального сезону 2022/2023 Кабмін зобов'язав «Укрвугілля» постачати енергоносій лише певним виробникам електроенергії – зокрема, державному ПАТ «Центренерго».

Попри такі обмеження, Вечерко (власник ТОВ «Інтербіс») у змові з Немчиновим схилив Зюзька до продажу вугілля його компанії, яка до того ж мала понад 50 млн грн заборгованості перед ДП «Укрвугілля». У результаті «Укрвугілля» поставило приватній компанії майже 24 тис. тонн сировини, яку та перепродала з надлишком у майже 20 млн грн. Водночас «Центренерго» недоотримало 12,5 тис. тонн вугілля та було змушене викупити його у жовтні 2022 року за значно вищою ціною, переплативши майже 12 млн грн.

Максим Немчінов протягом 20 років працював у енергетичній галузі. У тому числі обіймав посади в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України, зокрема державного секретаря, заступника міністра та радника міністра. Заступником міністра Немчінов був із липня 2020-го до грудня 2021 року. На посаді заступника міністра працював над розробкою Концепції реформування вугільної галузі.

Родина заступника міністра енергетики Немчінова купила котедж за 35 млн грн_1

Володимир Вечерко був депутатом Верховної Ради 7-го скликання. Він пройшов тоді до парламенту за списками «Партії регіонів». Це була третя і остання каденція Вечерка як народного депутата. Це скликання було розпущене влітку 2014 року. Свого часу Вечерко був першим заступником голови комітету з питань будівництва, містобудування, ЖКГ та регіональної політики Верховної Ради.

Родина заступника міністра енергетики Немчінова купила котедж за 35 млн грн_3

Віталій Зюзько став керівником «Укрвугілля» у липні 2022 року.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) не вжив жодного заходу до радника міністра енергетики Германа Галущенка Максима Немчінова. Який раніше був заступником міністра.

Про це повідомив журналіст Олег Новіков. Він зазначив:

  • рішення ухвалила слідчий суддя ВАКС Лариса Задорожна;
  • «схоже, вона визнала і підозру необґрунтованою»;
  • її рішення вже оскаржили до Апеляційної палати ВАКС.

Родина колишнього заступника міністра енергетики Максима Немчинова за час війни обросла мільйонними статками. Зараз посадовець живе в новенькому котеджі за близько 35 мільйонів гривень на березі Київського моря та має оновлений автопарк.

Про це свідчать дані нового розслідування Bihus.Info.

«А ще Максим Немчинов має підозру за організацію схеми на продажі вугілля. Невдовзі після цієї схеми 2022 року родина й розпочала збагачуватись», — йдеться в матеріалі журналістів.

Вони зазначили, що, попри підозру, Немчинов з міністерства не пішов і свого впливу не втратив. І навіть продовжив подаватися на нові посади.

До того ж, як колишній заступник і радник Галущенка, він міг очолити саботаж профільного державного підприємства в розпал війни та заробити на цьому десятки мільйонів, наголосили медійники.

Автор : Валерій Гонтар
Читайте також:
Кримінал
Мирослава Носу підозрюють у привласненні бюджетних коштів на суму понад 1,5 мільйона гривень
вчора, 22:00
Кримінал
Підозрюваний та його спільник, підприємець, розробили схему, яка передбачала постачання продукції АТ «Укрзалізниця» за завищеними цінами.
вчора, 15:53
Опінії
Запитання до Кривоноса: чому досі не розслідувана справа члена Наглядової ради «Укрзалізниці»?
вчора, 10:27
Політика
Цемент від менеджерів Олексія Чернишова для Нафтогазу.
16 січня, 15:00
Кримінал
Поліція Полтавщини затримала селищного голову на хабарі у 60 тисяч гривень.
16 січня, 12:00
Опінії
Блокування інтернет-видань і ігнорування перевірок наочно демонструють критичний стан антикорупційної системи в Україні.
16 січня, 10:04