Created with Sketch.

Роковини загарбання царською Московією вільного Казанського ханства

15 жовтня, 12:35

15 жовтня тюрки всього світу відзначають трагічну подію «Хәтер көне». Згадують у жалобі, як восени 1552 року орда Івана IV захопила Казань.

Відповідний фотозвіт оприлюднила медіаагенція «Останній Бастіон» із посиланням на пресслужбу уряду вільного Татарстану (на вигнанні). У Варшаві, Лондоні, Вільнюсі, Берліні, Парижі, Нью-Йорку, Сіднеї, Антальї тощо зібралися люди різних національностей на підтримку татарського народу.

Як понад 470 років тому, так і тепер московити продовжують утілювати у життя свою смертоносну політику з уярмлення корінних етносів та воєнного поневолення сусідніх держав. Тоді Іван Жахливий, нині владімір бункерний прагнуть ціною тисяч жертв возвеличити кремлівську недоімперію.

Загарбання ворогом Казані сталося після 40-денної оборони, окупанти зруйнували ханську столицю та вирізали всіх її захисників (чоловіче населення віком від 10 до 70 років не лишилося зовсім — прим. ред.). Лише небагатьом вдалося прорвати оточення й утекти на Схід за Урал, рятуючись від московських дикунів.

Слідом за окупацією зруйнованої Казані на берегах Волги й Ками були спалені всі тюркські села (включно із тими, де проживали чуваші, марійці та удмурти — прим. ред.), щоби звільнити місце для московських колоністів. Корінне населення вигнано вглиб царства якомога далі від річкових комунікацій.

Загарбання Казанського ханства ознаменувало кінець вольностей для народів так званого Дикого поля від Таврійських степів до Уральської тундри. Московити вирубували священні ліси, спалювали цвинтарі, руйнували культові споруду, замість яких несли свою «унікальну культуру» у вигляді звичайного варварства.

Народи регіону зазнали найбільш варварських репресій, яким було заборонено займатися будь-якою металообробкою — ковалів і ювелірів привселюдно вбивали без суду за наказом намісників і воєвод. Паралельно насаджувалася московська версія православ'я і здійснювалася примусова русифікація, що тривають до нині.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла про те, що Москву сполохали понад сотня національно-визвольних рухів. Вороже міністерство юстиції оновило перелік «небезпечних і заборонених організацій».

Читайте також
Першогрудневий путч в Естонії: збільшовичена юрба проти уряду
Опінії
Голодомор 1932-1933. Учительські фонди
Історія
Червона «декомунізація»: повчальні уроки кривавої осені 1917-го
Історія
Бойовий чин лохвиччанина Олександра Гетманова закарбували у граніті
Полтава
Старовинні цвинтарі України потребують нашої підтримки
Опінії
Швейцарія визнала Голодомор геноцидом українців
Політика