Роману Червінському продовжили строк тримання під вартою, без участі захисників

ПОЛІТИКА
22 квітня, 17:25
Роману Червінському продовжили строк тримання під вартою, без участі захисників

Захист військового подаватиме апеляцію на зазначене рішення суду.

Кіровоградський райсуд продовжив строк тримання під вартою на 60 днів полковнику ССО Роману Червінському. Його перевели до Кіровоградського СІЗО.

Про це у коментарі Цензор.НЕТ повідомив адвокат Сергій Лисенко.

За словами захисника, в понеділок адвокатами було отримано ухвалу згідно з якою у п'ятницю ввечері суд продовжив строк тримання Червінського під вартою. Згідно з даною ухвалою, прокурором заявлено клопотання про продовження строку тримання під вартою. Думка Червінського, який теж присутній в засіданні судом не заслухана і не врахована.

Захисники Червінського в засіданні відсутні, оскільки перед цим було чотири рази підряд оголошено сигнал повітряної тривоги, і вони фізично не встигли повернутися до суду, в якому укриття взагалі відсутнє.

Більше того, до розгляду цього питання не залучали навіть адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу, що є грубим порушенням права на захист.

Оскільки стаття Кримінального кодексу, за якою обвинувачують Червінського, передбачає покарання понад 10 років, питання про продовження тримання під вартою має обовʼязково розглядатися в присутності захисників.

Хоча суд і послався на статтю 615 КПК, в якій йдеться про особливий режим кримінального провадження в умовах воєнного стану, однак зробив це необґрунтовано і незаконно, оскільки право на захист ця стаття не скасовує.

Захист Червінського подаватиме апеляцію на зазначене рішення суду, також, звертатимуться зі скаргами до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів і до Вищої ради правосуддя.

«Якщо нам відмовлять у розгляді апеляції, будемо звертатись до касаційної інстанції» — наголосив він.

Лисенко також додав, що поки його підзахисний утримувався в ізоляторі СБУ, то до нього застосовувались заходи безпеки.

«Тепер він на загальних підставах перебуває в Кропивницькому СІЗО, тому ми будемо звертатися до прокуратури і суду з вимогою застосувати до Червінського заходи безпеки» — підсумував він.

Читайте також:
Політика
Слідчий просто втік. Докази невинуватости досвідченого українського розвідника Романа Червінського навмисно знищено.
27 травня, 13:45
Політика
Термін тримання під вартою сплив. Адвокати Червінського не знають, де нині їх підзахисний
20 квітня, 20:47
Політика
Сьогодні його мають випустити з СІЗО. Влада може спробувати арештувати Червінського без судового розгляду
20 квітня, 07:25
Політика
Шість слідчих та 11 прокурорів намагаються посадити добровольця, який затрофеїв російську зброю
17 квітня, 10:06
Світ
За всіх часів у всьому світі адепти лівих ідеологій займалися привласненням чужого майна. Цього вимагає всюдисуща їхня «соціальна рівність».
14 квітня, 10:27
Опінії
Злочинці звинувачують героя, супроти якого нема ні факту, ні складу злочину, вже з першого засідання заходить у процесуальні тупики.
13 квітня, 12:05