Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша

Позиція
06.10.2023, 14:46

Навіщо проросійський Єрмак поставив на чолі УГВ членів свого угрупування?

Офіс Президента ставить на керівні посади приватної акціонерної компанії «Укргазвидобування» чиновників, орієнтованих на російські ФПГ, та людей, тісно пов'язаних з «Газпромом» і росією.

Така політика становить загрозу національній безпеці України.

У липні 2022 року на посаду директора з буріння та внутрішньо-свердловинних операцій АТ "Укргазвидобування" було призначено Акшіна Мехдієва.

 Керівництво компанії «Укргазвидобування»
Керівництво компанії «Укргазвидобування»

Журналісти «Останнього Бастіону» з власних джерел в «УГВ» отримали резюме Акшіна Мехдієва, як претендента на працевлаштування до номінально державного підприємства.

Саме цей файл було надіслано претендентом на посаду директора з буріння та внутрішньо — свердловинних операцій АТ «Укргазвидобування» 22 липня 2022 року . Цей файл легко знайти та підтвердити справжність, в тому числі і метадані файлу у співробітників апарату управління АТ «Укргазвидобування».

Верифікація метаданих файлу.

У PDF-файлах багато інформації. Більшість використовується для однакової візуалізації документа на різних платформах. Але також є безліч метаданих: дата і час створення та редагування, який додаток було використано, тема документа, назва, автор та багато іншого.

Ця інформація насправді не прихована, оскільки багато програм дозволяють її переглядати. Але для широкого загалу вона не демонструється.

Ми скористалися програмним забезпеченням під назвою «Aspose.PDF – Metadata», завдяки якому змогли отримати інформацію про історію створення файлу «Akshin Mehdiyev CV 04- 2022.pdf» :

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_3

Згідно звіту, документ створено в Microsoft Word та конвертовано в файл. Автором є Akshi, ім’я співпадає з ім’ям Мехдієва.

При ретельному аналізі резюме Акшіна Мехдієва ми встановили наступні невідповідності та факти:

  • Акшін Мехдієв навмисно приховав відомості про досвід роботи та надав недостовірні відомості;
  • Претендент на роботу не має профільної вищої освіти;
  • Він фактично не працював понад 4 роки до працевлаштування в АТ «Укргазвидобування»;
  • Мехдієв причетний до завдання збитків АТ «Укргазвидобування» на суму понад 6 мільйонів доларів;
  • Акшін Мехдієв може бути причетним до завищення вартості послуг при спорудження свердловини № 888 для АТ «Укргазвидобування» в сумі понад 29 мільйонів доларів на користь компанії - міжнародного спонсора тероризму.

Корупційна схема в ДТЕК Нафтогаз

У розділі резюме «досвід роботи» Акшін Мехдієв зазначає, що він працював управляючим директором у фірмі Wellpath Limited з 2017 року до 22 червня 2022 року.

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_5

За даними британського публічного реєстру юридичних осіб Wellpath Limited зареєстрована 27 вересня 2017 року.

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_7

Уповноваженими особами компанії є: Акшін Мехдієв та Сабіна Мехдієва:

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_9
Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_11

Цікаво, що за даними британського реєстру юридичних осіб Акшін Мехдієв є актуальним директором цього підприємства. Як це корелюється з перебуванням на посаді в АТ «Укргазвидобування», має встановити НАЗК та контррозвідка СБУ.

У пошуковій системі досить легко знайти посилання на домен бюджетного (дешевого) сайту wellpath-ltd.com. Розділ Projects на сайті компанії містить відомості про надання консультаційних послуг в Україні, Грузії та Азербайджані.

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_13

Серед інших, в Україні компанія мала спільний проект з ТОВ «ДТЕК Нафтогаз».

Пошук закупівельних процедур у відкритих джерелах дозволив встановити, що 2018 року ТОВ «ДТЕК Нафтогаз» дійсно розміщував на майданчиках за межами України тендер на отримання консультаційних послуг.

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_15

За даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «ДТЕК Нафтогаз» входить до ФПГ «СКМ» Ріната Ахметова.

Відповідальний за закупівлю був Менякін Владислав Федорович.

Раніше Владислав Менякін був керівником двох підприємств.

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_17

ТОВ «УЕЛПАС ЮКРЕЙН» (ЄДРПОУ 43234995) зареєстровано 17 вересня 2019 року за адресою, - Україна, 01013, місто Київ, вул. Будіндустрії, будинок 6, літера А, офіс 6;

Власником компанія ТОВ «УЕЛПАС ЮКРЕЙН» наразі є інша компанія ТОВ «АВРОРА ХАЙДРОКАРБОНЗ ТЕХНОЛОДЖИС» (ЄДОРПОУ 43233001) яка зареєстрована на день раніше, 16 вересня 2019 року за тією ж адресою, — Україна, 01013, місто Київ, вул. Будіндустрії, будинок 6, літера А, офіс 6. Її власником є громадянин РФ Менякін Федір, батько Менякіна Владислава.

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_19Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_20Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_21Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_22

Владислав Менякін
Владислав Менякін

Перевіривши номери телефонів підприємств, ми встановили, що телефони належать Владиславу Менякіну та Федору Менякіну. Також це дозволило нам встановити, що Менякін може бути «фунтом», а не реальним власником підприємств.

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_25Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_26

Прикметно, що до 2021 року власниками "УЕЛПАС ЮКРЕЙН" були Акшін Мехдієв та Сабіна Мехдієва.

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_27

У 2021 році, коли власниками підприємства були Мехдієви, воно імпортувало з росії обладнання на 1— 1,5 мільйона ₴.

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_29
Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_31
Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_33

Перевіривши адресу вищезазначених підприємств ми встановили, що за даною адресою також зареєстровано 18 компаній різних профілів, що може свідчити про те, що це адреса масової реєстрації. Виїзд за адресою не дозволив журналістам "Останнього Бастіону" встановити фактичне розташування такого офісного центру чи офісу, позаяк за вказаною адресою знаходяться металобази та вантажівки.

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_35

Повертаючись до Акшіна Мехдієва, варто зауважити, що до 2022 року він був безробітним чотири роки. Розділ Projects сайту wellpath-ltd.com містить відомості, що консультаційні послуги з вересня 2019 року не надавались. Виникає запитання чим,  Мехдієв займався 4 роки доки не працевлаштувався в АТ «Укргазвидобування».

Або він був безробітним, або свідомо приховав інформацію про свій досвід роботи.

За даними наших джерел з АТ «Укргазвидобування» відомо, що Мехдієв працював старшим супервайзером ТОВ «Шлюмберже Україна». Про це свідчить договір № УГВ 3314/12-19 від 11.12.2019 між АТ «Укргазвидобування», в особі Фаворова Андрія Михайловича та ТОВ «Шлюмберже Сервісез Україна».

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_37

Тож не дивно чому Мехдієв приховав цю інформацію, адже ТОВ«Шлюмберже Сервісез Україна» визнана міжнародним спонсором війни. Серед клієнтів Schlumberger є найбільші нафтогазові російські "Газпром", "Роснафта", "Лукойл", які наразі перебувають під міжнародними санкціями. Протягом багатьох років Schlumberger постачала російським клієнтам обладнання для розробки континентальних і шельфових родовищ.

Як виявилося, Акшін Мехдієв також причетний до необґрунтованої розтрати коштів державної АТ «Укргазвидобування» на спорудженні пошукової свердловини Шебелинська № 888.

У розпорядженні «Останнього Бастіону» є наявна інформація про акт планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності акціонерного товариства «Укргазвидобування», яку проводила Державна аудиторська служба України (ДАСУ) за період з 01.01.2016 по 30.09.2021.

Дослідивши цей, та інші документи, нам вдалося встановити що при заявленій стартовій вартості спорудження свердловини 790 млн. ₴, фактична вартість склала 1,532 млрд. ₴.

Під час вивчення порушеннь при наданні інженерного супроводу (послуги інженерної команди), за які відповідав Акшін Мехдієв, встановлено, що в порушення статті 193 Господарського кодексу України, пунктів 4.4.1 та 4.10 Договору від 11.12.2019 № УГВ 3314/12-19 ТОВ «Шлюмберже Сервісез Україна» завищено вартість послуг на загальну суму 154 630 836 ₴ (з ПДВ), яка не підтверджена первинними документами, що свідчить про безпідставну оплату за надані послуги та втрат фінансових (матеріальних) ресурсів на зазначену суму.

Також винним в порушенні ДАСУ визначила Андрія Фаворова, який разом з Менякіним Владиславом Федоровичем працював у ТОВ «ДТЕК Нфтогаз» до 2019 року.

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_39

За даним фактом відкрито кримінальне впровадження № 6202200000000638 від 23.08.2022 ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою.

«Шлюмберже Сервісез Україна» зайняла п’яте місце в рейтингу найбільших підрядників «Укргазвидобування» за 2016-2021 роки.

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_41

Останній контракт на майже 20 мільйонів ₴ було укладено 31 січня 2022 року.

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_43

Прикметно, що реєстрація ТОВ «УЕЛПАС ЮКРЕЙН» відбулася 17 вересня 2019 року, за декілька місяців до підписання договору та початку спорудження пошукової свердловини Шебелинська № 888, розпочате 13 грудня 2019 року, про що Нафтогаз публічно заявив.

Акшін Мехдієв у своєму резюме фактично визнає, що станом на 2 червня 2022 року був управляючим директором Wellpath, а до 2019 року фактичним власником ТОВ «УЕЛПАС ЮКРЕЙН».

Що ж до самого спорудження пошукової свердловини Шебелинська № 888, то у самому «Нафтогазі», дочірньою компанією якого є «Укргазвидобування», вказували на те, що буріння цієї пошукової свердловини є недоцільним. Про це йдеться у «Оцінці прогресу організаційної трансформації «Нафтогазу», яка була підготована відділом маркетингових досліджень НАК «Нафтогаз України».

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_45

Рішення про буріння цієї свердловини пролобіював Андрій Фаворов, який з 26 листопада 2018 року працював у НАК «Нафтогаз України» на посаді директора дивізіону «інтегрований газовий бізнес», мав статус члена правління, тимчасово здійснював повноваження голови правління «Укргазвидобування» у 2019 - 2020 роках.

Своїми діями Фаворов та Мехдієв завдали значних збитків номінально державній компанії, але це не завадило Акшіну Мехдієву у 2022 році стати директором з буріння та внутрішньо-свердловинних операцій АТ «Укргазвидобування».

Мехдієв не є громадянином України, про що він зазначає у резюме, тому ми чекаємо на відповідь Державної міграційної служби України, котра має підтвердити, чи спростувати надання дозволу на роботу в Україні громадянину Азербайджану Акшіну Мехдієву.

Питання виникають і до освіти Мехдієва.

Він зазначив в резюме, що фактично немає профільної освіти. Акшін Мехдієв закінчив національну авіаційну академію в Азербайджані, за фахом — інженер-механік.

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_47

Стосовно досвіду роботи в Wellpath, ми ставимося критично щодо правдивості наданих даних, адже Мехдієв надав неправдиві відомості стосовно свого працевлаштування в період 2017-2022. Тому решта даних можуть бути неправдивими. На сайті Wellpath відсутні точні дані про те, якими саме проєктами займалося підприємство.

Взагалі, НАК «Нафтогаз України» проводить досить дивну політику, призначаючи іноземних «фахівців» на ключові посади у стратегічному  підприємстві.

Повз увагу спільноти пройшла подія рукостискання колишнього співробітника АТ «Укргазвидобування» Санжара Жаркешова з головою правління ВАТ «Газпром» Олексієм Міллером.

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_49
Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_51

В офіційному пресрелізі від 16.06.2023 йдеться, що в рамках Петербурзького міжнародного економічного форуму — 2023 відбулася робоча зустріч казахстанської делегації за участю Голови Правління АТ "НК "QazaqGaz" Санжара Жаркешова з Головою Правління ПАТ "Газпром".

У рамках зустрічі Санжар Жаркешов та Олексій Міллер підписали Договір про надання послуг із транспортування російського природного газу територією Республіки Казахстан для споживачів Республіки Узбекистан.

Тобто колишній співробітник АТ «Укргазвидобування» підписує з керівником «Газпрому» договір про транспортування російського газу до Узбекистану, а гроші від цієї угоди будуть наповнювати воєнний бюджет Московії.

Подія могла б залишитись непоміченою, якби Жаркешов про це відверто на розповів на своїй сторінці у Facebook. Допис він був змушений видалити через масове обурення та хейт фахової нафтогазової спільноти.

Нагадаємо, що громадянин Казахстану Санжар Серікбаєвич Жаркешов 8 травня 2020 року приєднався до Групи Нафтогаз як заступник директора дивізіону «Нафтогаз розвідка та видобування» АТ «Укргазвидобування».

Раніше, у 2018 році Жаркешов працював у консалтинговій компанії Mckinsey з питань трансформації Укрбургазу.

Прикметно, що у 2014 році Жаркешов працював на Сахаліні, керував проектом буріння свердловини рекордної у світовому масштабі глибини – 13 тис. метрів. Також він розробляв та впроваджував стратегічні проекти для «Газпромнафти».

Такий бекграунд не став на заваді при призначенні Санжара Жаркешова на посаду директора дивізіону АТ «Укргазвидобування» під час російсько-української війни.

Ми не схильні до конспірології, але звільнився Жаркешов з «УГВ» 24 січня 2022 року, за місяць до повномасштабного вторгнення росії в Україну. А вже 23 лютого 2022 року він був призначений в.о. Голови правління «Національна компанія «QazaqGaz», яка тісно співпрацює з «Газпромом» після накладення на нього міжнародних санкцій.

У рамках Петербурзького міжнародного економічного форуму — 2022 Санжар Жаркешов вперше публічно з'явився поруч з Олексієм Міллером. Тоді «Газпром» та «Національна компанія «QazaqGaz» підписали меморандум про співпрацю.

Російські кроти в «Укргазвидобуванні». Частина перша_53

Тепер Оренбурзький газопереробний завод «Газпрому» взяв на себе зобов'язання по переробці газу, видобутого у Казахстані (через рік Жаркешов віддячить за це Міллеру, підписавши угоду про транспортування російського газу до Киргизстану).

Отже, громадянин Казахстану, який мав доступ до чутливої інформації як про надра, так і про місце розташування стратегічних енергетичних об’єктів країни, тепер тисне руку Олексію Мілеру, який знаходиться під міжнародними санкціями, як міжнародний спонсор тероризму.

І Разом з тим, громадянин Азербайджану, який працював на користь, компанії визнаної міжнародним спонсором війни Schlumberger, яка під слідством за підозрою в завищені вартості послуг, обіймає високу посаду стратегічного енергетичного номінально державного підприємства, та допущений до відомостей, стосовно функціонування об’єктів критичної інфраструктури, які входять до складу АТ «Укргазвидобування».

І це далеко не всі ключові особи компанії, які мають зв'язок з росією. На росії свого часу працював Максим Вітик — директор з розвідки та розробки УГВ.

І що ми маємо в результаті ?

Під час російської агресії проти України було пошкоджено мінімум 350 об’єктів з видобутку природного газу. Втрата потужностей з видобутку газу оцінюється щонайменше в 700 млн доларів. Про це офіційно заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов у 2022 році.

17 листопада 2022 року російські окупаційні війська завдали масованого обстрілу по газовидобувній інфраструктурі «Укргазвидобування». Окупантам вдалося зруйнувати декілька об’єктів. Декілька зазнали пошкоджень різного ступеню. Вони завдали масованого удару по газовидобутку, бо він є ключовим для успішного проходження опалювального сезону.

Раніше повідомлялося, що росіяни використовують фахівців у галузі енергетики, щоб корегувати ракетні удари по енергетичній інфраструктурі України, з метою завдавати найбільших збитків для галузі. Логічно, що вони можуть використовувати і фахівців нафто-газової галузі, таких як Жаркешов та Мехдієв, які володіють повною інформацією про газовидобувну промисловість України, та можуть передавати її ворогу.

У нас викликає обурення кадрова політика влади Зеленського щодо групи НАК «Нафтогаз України». Національний технічний університет нафти і газу, випускники якого відкрили найбілшні світові родовища нафти і газу, обіймає 33 те місце в ТОП-300 серед університетів за версією «Webometrics». Він випустив рейтинг кращих випускників університету за останні 30 років, які є гордістю університету. До цього списку увійшло 182 випускники.

Невже жоден з них та сотні інших випускників університетів не конкурентно спроможні перед інженером-механіком Азербайджанської авіаційної академії? Питання риторичне.

При виборі кандидатур на ключові посади у стратегічних державних компаніях, куратори з Офісу Андрія Єрмака керуються не фаховістю претендентів на посаду, а власними шкурними інтересами. Саме тому Андрій Єрмак, який готувався здати Україну окупантам, призначав на ключові посади в «УГВ» Санжара Жаркешова та Акшіна Мехдієва, які мають тісні зв'язки з країною-терористом.

Принагідно нагадаємо, що тільки завдячуючи втручанню «Останнього Бастіону», з приймальні т.в.о. генерального директора «УГВ» Олега Толмачова зникла його помічниця по особливим справам з російським паспортом Даша.

Далі буде Даша.

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Опінії
Під таким тиском ніхто служити до армії не піде. А навпаки, розірве контакти з батьківщиною, що посилить демографічну катастрофу.
вчора, 10:03
Політика
Уряд у Стокгольмі не боїться поширення воєнної агресії РФ на Європу. План Швеції, у разі найгіршого сценарію, простий — давати відсіч.
26 квітня, 19:24
Війна
Замість ефективної організації процесу влада розпалює ворожнечу між українцями
26 квітня, 16:40