Російські окупанти спалили степову ділянку острова Джарилгач на Херсонщині

09.11.2023, 10:12
Російські окупанти спалили степову ділянку острова Джарилгач на Херсонщині

Екоцид, який чинять загарбники в Україні, набуває загрозливих масштабів. Ворог нищить усе живе, до чого може дотягнутися.

Про вчинення воєнних злочинів проти української природи повідомило вітчизняне Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. З'ясувалося, що на сьогодні російською агресією уражено понад 20% природоохоронних територій України.

Чиновники нарікають, що через бойові дії, спричинені ворожим нападом, 812 об'єктів природно-заповідного фонду загальною площею 0,9 млн га опинилися на межі зникнення. Практично знищено два водно-болотні угіддя міжнародного значення: «Архіпелаг Великі та Малі Кучугури» і «Заплава Сім Маяків».

«Унаслідок російської збройної агресії у зоні ризику перебувають 17 водно-болотних угідь міжнародного значення  (під охороною Рамсарської конвенції), які мають статус завдяки їх унікальному біорізноманіттю. Знищено всю заповідну зону (1588 га) — найціннішу степову ділянку — Джарилгацького національного природного парку. Пошкоджено місця існування видів флори та фауни, занесених до Червоної книги України, Європейського червоного списку видів тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі», — відзвітували у Міндовкіллі.

Цей перелік і масштаби втрат можуть зростати, адже на частині територій України досі тривають бойові дії, а решта перебувають під окупацією або очікують на розмінування. За даними відомства, наразі окупованими залишаються 514 об'єктів природно-заповідного фонду площею 0,80 млн га.

Російські окупанти спалили степову ділянку острова Джарилгач на Херсонщині_1
вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06 грудня, 08:28
Політика
WWF-Україна закликає ДП «Ліси України» припинити блокування процесу заповідання пралісів
26 листопада, 11:42
Полтава
Дуже рідкісні квітки-брандушки та тюльпан дубравний знаходиться на південному сході Полтавського краю. Ця флора потребує захисту держави.
15 листопада, 14:54
Полтава
Земельні ділянки незайманого степову потребують захисту держави від втручання сільгоспвиробників і забудовників. Полтавщина показує приклад.
31 жовтня, 08:24
Полтава
В околицях села Малий Бакай знайдено ділянки із червонокнижною ковилою. Природоохоронці планують створити захищену законом зону.
13 жовтня, 19:58
Життя
Раніше невідомі організми розвивалися всередині кам'яної породи. Це найдавніші мікробіоми, виявлені у відкладеннях на Півдні Африки.
11 жовтня, 21:43