Російські окупанти спалили степову ділянку острова Джарилгач на Херсонщині

09 листопада, 10:12
Російські окупанти спалили степову ділянку острова Джарилгач на Херсонщині

Екоцид, який чинять загарбники в Україні, набуває загрозливих масштабів. Ворог нищить усе живе, до чого може дотягнутися.

Про вчинення воєнних злочинів проти української природи повідомило вітчизняне Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. З'ясувалося, що на сьогодні російською агресією уражено понад 20% природоохоронних територій України.

Чиновники нарікають, що через бойові дії, спричинені ворожим нападом, 812 об'єктів природно-заповідного фонду загальною площею 0,9 млн га опинилися на межі зникнення. Практично знищено два водно-болотні угіддя міжнародного значення: «Архіпелаг Великі та Малі Кучугури» і «Заплава Сім Маяків».

«Унаслідок російської збройної агресії у зоні ризику перебувають 17 водно-болотних угідь міжнародного значення  (під охороною Рамсарської конвенції), які мають статус завдяки їх унікальному біорізноманіттю. Знищено всю заповідну зону (1588 га) — найціннішу степову ділянку — Джарилгацького національного природного парку. Пошкоджено місця існування видів флори та фауни, занесених до Червоної книги України, Європейського червоного списку видів тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі», — відзвітували у Міндовкіллі.

Цей перелік і масштаби втрат можуть зростати, адже на частині територій України досі тривають бойові дії, а решта перебувають під окупацією або очікують на розмінування. За даними відомства, наразі окупованими залишаються 514 об'єктів природно-заповідного фонду площею 0,80 млн га.

Російські окупанти спалили степову ділянку острова Джарилгач на Херсонщині_1
Читайте також:
Світ
Столиця і найбільше місто Ісландії вперше у XXI столітті може зазнати значних руйнувань. Причина — виверження вулкана Фаґрадальсф'ядль.
12 листопада, 15:03
Життя
Він був скований кригою щонайменше 14 мільйонів років тому. Приголомшливе відкриття сталося завдяки аналізу нових супутникових даних.
28 жовтня, 07:09
Світ
Ліва притока ріки Конґо, що носить назву Рýкі, спантеличила дослідників «чорний континент». В її течії абсолютно нульова видимість.
24 жовтня, 06:12
Кримінал
Двоє посадовців обвинувачуються у перевищенні службових повноважень. Вони спричинили тяжкі наслідки для екосистеми Вінницької області.
06 жовтня, 19:14
Життя
Загальна площа морського льоду довкола холодного континенту досягла рекордно низького рівня. Вона склала 16,96 мільйона км².
26 вересня, 21:27
Світ
Мешканка селища Праймур Сендз на острові Тасманія випадково натрапила на дивну істоту. Її винесло на берег із глибин Тихого океану.
22 вересня, 17:12