Російські окупанти спалили степову ділянку острова Джарилгач на Херсонщині

09.11.2023, 10:12
Російські окупанти спалили степову ділянку острова Джарилгач на Херсонщині

Екоцид, який чинять загарбники в Україні, набуває загрозливих масштабів. Ворог нищить усе живе, до чого може дотягнутися.

Про вчинення воєнних злочинів проти української природи повідомило вітчизняне Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. З'ясувалося, що на сьогодні російською агресією уражено понад 20% природоохоронних територій України.

Чиновники нарікають, що через бойові дії, спричинені ворожим нападом, 812 об'єктів природно-заповідного фонду загальною площею 0,9 млн га опинилися на межі зникнення. Практично знищено два водно-болотні угіддя міжнародного значення: «Архіпелаг Великі та Малі Кучугури» і «Заплава Сім Маяків».

«Унаслідок російської збройної агресії у зоні ризику перебувають 17 водно-болотних угідь міжнародного значення  (під охороною Рамсарської конвенції), які мають статус завдяки їх унікальному біорізноманіттю. Знищено всю заповідну зону (1588 га) — найціннішу степову ділянку — Джарилгацького національного природного парку. Пошкоджено місця існування видів флори та фауни, занесених до Червоної книги України, Європейського червоного списку видів тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі», — відзвітували у Міндовкіллі.

Цей перелік і масштаби втрат можуть зростати, адже на частині територій України досі тривають бойові дії, а решта перебувають під окупацією або очікують на розмінування. За даними відомства, наразі окупованими залишаються 514 об'єктів природно-заповідного фонду площею 0,80 млн га.

Російські окупанти спалили степову ділянку острова Джарилгач на Херсонщині_1
Читайте також:
Життя
Йдеться про Південний океан. Саме над ним виявлено низький рівень аерозолів — зважених у повітрі твердих частинок або крапель рідини.
12 квітня, 06:03
Життя
Рожева істота, яка має рукоподібні плавці, відзняли в уламках затонулого у XIX столітті корабля. Незвична зустріч сталася поблизу Тасманії.
07 квітня, 08:48
Полтава
Нерестова заборона в області діятиме до кінця весни. Це дозволяє природоохоронцям кількісно відновлювати наявність прісних біоресурсів.
26 березня, 14:45
Життя
Уперше за понад 90 років у Великому Лузі відбувається справжнє весняне водопілля.
23 березня, 07:18
Життя
Риби змінюють спосіб пошуку та поглинання здобичі у теплих водах. Припускається, що загибель стає більш імовірним через цю зміну поведінки.
03 березня, 11:15
Полтава
Від завтра (15 лютого) рибалкам не дозволено виловлювати прісноводного хижака. Заборона триватиме до 31 березня включно.
14 лютого, 21:47