російські заводи працюють понаднормово, щоб виготовити високотехнологічну зброю

Опінії
27.02.2023, 15:32
Бачення миру Китаєм
Бачення миру Китаєм

москва використовуватиме «новітні технології» і модернізує озброєння західним брухтом, знайденим на лінії фронту

Журналіст видавництва The Telegraph

За словами ключового союзника володимира путіна,  росія розширює своє оборонне виробництво та впроваджує «новітні технології» на своїх збройових заводах.

Це сталося на тлі нових ознак того, що москва підлаштовується під Пекін, оскільки Олександр Лукашенко, президент Білорусі, збирається відвідати Китай найближчими днями після повідомлень про те, що угода про безпілотники може бути розпочата. 

дмитро медведєв, колишній президент росії, висміяв звіти західної розвідки про те, що москві не вистачає зброї та боєприпасів, і їй доводиться повертатися до базового комплекту холодної війни.

Натомість він сказав, що заводи в росії збільшили виробництво в десять разів і вдосконалюють зброю за допомогою високотехнологічного західного комплекту, отриманого на полі бою.

«Ми не просто розширюємо виробництво, а й впроваджуємо новітні технології, вдосконалюючи їх буквально «на марші», — сказав він у статті, опублікованій у щомісячному журналі National Defence.

Дмитро Медведєв висміяв звіти західної розвідки про те, що москві не вистачає зброї
дмитро медведєв висміяв звіти західної розвідки про те, що москві не вистачає зброї

Пан медведєв, нині заступник голови Ради Безпеки росії, хвалився, що російські інженери та вчені вчаться на західній зброї, захопленій в Україні. 

Він сказав: «Ми також досить добре вивчили ворожу зброю, яку забирали як трофеї та розбирали до останнього гвинтика на наших військових конструкторах. Ми використали досвід ворога собі на користь».

Попри санкції Заходу, які позбавляють росію життєво важливих мікрочипів, кремль перевів свою економіку на воєнний лад. Працівники збройових заводів працюють у три зміни та захищені від мобілізації. 

Були повідомлення про те, що торговельні центри перетворюються на заводи з виробництва боєприпасів.

Ці коментарі пролунали після того, як Міністерство оборони Великобританії заявило, що у росії майже закінчилися іранські безпілотники після того, як на початку лютого Україна збила 24 безпілотники.
«росія скоротила свої поточні запаси. росія, швидше за все, шукатиме поповнення", - йдеться в повідомленні.

Але замість того, щоб запустити власне виробництво, з'явилися повідомлення, що кремль шукає в Китаї нові запаси. 

Президент Білорусі Олександр Лукашенко має намір відвідати Китай наступного тижня
Президент Білорусі Олександр Лукашенко має намір відвідати Китай наступного тижня

Лукашенко заявив, що цього тижня відвідає Китай. Офіційно його триденна поїздка спрямована на «поліпшення двосторонніх» відносин з Китаєм. 

Однак аналітики кажуть, що Білорусь є не більш ніж васальною державою росії, і пан Лукашенко часто діє як емісар путіна під час його закордонних візитів і передає повідомлення з кремля, що підвищує ймовірність того, що він намагатиметься укласти угоду щодо дронів або іншої зброї. 
Представники США попередили Китай про «наслідки», якщо він підтримає війну кремля в Україні. 

Хоча Пекін офіційно не підтримав путіна, він також відмовився його критикувати.

У суботу Китай заблокував спільне комюніке G20, яке містило б засудження вторгнення – рішення, яке Крістіан Лінднер, міністр фінансів Німеччини, назвав «сумним». 

Цього тижня Пекін все більше намагався поставити себе в центр зусиль із припинення конфлікту, навіть запропонувавши «мирний план» з 12 пунктів, який був широко висміяний союзниками України. 

Але президент України Володимир Зеленський привітав ініціативу та сказав, що хотів би зустрітися з лідером Китаю Сі Цзіньпіном. 
Макрон відвідає Китай у квітні

Еммануель Макрон також оголосив, що відвідає Китай на початку квітня, щоб закликати Пекін допомогти «чинити тиск» на росію, щоб вона припинила війну.

«Той факт, що Китай бере участь у мирних зусиллях, — це добре», — сказав президент Франції, водночас закликавши Пекін «не постачати жодної зброї росії».

Окремо Європейський Союз пообіцяв посилити тиск на москву, «доки Україна не буде звільнена», ухваливши 10-й пакет санкцій проти росії.

Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської комісії, написала у Twitter: 

Я вітаю офіційне ухвалення нашого 10-го пакету санкцій проти росії.   Зараз ми маємо наймасштабніші санкції за всю історію – вони виснажують військовий арсенал росії та глибоко вражають її економіку.   Ми також посилюємо тиск на тих, хто намагається обійти наші санкції.
Я вітаю офіційне ухвалення нашого 10-го пакету санкцій проти росії. Зараз ми маємо наймасштабніші санкції за всю історію – вони виснажують військовий арсенал росії та глибоко вражають її економіку. Ми також посилюємо тиск на тих, хто намагається обійти наші санкції.

Останні заходи в основному спрямовані на доступ москви до технологій, які можна використовувати в цивільних і військових цілях, а також передових технологій.

Пакет додає до списку забороненого експорту електронні компоненти, які використовуються в російських системах озброєнь, вилучених на полі бою, включаючи безпілотники, ракети, гелікоптери, а також окремі рідкоземельні матеріали, електронні інтегральні схеми та теплові камери.

Він також накладає жорсткіші обмеження на експорт ще 96 компаній для підтримки російського військово-промислового комплексу, включаючи, вперше, сім іранських компаній, які виробляють військові безпілотники, які використовує москва.

Минулого літа кремль закупив сотні іранських безпілотників-камікадзе і запустив їх проти українських міст. Коли вони були вперше розгорнуті в серпні минулого року, західні аналітики заявили, що вони використовувалися для захисту невеликих запасів ракет у росії.

росія підписала угоду з Іраном про будівництво заводу безпілотників поблизу Казані, центральна росія, але це нібито за кілька місяців до початку виробництва.

Інтенсивність бойових дій в Україні призвела до того, що обидві сторони використали величезні арсенали.

Офіційні особи НАТО також попередили, що українська армія стріляє боєприпасами швидше, ніж може виготовляти промисловість країн НАТО.

Автори: Джеймс Кілнер, - The Telegraph

Переклад з англійської Останній Бастіон

Читайте також:
Світ
Цією купівлею компанія розширює свій вплив на європейському авіаційному ринку та збільшує авіабудівні виробничі потужності.
28.12.2024, 09:03
Політика
Світові виробники зброї торік заробили $632 мільярди. Найбільше зріс дохід у компаній з росії та Близького Сходу, – SIPRY
02.12.2024, 17:53
Війна
Це фактично скасовує рішення компанії згорнути виробництво артилерії у Великій Британії.
16.11.2024, 17:58
Війна
Україна стала привабливим ринком для балканських зброярів — The Economist
20.09.2024, 17:04
Світ
Оборонні компанії отримають рекордні прибутки у найближчі три роки – Financial Times
27.08.2024, 11:28
Війна
Оборонна компанія Rheinmetall отримує рекордні замовлення на тлі війни в Україні та в Газі
09.08.2024, 15:27