Росіяни вперше застосували міжконтинентальну балістичну ракету
Німеччина готується до війни, а США до обміну ядерними ударами
Після того, як США дали добро Україні на обстріл території росії американськими ракетами, ЗСУ завдали серію ударів по Курській та Білгородській областях ракетами ATACMS.
У Москві розцінили те, що сталося, як «небезпечний крок до ескалації». путін оголосив про зміну ядерної стратегії росії, згідно з якою Москва залишає за собою право на «відповідний ядерний удар» навіть у разі застосування проти неї неядерної конвенційної зброї.
Для підтвердження своїх намірів росія вперше з дня агресії проти України застосувала МБР з боєголовками, що розділяються.
По Дніпру було завдано удару МБР «Рубіж», яка може нести ядерні боєзапаси (за іншими даними використовувалася МБР «Ярс-М»).
За даними ЗСУ внаслідок ударів по Дніпру 9 ракетами (Х-47М2 «Кинжал») -1, Х-101-7, міжконтинентальною балістичною ракетою «Рубіж» (РС-26) – 1 (місце пуску ракетний полігон, Астрахань, рф) поранено 2 особи, зруйновано 1 котельню центру реабілітації інвалідів, пошкоджено 4 гаражі, виникло 2 пожежі у приватному секторі.
При цьому, як стверджує українська сторона, із 9 ракетних цілей ППО збило 8, включаючи і РС-26 (МБР «Рубіж»). Однак опубліковані в ЗМІ і в соцмережах відео зафіксували удар МБР з боєголовками, що розділяються, по Дніпру.
Як пишуть коментарі, вперше застосувавши МБР росія підняла планку шантажу загрози застосування ядерної зброї до червоної позначки. На тлі ракетного обстрілу російська пропаганда запустила інформацію про те, що Кремль нібито розпорядився перевести всі урядові установи за Урал.
Водночас у ЗМІ розпочалася компанія залякування та розкручування теми ядерних ударів по Європі.
Незважаючи на підвищення градуса військової ескалації, низка експертів, як і раніше, вважають ядерні загрози Москви блефом. Однак у США, схоже, так не рахують.
Судячи з реакції Вашингтона, адміністрація Байдена прийняла виклик Кремля і дала зрозуміти, що готова до ядерної війни.
При цьому він пояснив, що мета США вийти з ядерної війни із збереженням свого домінування у світі.
«Думаю, всі погодяться з тим, що якщо нам доведеться зробити обмін, то ми хочемо зробити це на умовах, найбільш прийнятних для США», - сказав Бьюкенен у вашингтонському Центрі стратегічних та міжнародних досліджень.
Представник STRATCOM уточнив, що зберегти резерв стратегічних озброєнь США необхідно для «утримання лідерства у світі».
Також стало відомо, що т.зв. «гаряча лінія» росії та США щодо врегулювання кризи не використовується. Про це заявили у Кремлі, зазначивши, що ризик ядерної війни зростає на тлі найвищої за десятиліття напруженості між росією та Заходом.
До війни готуються й у Європі.
Збройні сили Німеччини оголосили програму підготовки цивільного персоналу підприємств до сценарію війни з росією, повідомляє німецька газета FAZ.
За даними, німецьке військове відомство склало секретний «Оперативний план Німеччини» (обсягом близько 1000 сторінок) на випадок конфлікту з росією.
Зокрема, керівникам підприємств рекомендується розвивати у своїх співробітників розуміння питань безпеки, у тому числі через наявність небезпеки шпигунства, кібератак та диверсій, сказано у матеріалі.
У Німеччині вже проводяться навчання щодо взаємодії між цивільним персоналом та армією, зокрема такі навчання пройшли у Гамбурзі, відпрацьовувався захист причалів міського порту при спробах проведення диверсій та здійснення шпигунства, зазначили автори.
План ЗС Німеччини містить перелік об'єктів критичної інфраструктури, які підлягають особливому захисту у разі початку масштабного конфлікту, йдеться також у матеріалі.